Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek felekezet nélküli...

Léteznek felekezet nélküli zsidók?

Figyelt kérdés
Vagy felekezet nélküli muszlimok?

2023. márc. 3. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Vagy felekezet nélküli keresztények?

Szerintem a kérdésnek nincs értelme. Nézz utána, mit is jelent, hogy felekezet!

2023. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem léteznek. Én valami olyasmi vagyok. Noha kisbabaként megkereszteltek katolikusként, de a gyermeki kort elhagyva elvetettem Isten létezését. Inkább éltem világi dolgoknak. Ám egy éjszaka egy embert próbáló munkahelyen eltűnődtem isten létezésén. Valamiért azon a nyári éjszakán elkezdtem hinni, hogy van Isten és ha hiszek benne, akkor erőt ad a kemény munkához. Valóban a munkát Istenbe vetett hittel sokkal egyszerűbbnek éreztem és kemény fizikai munka mivolta ellenére még meg is kedveltem. De Jézust nem értettem, őt csalónak gondoltam. De évekkel később, amikor apa lettem és önhibámból olyan élethelyzetbe jutottam, hogy a hit vált egyetlen orvosságommá szembe találtam magam a Jézus dilemmával. Igyekeztem megérteni, elfogadni, de valahogy mindig a trükkjét akartam leleplezni egészen addig, amire ott találtam magam elkeseredve , zokogva a padlón. Utolsó reményként Krisztushoz imádkoztam, hogy gyógyítsa meg beteg lelkem, mert így nincs értelme az életnek, megölöm magam, mert úgy elrontottam az életemet, hogy saját társaságomtól is undorodom, és magamat elhagyni csak öngyilkosság révén tudom. És hallod, meghallgatott. Pillanatok alatt erőt adott nekem és éreztem a szellemi békés jelenlétét. Persze nehéz hetek, hónapok és évek álltak előttem, de nem voltam már egyedül. De bár hittem Istenben és hittem Jézusban, mégsem érzem magam valahogy egyik felekezetet sem vonzónak. Igaz katolikusnak vallottam magam a népszámláláskor, de valahogy hazugságnak éreztem.

Már 2 és fél éve, hogy Jézus megérintette a lelkemet , azóta keresem Őt, kutatom a Biblia segítségével. Hirdetem a magam módján és csak remélem, hogy több hasznot hozok Istennek, mint kárt.

Báránynak tartom magam, aki ifjú korában farkasnak képzelte magát. Hirdetem az urat a fészbukomról és itt Gyakorin is, mert ebben lelem örömemet, de nem esne jól, ha ezt hivatásból vagy pénzért kellene csinálnom. Megelégszem a becsületes egyszerű munka bérével.

Talán nem is bárány vagyok, nem is a jó pásztor, hanem egy pásztorkutya, aki csak be akar segíteni a Jó pásztornak az ugatásával.

Szerencsére Isten küld embereket elém, akik szintén az Urat keresik. De ők be mernek menni a templomba, de én bűnös ember nem járok se templomba, se keresztelőre és ha lehet, még a temetésekre sem megyek el.

Szerintem én valami olyasmi szerzet vagyok, akit te keresel. A muszlimokkal meg úgy vagyok, hogy nem ismerem őket, nem is merem elítélni sem őket, ahogy a zsidókat sem, mert nem az én dolgom az ítélkezés. Én csak egy pásztorkutya vagyok, aki ugat, hogy a bárányok arra menjenek, amerre a pásztor terelgeti őket.

Lehet, hogy dedós dolog, hogy 35 évesként így látom magamat Isten országában, mint egy pásztorkutya, de ez vagyok.

2023. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A zsidó egy etnikai csoport is. Vannak zsidók akik nem követik a zsidó vallást vagy más hitet.
2023. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jégszív ***** válasza:
44%

Szerintem azok csak igazán!

Ők vannak előkelő helyen mind az üzleti életben, mind a politikában.

Ugye, ne mondjak példát...?

2023. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#1

"felekezet (a fél főnévből): tágabb értelemben bizonyos szempontból közösséget alkotó embercsoport, főleg vallási közösségből kiszakadt csoport. Szoros értelemben a katolikus → Egyházból kivált protestáns közösség."


Forrás: [link]


Legtöbb keresztény ilyen mostanság.

Még ha vallják is magukat valamilyen felekezethez tartozva, nem gyakorolják és nem tartoznak oda fizikálisan sem.

2023. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Bankároknak hívják őket.
2023. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek általában a "just jewish" zsidók, akik tudnak arról, hogy zsidók, de nem izgatja őket, és csak egy mellékes dolognak tartják.Ezek általában azok a személyek, akik zsidónak születtek és zsidó vallásjogilag zsidók, de nem élik meg a zsidóságukat, nem szempont nekik, csak úgy vannak vele.
2023. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés értelmetlen.

Léteznek ateista és hívő zsidók.


A zsidóknál léteznek a felekezetek:


Ortodox (haszid, haredi, modern)

Konzervatív

Reform (pl. neológia)

karaita

febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!