Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok, ti hiszitek...

Kései Sirató kérdése:

Reformátusok, ti hiszitek azt, hogy Jézus visszajön a Földre, hogy magával vigye azokat, akik üdvösséget kapnak?

Figyelt kérdés

#református #Jézus visszajövetele #második advent
2023. jan. 31. 13:12
 1/6 KZitus ***** válasza:
15%

Szia

Krisztus testben már nem jön le a földre. Nincsen erre szüksége már. Minden áldást az emberiségre égi királyságából fog ránk árasztani.

Az üdvösség megmentést jelent. Ez némely embernek mennyei élete, de az emberek többségének földi örök életet jelent. Persze nem a jelenlegi körülmények között. Azok, akik égi életre lettek Jehova által elpecsételve, a Jelenések 7:4 szerint, ők királyok és papok lesznek Krisztussal 1000 évig., őket "kicsiny nyájnak" nevezte Krisztus. A "nagy sokaság" földi életben reménykedhet szintén Krisztus Királysága alatt.

„Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot (királyságot, Vi)” Lukács 12:32.


„És vannak nekem más juhaim, amelyek nem ebből az akolból valók; ezeket is elő kell hoznom” János 10:16.

Krisztus többször tanított, és az evangéliumírók lejegyezték a tanítását mi a különbség a két csoport között.

2023. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:
38%

...elnézésedet kérem, utóbb vettem észre, te csak reformátusokat kérdeztél.

Sajnos nem tudom törölni a hozzászólásomat, ezért ismételten elnézésedet kérem.

2023. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Fölösleges kiemelni a reformátusokat, mert a keresztény (katolikus) és keresztyén (protestáns) vallásokban egyformán hirdetik az Istent, Jézust és a Szentlelket.

Viszont úgy tudom, hogy az unitáriusok csak az Istent ismerik el.

Ez a válaszom nem vonatkozik más vallásokra és szektákra.

2023. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 benboglar ***** válasza:
40%

Ez olyan kérdés,hogy te láttad már az Istent ?? Azt mondják, feltámadunk, aztán a temetéseken éneklik " porból lettünk,porrá leszünk"

Jézus a hitben van, ha hiszed akkor van, ha nem nincs! Mert az életben biztos,hogy nincs. De aki megteremtette ezt a hitet ,a kereszténység kialakítása miatt tette és a Bibliát és Auginusztusz császár készíttette,hogy higgyék a kereszténységet !

2023. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3


Nem fölösleges a kérdés, kíváncsi vagyok, mit hisznek a reformátusok a halál utáni létről. Azt tudom, hogy Istenről mit hisznek, de az nem is szerepelt a kérdésben

2023. febr. 6. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!