Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Zsoltárok vannak az...

Milyen Zsoltárok vannak az Újszövetségben?

Figyelt kérdés
Őszintén én nem vagyok valami vallásos ember ezért sem tudom, de ez most lényegtelen. Az egyik téma kör amit még nem dolgoztam ki a feladataim közül az egy újszövetségi zsoltár elemzése. Az interneten nem találtam rá igy elkülönítve, hogy Újszövetségi zsoltárok ezért gondoltam itt feltenni a kérdésem. Félreértések ne essék nem azt kérem, hogy egy zsoltárt valaki elemezzen ki nekem csak, hogy megnevezne valaki egy kicsit hosszabb, tartalmasabb zsoltárt.

2023. márc. 5. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyesmit, vagy erre utalásokat leginkább katolikus vallásos könyvekben találsz.
2023. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:

Szia

Nem hiszem, hogy a Görög iratokban találsz zsoltárok elemzését.

De az előfordul több helyen, hogy valamelyik könyv írója, például Pál apostol utal a Zsoltárokra, ahol sok Krisztusra vonatkozó prófécia olvasható. Például

Jézus Krisztus mennyei királlyá való megkoronázását a Zsoltárok 45:3–7. verse írja le. Pál apostol idéz ebből a zsoltárból a Zsidók 1:8, 9-ben és a 6. és 7. verset Jézus Krisztusra, Isten Fiára alkalmazza.

2023. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2023. márc. 7. 11:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!