Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz hogy a Talmudban...

Tényleg igaz hogy a Talmudban engedélyezett a pedofília?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 12:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

NEM.

Az más kérdés, hogy ma annak tartjuk bizonyos életkor alatt.


Valódi pedofília a nemi érés, ivarérés előtti gyermekkel való szex.

2023. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam hanem arra a részre amiben leírja hogy egy zsidónak lehet szexelni egy 9 év alatti gyermekkel. Sanhedrin 54b ha nem tévedek.
2023. jan. 31. 12:26
 3/33 anonim ***** válasza:
27%
Mellédumálás van: ugye nem képzeled hogy felvállalják : elfogadott a szemükben a gyermekek szexuális bántalmazása?
2023. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is mivel nem találok rá egyértelmű választ
2023. jan. 31. 12:44
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

A Talmud egyébként nem egy törvénykönyv, hanem több rabbi véleményét közli adott kérdésben. Így nem mondható az, hogy a Talmudban engedélyezett vagy tiltott ez vagy az a dolog.

A kérdéses fejezet a homoszexualitással, állattal való közösüléssel foglalkozik. Van benne életkori téma is, de sajnos nem érthető számomra a gugli.



Akinek jobban megy az angol/héber:

[link]

2023. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
The Gemara asks: What does it mean that the Torah does not deem a younger boy to be like an older boy? Rav says: It means that the Torah does not deem the intercourse of one who is less than nine years old to be like the intercourse of one who is at least nine years old, as for a male’s act of intercourse to have the legal status of full-fledged intercourse the minimum age is nine years. And Shmuel says: The Torah does not deem the intercourse of a child who is less than three years old to be like that of one who is three years old.
2023. jan. 31. 14:59
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy értelmezem, hogy 9 évesnél fiatalabb fiúkat nem kell kivégezni a homoszexuális aktusért, vagy azért, ha állatokat erőszakolnak meg.

A 3 év nem tudom, hogy kerül ide.

2023. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
71%
A zsidok jol tennék ha kiadnának valami (silány) forditást a talmudrol, mert igy nehéz utána nézni hogy miről van szó, és cáfolni is alig lehet az ilyet vagy egyáltalán utánanézni.
2023. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Lehet hogy szándékosan ilyen homályosan fogalmazták meg...
2023. jan. 31. 17:39
 10/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Hát ha senki nem tudja elolvasni aki nem tud héberül, akkor egyértelmübben is írhatnak ugyse olvassuk el.
2023. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!