Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanuk, Unitárius...

Kedves Jehova Tanuk, Unitáriusok, és a zsidókat is kérdezem, hogy az Örökkévalónak hatalmában állhat-e az, hogy leszülessen ide a földre, mint egy egyszerű ember?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezen vallások híveit, mert a keresztények szerint Jézus a földre leszületett Isten, ti viszont ezt (ha jól értem) nem tartjátok lehetségesnek.

De vajon miért nem? Ha az Örökkévaló mindenható, akkor hatalmában állhat az is, hogy leszületve, ember legyen, nem?


Továbbá az is érdekelne, hogy ha (tegyük fel) leszületik, akkor azt Istennek vagy embernek kellene tekintenünk?



2023. febr. 8. 06:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy az I.N.R.I római szöveg héber megfelelője a Y.H.W.H szerintem mindent elárul. Nem véletlenül tiltakoztak ellene a farizeusok.
2023. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

A mindenhatónál - nevéből adódóan - minden lehetséges.


Ám a biblia azt mondja, hogy Istent soha, senki nem látta még = nem volt a földön ember ként.


Persze itt már jön a háromság tan, miszerint......

2023. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

A Föld bolygó egyike a Nap körül keringő közel tucatnyi bolygónak, és ilyen napból/naprendszerből 200 milliárdnál is több van a galaxisunkban. Ilyen galaxisból 100 milliárdnál is több van a világegyetemben. Ezek mind a Teremtő által, önmagán belül, önmagából létrehozott világok.

A Teremtő minden pillanatban jelen van, minden Ő.

2023. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező!

Én nem vagyok Tanú, de jól ismerem a tanításaikat, amelyeket a bibliából igyekeznek levezetni.


Jézus a földi élete előtt halhatatlan volt-e? A válasz nyilvánvaló nem, mert különben nem halhatott volna meg, úgy mint Ádám. Ezért csak örök élete volt, ami önmagában nem egyenlő a halhatatlansággal. A halhatatlanságot a Biblia szerint később, a feltámadása után kapta ajándékba.


A mindenható Istenről mit is tudunk? Tudjuk-e róla hogy halhatatlan? Igen, mert a Biblia ezt mondja. Meg azt is, hogy "nem halhat meg". Jézus meghalt, tehát nem lehet vele a háromság dogma szerint "örökkévalóságban" is "egyenlő".


Még számtalan egyértelmű bizonyíték van arra, hogy az Atya, azaz Jehova vagy Jahve és Jézus két külön entitás, akik semmiképpen sem "egyenlőek" a háromság szerinti jellemzőkben, de csak kettőt írnék:


Amikor Jézus arról beszélt, hogy "azt a napot és órát senki sem tudja, sem az ég angyalai, sem a Fiú, csak az Atya egyedül", akkor ezt azzal az Írásellenes mesével próbálják kimagyarázni a háromság hívei, hogy Jézust a földi természete korlátozta.

Ez sem biblikus érvelés, de ha feltételezzük is, hogy igaz, mi van a szent szellemmel? A háromság azt mondja, hogy mint a háromság harmadik személye, 'ő' is mindentudó. Akkor a szent szellem miért nem tudta? Valami más dolga volt éppen? 😉 Még csak meg sem említette Jézus. Helyette a angyalokat mondta. Hogy van ez?


Vagy amikor Jézus atyjához imádkozott a János 17:3 szerint ezt mondta:


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜLI IGAZ ISTENT és akit elküldtél, a Jézus Krisztust"


Akkor ki az EGYEDÜLI vagy egyetlen igaz Isten? Jézus? És ez csak néhány példa.

2023. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

"Én nem vagyok Tanú, de jól ismerem a tanításaikat, amelyeket a bibliából igyekeznek levezetni."

Ez kicsit álszent kezdőmondat, ha végig az ő teológiájukat képviseled.

Amúgy valami baj csak lehet a jehovásokkal, hogy annak ellenére se csatlakoztál ahhoz a valláshoz, hogy sok mindenben egyetértesz velük.

2023. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

#5

Ez a része szerinted itt most a tárgyhoz tartozik? Csak azért kérdezem, mert szerintem abszolút nem! Ez az én személyes életem, amelyet nem kívánok itt senkivel megvitatni.

Nem kellene itt is (!) a személyeskedés irányába terelni a témát.


A kérdező azt kérdezte milyen érveik vannak a Tanúknak arra, amiben hisznek. Erre igyekeztem válaszolni. Mindenkinek ott a lehetőség, cáfolja meg őket. Egyébként persze mindenkinek ott a segítség, a weboldaluk. Sokan meglepődnének azon, hogy milyen komoly segítség tud lenni a legtöbb vallásos témában, ha nem hagynák hogy az ismerősök és a "tekintélyes" emberek negatív véleménye alapján döntsönek, hanem személyesen saját maguk.


A személyes jellegű válaszok nem érdekelnek innentől. Szerintem a téma fontosabb!

2023. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

#6

Jogos, akkor válaszolok én is a kérdezőnek.


Ők egy korlátozott istenségben hisznek kérdező, akinek nem áll hatalmában bármi. Mi egy mindenható Istenben hiszünk, aki képes volt közénk jönni, hogy felemeljen minket a bűn szennyéből.

Érdekesség, hogy például a jehovások a kegyelmet is megpróbálják "eltörölni". Nézd meg biblia-fordításukat, hogy sehol se lesz benne ez a szó.

2023. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:
78%

Szervusz

Tanú vagyok.

"...az Örökkévalónak hatalmában állhat-e az, hogy leszülessen ide a földre, mint egy egyszerű ember?" - erre szeretnék reagálni.

Jehova több helyen úgy utal magára, mint "a Mindenható", pl. az 1Mózes 17:1; 28:3; 35:11; 48:3.

Nos ha ilyen titulussal rendelkezik, és figyelembe vesszük mi az amit megteremtett, akkor természetesen arra is képes tud lenni, hogy "leszülessen" a földre. De nem ír arról a Biblia, hogy ezt valaha is megtette volna. De nem is lenne sem értelme sem célja. Bármit amit értelmes teremtményeivel el akar végeztetni, ott vannak a "szolgálatra rendelt angyalok", (Héberek 1:14) akik minden megbízatását elvégzik, több ilyen történet van leírva a Bibliában.

Arról is ír a Biblia, hogy Jehova az egyedüli igaz Isten (Ézsaiás 44:6), és nincsen más rajta kívül, sőt azt is kijelenti magáról, hogy dicsőségét nem adja át másnak, Ézsaiás írt erről a 42:8 versében.

Azért nem hiszünk a szentháromságban, mert a Biblia ezt nem támasztja alá. Hitünk alapja a Biblia, és amit ott tanulunk Jehováról, azt valljuk.

Ha figyelmesen olvasod a Mózes könyveit, talán ezekben a könyvekben hangsúlyozódik a leginkább (persze más könyvekben is) mennyire fontos az egyedüli Jehova Isten imádata. Az első emberpár ezen bukott el, és mi az Neki való engedelmességünkkel tudjuk helyreállítani az Istennel ápolt kapcsolatunkat. Ehhez hozzátartozik az, ha mi is elismerjük: „Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak” Ézsaiás 42:8

Bár Krisztus megkapta Jehovától a hatalmat "égen és a földön", de Mindenhatóságát soha nem adta senkinek, és Krisztus (ellentétben Sátánnal) soha nem vonta kétségbe. Jehova az egyedüli igaz Isten!

Pál gyönyörűen írja le Jehova és Krisztus közötti szeretetteljes kapcsolatot:

"Azután a végén átadja a királyságot Istenének és Atyjának, miután megsemmisített minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt. Mert addig kell királyként uralkodnia, míg Isten a lába alá nem vet minden ellenséget. Majd megsemmisül az utolsó ellenség, a halál. Mert Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki. Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek." 1Korintusz 15:24-25

Krisztus azért jött le a földre, hogy helyreállítsa Jehova az egyedüli Isten tiszta imádatát, és lehetőséget biztosítson sok sok embernek, hogy örökké éljen itt a földön úgy, ahogyan azt eredetileg is tervezte Jehova, mikor megteremtette Ádámot és Évát.

2023. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

#7

Már összefutottam ezzel az alaptalan szöveggel. Bebizonyosodott hogy nem írt igazat az illető, nem is tudta bizonyítani, mert nem igaz.


De ez megint csak nem tartozik szorosan a tárgyhoz, vagyis arra jó, hogy tereljen!


Egyszerűen mondasz valamit, ami ellentétes az általam idézett bibliai szövegekkel, de úgy néz ki, hogy a "többen vagyunk, mi vagyunk a tekintély" érvelésen kívül, nincs valódi bizonyíték.


A végén még egy másik témát citáltál ide, ami határozottan arról szól, hogy ne kelljen a kínos kérdésekre válaszolni a 6-os hozzászólásomban, ami pedig a kérdéssel volt kapcsolatos. De ez nem.


Persze ha most itt egyesek elkezdenek mellébeszéléssel terelni, az se lenne szokatlan, mert nagyon sokszor ez szokott lenni. 🥴

2023. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
Persze. Hisz itt van. Itt ír. Ez a kérdés kiírója is isten, aki emberi tesrben van, ahogy e válasz megírója is.
2023. febr. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!