Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen katolikus lányok és...

Mélyen katolikus lányok és fiúk (felső tagozatosak, gimnazisták). Ti csatlakoznátok egy olyan titkos társaság tagjai közé, aminek az egyik célkitűzése, hogy ellenzi az abortuszt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Az mióta célkitűzés, hogy ellenzi valamit?

Ezzel pontosan mit akartok elérni? Az abortusz betiltatása, az egy cél lehet, de amit felírtál az max egy elv.


Amúgy meg a 12 évesek gőzöm sincs, hogy egy ilyen témában hogyan foglalhatnak állást...


Vagy ez egy ilyen hate group lenne? Mert ha az, akkor az csak természetes, hogy az okoskodásotoknak és gyűlölködéseteknek köszönhetően a mennybe kerültök.......

2023. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
És ez miért lenne jó? Mi haszna lenne?
2023. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Lucifer-666 ***** válasza:
80%
Ezt hogy kell elképzelni? Terhes nőket raboltok el 1 évre? Az orvosra meg rágyújtjátok Isten haragját?
2023. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok már gimista, de katolikus.

Egyrészt minek kellene ennek titkos szervezetnek lennie? Másrészt nem (csak) "ellenezni" kell, hanem inkább erősíteni a prevenciót, hogy minél kevesebb abortusz legyen. A "tiltsuk be" pont abortusz kérdésében nem egy hatékony lépés. Pont a prevenció erősítése miatt nincs értelme, hogy egy ilyen szervezet titkos legyen, hanem össze kell fogni a törekvést támogató az etikai bizottságokat, szülész-nőgyógyász szakorvosokat, védőnőket, családvédelmi szerveket, pszichológusokat, lelkipásztorokat stb.

2023. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%

Én már tagja vagyok egynek. Nem mondanám titkosnak, de egyetértés van köztünk. Katolikus Egyház néven fut a dolog :D


Viccet félretéve, teljesen egyetértek a négyessel, bár azért a betiltását sem vetném el, de való igaz, nem ez fogja megoldani a gondot. A fejekben kell változás elsősorban. Én hiszek egyébként benne, hogy talán még belátható időn be is tud ez következni, mert teljesen logikátlan még vallástalan szempontból is a "döntés párti" álláspont.

2023. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

igy van, nem kell titkosnak lenni, a katolikus egyhaz ellenzi az abortuszt, sot, sulyos bunnek tartja

arra viszont kivancsi vagyok, hogyan kepzelitek el a prevenciot, ha a katolikus egyhaz a fogamzasgatlast is tiltja

2023. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
5: minek kell ahhoz a fejekben változnia, hogy ne szakadjon ki a gumi, ne működjön a gyógyszer? Hogy ne legyenek beteg magzatok? Ezek miatt mindig szükség lesz abortuszra.
2023. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

7

A katolikus egyhaz tanitasa az, hogy szexualis eletet csak hazassagban lehet elni, es az eskuvon megigerik, hogy minden megfogant gyermeket elfogadnak. A hatekony fogamzasgatlas is tilos. A beteg magzatot sem szabad elvetetni. Akkor is tilos az abortusz, ha az anya elete a terhesseg miatt veszelyben van.

Ok ezt a csomagot szeretnek az emberek fejeben elfogadtatni, de az a vonat mar elment, sok katolikus is vedekezik. Ez szerintem nem fog sikerulni.

2023. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Igen, ez szerintem egy jó cél, kérdés persze, hogy mit kellene csinálni?
2023. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Gusztustalan dolognak tartom azt, hogy drága álkeresztény embertársaink nők méhében turkálnak úgy, hogy semmi közük hozzá. Ezeknek az embereknek kicsit sem fontos az élet. Addig foglalkoznak az embriókkal, magatokkal, amíg el lehet vetetni, utána le se sz*rják, hogy mi van vele.

Nem fogadnak örökbe, nem támogatnak szegény családokat, de még egy darab pelenkát nem adnának a rászorulónak, hiszen "minek esett teherbe, ha nem tudja felnevelni"



Viszont nagyon szívesen csatlakoznék egy olyan csoportba, amely a valódi életek védelme mellett áll ki, nem tartja gyilkosnak az abortuszra kényszerülő nőkek, hanem inkább segít nekik, hogy fel tudják dolgozni. Egy olyan csoportba, amely az abortusz ellenes csoportokat fel tudná számolni, és valódi segítséget nyújtana az erre a műtétre kényszerülő nőknek, illetve a terhességet elkerülni vágyó embereknek.

2023. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!