Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt esetleg olyan pap aki...

Van itt esetleg olyan pap aki megválaszolná nekem, hogy a halál után rögtön jön az ítélet,mint ahogy azt a katolikus valják vagy várni kell a feltámadásig vagy most mivan ilyenkor?

Figyelt kérdés
Valaki eltudná nekem magyarázni hogy mi lesz pontosan a halál után?

#vallás #Jézus #Íélet
2023. febr. 27. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Mivel ez egy részletes választ igényel, sok összetevője van, ezt ez talán segíthet:


[link]

2023. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok pap, de érdekes kérdés, ezért utána olvastam. Ahogy olvasok róla nekem az jött le, hogy olyan, mint egy összegzés. Halálunk után megítéltetünk és eldől, hogy földi életünk alapján hova kerülünk. Mindjárt a Mennybe, a Tisztítótűzbe, ahonnan a kisebb bűneink tökéletes megbánása után kerülünk a Mennybe, vagy a Pokolba. Ekkor viszont nem állt meg az élet a földön, a mi életünk kihatással lesz mások életére jó vagy esetleg negatív irányban, és ezen túlmenően folytatódik a történelem, mint az emberiség történelme. A második eljövetelkor viszont ez végleg megszakad. Az emberiség földi kora lejár, és Isten összegyűjti minden addig élt embert legyenek a Földön, a Mennyben, vagy Pokolban és összegzi a történteket elejétől a végéig személyről személyre, és egészében nézve, és mintegy szembesít mindenkit az életével, majd megerősíti az ítéletét, de ezek az ítéletek már a halál pillanatában megszülettek. Remélem nagyjából érthető, nyugodtan kérdezz vissza. Aztán remélem, hogy jól képzelem el és jól értettem az olvasottakat, linkelem az írást, ami alapján elkélzeltem ezt. [link]
2023. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha meghalsz, akkor érzékeled az időt vagy sem? A halál az nem alvás. Tehát az elhunyt szempontjából az ítélet rögtön következik. Érdemes megfontolni Pál apostol szavait is, aki úgy hitte, hogy a halál után azonnal találkozik szeretett Mesterével.


De ha érdekel a téma, akkor érdeklődj a helyi plébánián, hogy van-e korosztályodnak megfelelő hittanos csoport, s csatlakozz. Az se baj, ha nem vagy megkeresztelt, akkor arra is felkészítenek. Ott felteheted a kérdéseket és biztos olyan ember válaszol rá, aki tudja.

2023. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2es. Jól esett hogy foglalkoztál vele és találtál nekem egy jó kis összefoglaló cikket, nekem nem sikerült.
2023. febr. 27. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

Nos ha az igazságot keresed az ember szelleme tudati létállapota nem szűnik meg a testi halál alkalmával, bekövetkeztével, hanem zökkenő mentesen tovább él és létezik. Úgy annyira, hogy elöször fel sem fogja, hogy testileg meghalt, testben meghalt! Pál Apostol pont egy ilyen esetről ír és tájékoztat minket amikor az első térítő útján megkövezték és megállapítva halálát kivonszolták a város szélére. Amit akkor átélt és megtapasztalt 14 év eltelte után tett említést.


Csel.14,19. Jövének azonban Antiókhiából és Ikóniumból zsidók, és a sokaságot eláltatván, megkövezék Pált, és kivonszolák a városból, azt gondolván, hogy meghalt.


14 évvel később:


II.Kor.12;

2. Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

3. És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),

4. Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.


A halál után még nincs ítélet, de mindenki a maga várakozó helyére kerül és mindenkinek szembesülnie kell a tetteivel, cselekedeteivel, gondolataival stb. A világ várakozó állásban van, e világ és a túlvilág sóvárogva várja Jézus megjelenését, visszajövetelét!


Rm.8,19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

Jel.6;

9. És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, a kik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, a melyet kaptak.

10. És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, a kik a földön laknak?

11. Akkor adatának azoknak egyenként fehér ruhák; és mondaték nékik, hogy még egy kevés ideig nyugodjanak, a míg beteljesedik mind az ő szolgatársaiknak, mind az ő atyjokfiainak száma, a kiknek meg kell öletniök, a mint ők is megölettek.

2023. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!