Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csupán “tudattalan...

Isten csupán “tudattalan kollektív energia”? De az angyalokat még is nekünk teremtette, hogy segítsenek minket és vigyázzanak ránk? Mi folyik itt?????

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, elnézést. A mai új spirituális hitvilág szerint… Isten nem más mint egy mindenütt jelenlévő tudattalan kívánság energia, aminek azért annyi kis esze volt, hogy megteremtsen, hogy te is tudj teremteni. Szó szerint erről szól már mindenhol a spiritualitás.

De azért vannak angyalok is… mert a kívánság szellem azért gondoskodott róla, hogy ne pusztítsuk ki magunkat…így figyelnek, óvnak minket.


Számomra ez elképesztően szörnyű. Vagy csak én nem tudom istent ennyire “lealacsonyítani”? Nem nézni többnek… És még ezen felül úgy gondolni magamra, hogy hàt isten én vagyok… mert bennem van… egoizmus másik pontja???…


A másik ilyen elterjedt dolog… a karma sem létezik, mindenki azt csinál amit akar… mert visszatérve az univerzális kívánságenergiàra mindent megengeded neked….


Én is úgy gondolom isten segít, akár tudunk manifesztálni is. Viszont lássunk talán tovább az orrunknál egy kicsit…


(UI: gondolkodj pozitívan!)



2023. márc. 1. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem él olyan ember a Földön, aki tudná, hogy az Isten mi, vagy hogy milyen. Az emberi értelem nem tudja megragadni ezt a fogalmat, csak spekulálni tud róla. Nem véletlenül van központi szerepe a hitnek a monoteista vallásokban.

A karma az okok és okozatok törvénye, az a jelenség, hogy a korábbi gondolatok, szavak és tettek hatása a jelenben és a jövőben megmutatkozik.

2023. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenütt ott van és bennem benned mindenkiben körülöttünk van és mi vagyunk benne akkor szükség sem lenne angyalokra.
2023. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Az angyalok nem angyalnak lettek teremve, hanem ahogy te is, a semmiből fejlődtek el odáig. Illetve te még nem vagy ott, ahogy egy itteni élő sem.

2023. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Sose hallottam ezekről, amikről írsz. Tudod a valóságot nem érdekli, hogy egy fizikai létben egy pillanatban, egy kavicson fél marék létforma mit gondol. :))
2023. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a kereszténységről beszélünk, akkor Isten három személyben egy, tehát személyes. Az angyalokat angyaloknak, az embereket embernek teremtette.

Ha a New Age-ről, akkor azt gondolsz, amit akarsz, de az véletlenül se egyezzen meg a keresztény tanokkal.

2023. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Nem.
2023. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

“ A mai új spirituális hitvilág szerint…”


Vagyis a new age-es kuruzslók és sarlatánok szerint…

2023. márc. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudattalan aki tervez és teremt? Ő egy személy akinek tulajdonságai vannak. Igazság, hatalom, bölcsesség, szeretet!
2023. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"mai új spirituális hitvilág"


Esetleg egy Nyugati ember számára, aki most fedezi fel a buddhizmus több évezredes hagyományait..

2023. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudsz még ilyen zöldségeket kifundálni?
2023. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!