Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ez a jelenség?

Miért van ez a jelenség?

Figyelt kérdés

Néha feljövök a gyakorira, olvasgatok kérdéseket, hátha valamire tudok válaszolni, segíteni, és azt vettem észre többször is, hogy egy vallási kérdés miatt, mint pl ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

olyan válaszok vannak, hogy a kereszténység hülyeség, az Egyház lop, csal, hazudik.

Mindenkinek megvan a saját nézete, lehet ateista, agnosztikus, keresztény, ami szeretne, de nem az volt a kérdés, hogy szerinted marhaság-e a vallás. Miért kell akkor ilyen válaszokat írni? Egyrészt nem a kérdésre adnak választ, másrészt sértőek. Én sem megyek egy ateista kérdés alá keresztényként téríteni vagy mocskolódni.

Miért nem tudunk egymás mellett egymás véleményét és vallását tiszteletben tartva élni, és megpróbálni segíteni azoknak, akik válaszra várnak? Nekem semmi bajom az ateistákkal, csak nem értek egyet velük, ahogy rengeteg emberrel, rengeteg dologban, de ez így természetes, hiszen nem vagyunk egyformák.

Nem először tapasztalom, hogy egy adott válasz nem azért lett lepontozva, mert nem hasznos, hanem azért, mert nekem, személy szerint nem tetszik, ami elég gáz, ahogy azok a válaszok is, amik nem a kérdésre válaszolnak, csak viszályt szítanak.



2023. jan. 29. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alatt írta a kérdező, hogy: "A papok miért nem etetik a népet?"

Erre az volt gondolom a személyes véleményével a válasza, hogy: "Mert az egyház egy jól sikerült csalás semmi több"


Tehát a válaszoló lényegében a kérdésre válaszolt a saját nézetei szerint. Szerinte ezért nem etetik. Azt pedig neked is be kell látnod, hogy a kérdés alatti rész is fontos, mert a te kérdésed értelmezhetetlen lenne az alatta lévő rész nélkül.


Úgy vélem a kérdésedre nem ez volt a legjobb példa. Szerintem van jobb kérdés, válasz ami tényleg azt írja le amiről a kérdésed alatt írsz.

2023. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Olvasd el Jézus szavait és nem lepődsz meg semmin 🙂

Ő megmondta hogy gyűlöletesek lesztek mindenki előtt a nevemért; nyomorúságra adnak majd és megölnek; ha gyűlöl benneteket a világ, tudjátok meg hogy engem előbb gyűlölt; ha ebből a világból valók volnátok a világ befogadná ami az övé, de mivel nem vagytok a világból valók hanem kiválasztottak benneteket a világból ezért gyűlöl benneteket a világ; és még sorolhatnám

A végére meg bemásolnám ezt:

“11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

12. Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.”

Szóval ha ilyenekkel szembesült közvetlen vagy közvetetten akkor ne szomorkodj ezen hanem örülj, mert azt jelenti a jó oldalon vagy és jó úton haladsz. Jézus ezt tanácsolta hogy így fogjuk fel a dolgokat és milyen igaza volt, dehát miben nem? 😀

2023. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nahát! A valláskritika kategória valláskritikákat tartalmaz? Hogy mik vannak...
2023. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Igen, bocsánat, nem a legjobb példa volt, csak épp ezt dobta be gyakori, de a lényeg az, hogy nem építő válaszok vannak. Pl arra a kérdésre, hogy Jézus miért halt meg, nem annak kellene lennie a válasznak, hogy a kereszténység hülyeség, és az egész csak humbug és csalás.

#2 Igen, tudom, én is szeretem ezeket az igéket, de ettől függetlenül nem értem, hogy miért nem tudunk békében meglenni egymás mellett a véleményi különbségek ellenére.

#3 Nem az a bajom, hogy valaki megfogalmaz egy kritikát a vallással szemben, csak az, hogy ha olyan kérdés alatt teszi, amivel nem válaszol a kérdésre, mint a fent példában. (Illetve annak sem örülök, amikor mindenféle magyarázat és indoklás nélkül leírja valaki, hogy az Egyház csal, lop, hazudik, hiszen bizonyíték hiányában ez rágalmazás)

2023. jan. 29. 16:13
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez az ateistak csak egy kis reszere vonatkozik, akiknek psziches igenyuk van arra, hogy bizonygassak maguknak, ok okosak vagy okosABBak masoknal. Tele van a net veluk, egymast oktatjak, hogyan veszekedjenek es hogyan gunyoljak ki a hivoket. Akarmi a kerdes, ok odajonnek es sertegetnek.

Igazabol ez verbalis zaklatas idonkent, de el kell mellettuk menni, es nem beszelni veluk. Mintha nem is lenne ott az a valasz.

2023. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

ha a "valláskritika" kategóriában van, akkor elvileg ott lehet

de máshol is vannak ilyenek, és volt ez már téma, nézd csak

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2023. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, és Lucifer kérdései általában értelmetlenségek, csak unatkozik, nem komolyak
2023. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Mindenkinek joga van a véleményéhez. Nehogy már ne írhassam le, hogy a vallás méreg! A keresztények bezzeg évszázadokig terrorizálhatták a (másképp) gondolkodókat.
2023. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Melyik kereszténység 8-as? Az amelyikhez a "Szeresd felebarátodat mint önmagadat", "Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal", "Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért" és ehhez hasonló filozófiai felfogás tulajdonítható? Ez szerinted összeegyeztethető hogy valaki terrorizáljon vagy gyilkoljon másokat?
2023. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
#9 nem, nem egyeztethetõ össze, épp azért fura, hogy az Egyház autodafékat rendezett, amelyeken rendszerint olyanokat végezték ki, akik az idézeteidben hittek, azokat követték.
2023. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!