Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Csak Pál apostol legalább...

"Csak Pál apostol legalább száz féle bűnt konkrétan megnevez a bűnlistákban..." Melyek ezek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 17. 20:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Értem. Sokkal jobban járnál, ha Isten és az ő szeretete érdekelne ennyire. Nem kötekedésképpen írom, hanem tapasztalatból. Volt nekem is hasonló időszakom, hogy folyton azon paráztam, nehogy bűnt kövessek el és ehhez persze tudni kell, hogy mi bűn és mi nem bűn. Csak e körül forogtak a gondolataim, hogy ez, vagy az a cselekedet bűn-e, vagy nem. Ennek az egésznek az a csapdája, hogy az ember azt is elkezdi figyelni, hogy mások tettei milyenek, és könnyel elkezdhet ítélkezni (magamról írok), és ugye tudjuk , idézted is, az is egy bűn.


Aztán sikerült közelebb kerülnöm Istenhez és ráébredtem arra, hogy ha rá tekintek, rá koncentrálok, akkor szinte magától (mert ugye tudjuk, hogy nem magától, hanem Isten által) megy minden az életemben, tudok jól viszonyulni, szeretettel az emberekhez, tudok segítőkész lenni, tudok örülni mások örömének, tudok együttérezni a gyászolókkal, betegekkel. Kedvesebb tudok lenni az ügyfeleimmel. Eszembe sem jut, hogy ne Istenhez forduljak, hanem tenyérjóshoz, ha segítség kell, ha bajban vagyok. Eszembe sem jut, hogy panaszkodjak, zúgolódjak, mert tudom, hogy Isten mindenről tud és hogy a legjobbat akarja. Segít abban is, hogy meglássam mindenben a bűnt.


Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne törődj ezzel a bűnlistával, hanem azt, hogy Jézusra tekints, őt kövesd és megtermed a Lélek gyümölcsét, ami nem a bűn, hanem:


"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény." Gal 5,22-23


Mostanában az köti le a gondolataimat, hogy mikor kinek hogyan segítsek, nem csak segélyszervezetnek, vagy véradással, hanem egy jó szóval, biztatással, imával, bármivel. Nem azt mondom, hogy tökéletes vagyok, sőt nagyon bűnös vagyok, de igyekszem..


Mindig felfele kell nézni tehát. Remélem, nem érted félre és még véletlenül sem gondolod, hogy bántani, vagy kioktani szeretnélek, ez csak egy olyan dolog, ami nekem bevált.

2023. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ne aggódj, nem értettem félre. Értem, amiről írsz és egyet is értek ezzel. Köszönöm szépen.

A Bibliai idézetet pedig külön köszönöm!

De nem azért kérdeztem, amit te véltél.

Szerettem volna tudni, hogy Isten szerint melyek a bűnök, mert akartam csinálni egy bűnvallást. Ezt meg is tettem.


De azért vannak, amiket nem értek, hogy miért bűn.

Például, ha jól értettem, az is bűn, ha egy nőnek rövidre van vágva a haja. Az miért bűn vajon?


Ha vki tudja...

2023. febr. 23. 11:05
 23/27 anonim ***** válasza:

A Bibliában ötvöződik a vallási értékrend a társadalmi értékrenddel. HA ezt az Újszövetségben olvashatjuk, akkor próbáljuk bele képzelni magunkat az adott korba! Csak a rómaiak, és rómaiakon belül is csak a férfiak viseltek rövid hajat. Számomra ez azt mondja, hogy egy nő ne akarjon férfi lenni/férfias lenni/ főleg ne akarjon egy nem az igaz Istenben hívő nemzethez tartozó férfinak kinézni.

De azért írtam, hogy mindig érdemes az egész Bibliát alapul venni, mert

"..az Úr azt nézi, ami a szívben van.” (1Sámuel 16:7)


Persze jobban belegondolva mi van annak a nőnek a szívében, aki férfi szeretne lenni, vagy annak kinézni? Vagy elégedetlenség, vagy a megtévesztés szándéka - és ezekről már írtad is, hogy mind2 bűn.

2023. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 KZitus ***** válasza:

Szia

Ma olvastam az e-mailt amit küldtél, írtam is, jelezd kérlek, ha megkapod.

A bűnökkel kapcsolatosan amit kérdeztél...

Ha megismerjük azt, Isten hogyan gondolkodik a bűnről, és igazán megszeretjük őt, akkor kialakul bennünk egy egészséges félelem, hogy ne bántsuk meg őt. Ezért is ösztönöz mindnyájunkat, hogy legyünk meggondoltak.

Ha arra gondolsz, illetve agy olyan személyre gondolsz, akit nagyon szeretsz, biztosan szándékosan nem szeretnél neki fájdalmat okozni. Hasonló a helyzet Istennel is. És valóban az a rengeteg idézet amelyeket ide másoltál, mind abban segít, hogy Istennek tetsző életet éljünk a mindennapjainkban. Viszont akaratlanul is sokat hibázunk (tehát nem tudatosan, szándékosan). Nos ezeket megvallhatjuk imában a Teremtőnknek, és Krisztus mint "közbenjáró" a mi érdekünkben is kéri az Atyát.

Van egy nagyon szép idézet ezzel kapcsolatosan a Bibliában: "Mert Jehova szemei átfürkészik az egész földet, hogy támogassa azokat, akik teljes szívvel szolgálják őt...." 2Krónikák 16:9 Tehát nem büntetés szempontjából vizsgálja az embereket...inkább támogat, hogy hűségesek maradjunk hozzá. Ez nagyon vigasztaló azok számára, akik Istennek tetsző életet szeretnének élni.

Üdv. 😊

2023. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Szia! Nem érkezett e-mail.
2023. márc. 23. 21:01
 26/27 KZitus ***** válasza:
sajnálom...küldjem itt privátban?
2023. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
#26. Igen, köszönöm!
2023. márc. 28. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!