Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell elképzelni egy...

Hogyan kell elképzelni egy zarándoklatot a katolikusoknál? (fiataloknál)

Figyelt kérdés

Én nem gyakorlom aktívan a vallást (és még csak nem is vagyok katolikus), de egy barátnőm igen és elhívott magával zarándokolni. Egy meglehetősen rövid túráról van szó, de említette, hogy megállunk majd imádkozni, illetve hogy fel kell áldoznunk valamit (??). Alapvetően ezzel nekem nem lenne semmi problémám, más esetben csak eláldogálnék a háttérben, amíg a többiek végeznek. A baj ott kezdődik, hogy a hittan tanára - az egyik főszervező - nem igazán van oda az ateistákért/más felekezethez tartozó egyénekért (csak hogy enyhén fogalmazzak), emiatt szeretnék beolvadni a többiek közé amennyire ez lehetséges. Jobb a békesség ugyebár...


Tehát. Mik történnek általában egy ilyen zarándoklaton? Milyen kötelező "programok" vannak? Mik a tapasztalataid? Mire figyeljek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 2. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem voltam még zarándoklaton, de hátha mégis tudok valamit segíteni


Azt tudnod kell, hogy az előnyös tud lenni egy kapcsolatban, ha legalább az ilyen alapvető dolgokban egyetértés van köztetek, mint a vallás, vagy a politikai nézet. Lehet, hogy most húszadtangúnak tűnik a dolog, de később ez egyre nagyobb teret kap majd. Mivel legalábbis a vallás tekintetében ezek szerint ez nálatok nem áll fenn én azt tudom javasolni, hogy legyél nyitott a barátnőd vallására. Ne úgy nyitott, hogy elfogadod hellyel-közzel, hogy ebben hisz, hanem úgy legyél rá nyitott, hogy akár a megtérésre is legyél nyitott. Például most a zarándoklaton ne próbálj mélyen vallásosnak tűnni, mert akárhogy próbálod bárki kiszúrja, hogy nem vagy az és az legalábbis szerintem gáz. Sokkal jobb viszont, ha felvállalod, hogy nem vagy vallásos, viszont érdeklődsz a katolicizmus iránt és nyitott vagy a megtérésre, nyitott vagy arra, hogy ne kritizáld a vallást, hanem megértsd és befogadd. Ez ellen nem hiszem, hogy lehet kifogása bárkinek is.


Nem azért kell megtérned, hogy együtt maradjatok, hanem térj meg valóban azért, mert meg akarsz térni és ennek egyik pozitív hatása lesz a kapcsolatotok javulása is. Érdekes, hogy sokmindent fel lehet sorolni, amiért "hasznos" vallásosnak lenni, de ez nem egy olyan dolog, hogy én ezt meg ezt akarom, azt hallottam, hogy aki katolikus annak ez könnyebb, ezért holnaptól katolikus vagyok és minden meg van oldva. Ehhez valóban belső megtérés kell és ennek egy következménye lesz a pozitív hatás.


Száz szónak is egy a vége, térj meg! :) Imádkozok érted. Aztán remélem valaki válaszol a feltett kérdésre is :D

2023. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
EGY baratnoje, szerintem lanyrol van szo, nem kapcsolatrol
2023. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!