Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak egyes emberek...

Isten miért csak egyes emberekhez szól közvetlenül? Miben különbek ők másoknál, hogy bírják a megtapasztalás képességét?

Figyelt kérdés
2023. febr. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Csak azokat szólítja meg akik be vannak szívva.
2023. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Isten mindenkihez akar szólni, a kérdés az, hogy ki akarja meghallani...
2023. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

A ihletet próféták kora lejárt már! Ma Isten a Fián keresztül szól hozzánk, ami le van helyezve a bibliában!


Zsidók 1:1

2023. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
45%
ahogy az 1-es írja xd
2023. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdon képen saját tapasztalataim alapján az első négy válasz teljesen igaz.

Mert én ugyan drogfüggő voltam , ám Isten akkor is szólt hozzám, amikor nem voltam beszívva. Akkor értettem meg és fogtam fel a létezését, amikor kitisztult a fejem és láttam életemet a romokban heverni.

Én, magam öngyilkosságon gondolkoztam, de azért végső elkeseredetségemben szívemben letérdelve könyörögtem Jézushoz az életért. Úgy könyörögtem hozzá, mint utolsó reményhez, mint az élő Istenhez.

És akkor megéreztem. Krisztus szent lelke érintett meg és megláthattam, hogy melyik döntéseim, hogyan vezettek el odáig, ahol éppen akkor ott tartottam. Megláthattam, hogy sosem voltam egyedül és Ő mindig mellettem volt. Erőt éreztem, olyan erőt, mint még soha. Nem kívülről belém hatoló, hanem belülről kifelé hatoló mindenható erőt éreztem. elvonási tüneteim pedig egyszerűen megszűntek. Ez 3 éve volt. Józanságot éreztem, kegyelmet, megváltást és megértő társaságot éreztem legfőképpen.


Hogy miért én? Nem tudom. Bűnös ember voltam és éppen meghalni készültem a Mester általam is ismert tanításait megtagadva Júdás módjára. Véletlennek tűnő szerencsék sorozata vetette akkor a szemem elé azt a keresztény újságot, mely eszembe juttatta , hogy van Jézus, aki segíthet nekem.

Nem véletlen volt és nem szerencse, hanem Isten akarata.


Bűnös, semmire kellő senki voltam. De attól a naptól kezdve boldog, boldogtalannak elmondtam, hogy mekkora csodát tett velem az Úr. Ez 3 és fél éve történt a nyári napfordulón. 4 Hónapig drog és alkohol nélkül éltem. De vissza-vissza estem. De ma már elmondhatom, hogy fél éve nem kellett kábítószert használnom. De az is igaz, hogy Augusztus közepén azért egyszer még berugtam, de ezt leszámítva nem ittam.


Istennel kelek, Istennel fekszem, Isten velem van a munka helyen és velem van egész nap. Erőt ad és nem hagy cserben. Olyan összefüggésekre mutat rá, melyeket régen elképzelhetetlennek tartottam. Az életem romjaiból pedig felépültem.


De hogy miért pont én? Nem tudom. Azt kell, hogy feltételezzem, hogy ez nem csak velem esett meg. Sőt többekkel megesett hasonló, de én beszélek róla. Úgy vélem talán a drogosok jobban szeretnek beszélni a spirituális élményükről, ami megváltoztatta az másfél évtizedes vagy még régebbi életszemléletüket.

Számomra pedig nem megalázó ilyen módon beszélni életem legmegalázóbb élményeiről, hiszen tudom, hogy Isten színe elé juttattak.


Isten pedig ugyanazt üzeni, mint évezredek óta: "Én vagyok"

Igen, létezik, jelen van és olyan formában van jelen, hogy minden ember megtapasztalhassa, aki el tudja fogadni, hogy Jézus Isten Fia.

Igaz az is ugyan, hogy az elmúlt stabil fél évemben nekem azt nyilatkoztatta ki, hogy nem hogy Jézus Isten Fia, hanem Ő maga az , aki Istenné vált megteremtve a z univerzumot és a régmúltat, benne pedig ön magát, hogy Istenné váljon és létezhessenek emberek és minden jó is, ne csak a nagy semmi.

De ez egy másik történet.


Hogy miért én? Pál így vélekedik erről:


"Gondoljatok csak meghívásotok körülményeire, testvérek! E világ mértéke szerint nem sokan vannak közöttetek bölcsek, befolyásosak vagy előkelők. Sőt Isten azokat választotta ki, akik a világ szemében bolondok, hogy megszégyenítse a bölcseket; és azokat választotta ki Isten, akik a világ szemében erőtlenek, hogy megszégyenítse az erőseket; és azokat választotta ki Isten, akik a világ szemében jelentéktelenek és megvetettek; akiket semminek vélnek, hogy semmivé tegye azokat, akik valaminek számítanak, hogy egyetlen ember se dicsekedjék Isten előtt. Ti általa vagytok Krisztus Jézusban, aki számunkra Istentől való bölcsességgé, igazsággá, megszentelődéssé és megváltássá lett, hogy amint meg van írva: Aki dicsekszik, az Úrban dicsekedjék!"

(Korintusiakhoz írt első levél 1: 26-31)

nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Mert vannak kiválasztottak!
dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!