Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az amishok használhatnak...

Az amishok használhatnak gőzgépet,lőfegyvert?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
szerintem nincs olyan hit vagy valás amelynek őszinte hívei használnak lőfegyvert
2023. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Dehogyis nincs! Ha teológiájával az adott egyház vagy csoport ezt tanítja, akkor ezt teszik. A világ legnagyobb szektája a legismertebb példa.
2023. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

valóban kiirtották a keresztények egy kontinens őslekosságát, majd ey másikról odahurcolták a rabszolgákat, de ilyet Jézus soha nem kért az emberektől, sőt épp ellekezőleg. tudtommal a korán se igazolja a muszlimok gusztustalan tetteit, de ezt egy írástudó muszlim alátámaszthatja vagy cáfolhatja. minden hit alapja a szeretet, békesség és a megértés.

a hazug papok bűneiért nem tudom lehet e az adott egyházat hibáztatni.

2023. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gőzgépet feszt.
2023. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a hazug papok bűneiért nem tudom lehet e az adott egyházat hibáztatni"

Én meg tudom, hogy nem lehet.

2023. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Jézus mondta, hogy minden jó fa jó gyümölcsöt terem, minden korhadt fa rosszat. Tehát működik -mint mindig és mindenhol az ok/okozat örök törvénye. Vagyis amit tanítanak egy adott egyházban, az fogja meghatározni a hívek gondolkozását és cselekedeteit.


Ezért van akkora különbség a különböző vallásos szervezetek között -még az ún "keresztény" világban között is! Ez a különbség ma is hatalmas a jó és rossz gyümölcsöket tekintve.


#4

Valóban, a krisztusi szellem, az ami a bibliában van leírva a keresztény értékrendről, köszönőviszonyban sincs sok magát kereszténynek valló közösség szellemével. És tévedés lenne arra gondolni hogy ezek csak "mások", de valójában se nem rosszabb, se nem jobb. Ez éppen Jézus fenti példázatának mond ellent.


A muszlim világ alapja is az ok/okozat törvényen alapszik. A korán tanítása bizony merőben eltér az Újszövetségtől. Annak amit ma tesznek a muszlim milliók, komoly szellemi alapja van a korábban.

2023. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] Szokások és tanok fejezete.
2023. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!