Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől alakulhatott ki bennem...

Mitől alakulhatott ki bennem ez és hogyan lehet ezen segíteni? (Kényszeres cselekvések, gondolatok)

Figyelt kérdés

Már majdnem másfél éve annak, hogy megtértem, hívővé lettem, de most és hát igazából már egy jó ideje belekeveredtem egy ilyen kényszeres cselekvéssorozatba. Nem tudok erre jobb szót, de a példa alapján bemutathatom pontosan mi történik.


Szóval adott volt egy helyzet, hogy beszélni szerettem volna valami fontos dologról mondjuk a szüleimmel, esetleg a testvéremmel kettesben, és akkor ez még nem igazán ment, mert kezdetben eléggé nehezen nyíltan meg az ilyen hitéleti dolgaimmal kapcsolatosan, (mert amúgy ehhez kapcsolódóan szerettem volna beszélni valamiről.)

Aztán végül amúgy sikerült beszélni, de azóta is sokszor ilyen belső kényszert érzek arra, hogy odamenjek mondjuk a testvéremhez és elmondjam neki, hogy beszélni szeretnék vele erről-arról, aztán meg amúgy fogalmam sincs, hogy miről akarok és nincs is semmi téma, ami éppen eszembe van, emiatt már többször is előfordult, hogy szóltam neki, hogy beszéljünk már és utána csak kerestem a szavakat, hogy na most mit nyögjek ki neki, ha már egyszer megkértem, hogy hallgasson meg.


2023. jan. 30. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Kérdezd Jézust! Mit akar ezzel mutatni ? Ő a bölcsességével vezet, szemeivel tanácsol.

Áldás.

2023. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltehetően azt hiszed, hívő vagy, de nem tudsz mit kezdeni vele. Az agy elképesztően utálja a bizonytalanságot, még borzasztó dolgokra is képes, hogy elkerülje.

Foglald el a gondolataidat tanulással, ismeretszerzéssel. van éppen elég, amire az életben szüksége van az embernek a boldoguláshoz.

2023. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hittem valamilyen rángatolózásról vagy ilyen kényszeres cselekedetekre gondolsz. Ezzel nem vagy egyedül. Annyi történik hogy el lett benned ültetve a változás magja, hogy Jézus szerinti életet élj, csak még “kiskorú” vagy a hitben és sokszor az agyad visszatart, pedig a szívedben már előrébb tart a változás. Beszélgess emberekkel akár üzenetben, nézz videókat a témában és fejlődni fogsz, Isten tudja hogy ezek a dolgok nem egyik napról a másikra történnek, ezért is szólt még időben. Én is hasonló helyzetben vagyok, de ha megnézem honnan indultam akkor szembetűnő a változás.
2023. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy természetes érzés. Ha olvasod a Bibliát szeretnéd elmondani másoknak amit megtudtál. Minél többet olvasol annál inkább lesz mit mondani.
2023. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!