Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentháromságról az Ószövets...

A Szentháromságról az Ószövetségben is van szó vagy csak az Újszövetségben?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Az Ószövetségre a szigorú egyistenhit jellemző. A zsidó vallás alapeszméje kezdettől fogva a „Semá”, amely Isten egységét, oszthatatlanságát és szellemiségét (testetlenségét) proklamálja.

Tudom hogy sokan majd lepontoznak, DE (!) az Újszövetségben sincsen egyértelmű kijelentés a Szentháromságra. Olyan szövegek vannak, amiből a keresztények többsége létrehozta a Szentháromság tanát. Csak hogy ezeket a szövegeket többféleképp lehet értelmezni! A tan először az egyházatyák körében fogalmazódott meg, majd a dogma fokozatosan, több évszázad alatt, rengeteg vita során alakult ki.

[link]

2023. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nos nem kell ezt túl spilázni. Az ó szövetég idején Titokban volt minden, mindenki előtt, hogy Isten jelen van a teremtett világban Jézus személyében, ami csak Jézus által lett aztán kijelentve és kinyilatkoztatva a teremtett világ számára!!!! Az ó szövetség idején csak úgy lehetett olvasni és hallani róla, hogy az "Úr Angyala" az "Úrnak Angyala". Isten mindenkor jelen volt a teremtett világban Jézus személyében, de akkor még nem volt nyilvánvaló azaz nem volt kijelentve. Ez ama "Titok"! Rm.16,25. Ef.3,9. Kol.1,27. stb.


Mivel ez Titok volt ezért nem is tudhadta senki az ég Angyalai sem azt a tényt, hogy ISten, mint szellem, tudati létállapot Akiben fenn áll az egész teremtett világ, gyakorlatban a teremtett világban is jelen van az Úr Angyalaként aki földre születése előtt még nem volt kijelentve, megnevezve. Akkor vált nyilvánvalóvá, amikor testet öltött és emberként leszületett! Ez az igaz szentháromság lényege!

2023. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Pél.8;


Itt ír a Szentírás Biblia arról, hogy Isten Jézus által teremtett mindent.


Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

Zsid.1,2. A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette,


Nos ez a szentháromság!!!


Zsid.2,7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,

Zsid.2,9. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.

2023. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andr500 válasza:
58%
Nincs.
2023. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Jövő válasza:
31%
Sem az ószövetségben sem az újszövetségben nincs szentháromságról szó. A Károli fordításban található egy betoldás A szentháromságról, de az nincs benne az eredeti görög iratokban.
2023. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. 2A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött.(1 Móz 1:1,2)


A Biblia egy Istent mutat meg.


Az egy Isten lénye része Jézus,mint Földünkre született istenember,aki 100%-ban ember és 100%-ban isten.


Szintén az egy Isten lénye része a Szentlélek(Aki az emberek számára elkülönített szellemisége),aki által mindenütt jelen van.


Istenre minden példa rossz így az enyém is,de nem tudok érthetőbbet:


A magyar mesevilágban szerepel egy 7 fejű sárkány,amelynek egy teste és 7 feje van.


Az egy Istennek egy lénye van,de számunkra emberek számára 3 megjelenése. Sem Jézus,sem a Szentlélek(Szentszellem) nem az Isten teljessége,bár teljesen isten.

2023. ápr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a szentháromság tana az 1János 5:7 versére épül, de ez a vers egy betoldás. A niceai zsinatot megelőző korai kéziratokban nem szerepelt, ettől függetlenül mégis sokan azonosítják Jézust a Teremtő Isten személyével. Jézus isteni a szónak abban az értelmében, hogy emberként (is) tökéletes tudott maradni, isteni tulajdonságokkal rendelkezett, isteni természetű. De ez még nem teszi Őt a Teremtő Istenné.


Jézus a Teremtő Isten Fia, Isten elsőszülöttje - „Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született.” (Kolossé 1:15) Ő az, Aki ez által Isten minden további teremtésének a megfigyelője, vagy részese lehetett „Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben. Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.” (Példabeszédek 8:30,31.) és akiről Isten kinyilvánította, hogy különleges módon szereti - „És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm. (Máté 3:17).


A János 17:21-23 is sokat elárulnak Jézus, és a Teremtő Isten kapcsolatáról, sőt, még az emberek velük való kapcsolatáról is: „Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem. És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk: Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.”


Ezek szerint nem lehet egy személy Isten és a Fia, mert a versek szerint akkor mi emberek is része lennénk ennek az egyszemélyű istenségnek.


Jézus azt mondja a János 14:9 versében: „Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még se ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?” Képletesen tehát, aki Jézust látta, az olyan, mintha magát a Teremtő Istent látta volna, hiszen Jézusban megvolt minden, ami az Atyában, így tökéletes közvetítője volt Isten személyének. Tökéletesen visszatükrözte Isten tulajdonságait, és közvetítette Isten akaratát. Jézus a földi élete során, ha úgy tetszik, ízelítőt adott mindabból, amit Isten fog tenni, amikor eljön az a nap és óra, amiről Jézus úgy beszél a Máté 24:36 versében, hogy „… senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.” Ha még Jézus sem tud róla, akkor lehet Istennel azonos személy?


A másik, ami számomra még a szentháromság ellen szól az az, ahogyan a János 17:3 versében ír: „Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.” Ha az Atya, a Fiú, és a Szentlélek személy, sőt, egy személy, és az örök életet az jelenti, hogy megismerjük ezt a személyt, akkor a Szentlélek megismerése miért nem fontos?


Amúgy még az is érdekes, hogy ha Istennek, a Fiának, sőt, még az angyaloknak is van nevük, akkor a szentléleknek miért nincs, ha az egy személy?

2023. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5# Jövő válasza:

"Sem az ószövetségben sem az újszövetségben nincs szentháromságról szó. A Károli fordításban található egy betoldás A szentháromságról, de az nincs benne az eredeti görög iratokban."


A "Szentháromság" szóval sehol sem lehet találkozni a Bibliában! Ez gyakorlatilag egy összefoglaló megnevezés a sok-sok ige alapján! Ez olyan "Titok" amely Jézus által, Jézusban lett kijelentve, kinyilatkoztatva a világ számára!


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Rm.16,25. Annak pedig, a ki titeket megerősíthet az én evangyéliomom és a Jézus Krisztus hirdetése szerint, ama titoknak kijelentése folytán, mely örök időtől fogva el volt hallgatva,

Ef.3,9. És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;

Kol .1,27. A kikkel az Isten meg akarta ismertetni azt, hogy milyen nagy a pogányok között eme titok dicsőségének gazdagsága, az tudniillik, hogy a Krisztus ti köztetek van, a dicsőségnek ama reménysége:


Tehát mi is a szóban forgó titok? Gyakorlatilag a "Szentháromság"! Azaz, hogy Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében. Azaz isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében!


Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

Kol.1,19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

2023. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7#: " Jézus isteni a szónak abban az értelmében, hogy emberként (is) tökéletes tudott maradni, isteni tulajdonságokkal rendelkezett, isteni természetű. De ez még nem teszi Őt a Teremtő Istenné."


Most ezen nevetnem kell bár nem akarok, hiszen sokkal inkább szomorkodom az emberi butaság miatt!

Nem olvastad Isten minden igéjét?


Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

Ján.1;

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


Tehát az Atya Isten, Jézus Fia által teremtett mindent ami csak van a világban.


Mt.28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Zsid.2,7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,

2023. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7# Ani: "Amúgy még az is érdekes, hogy ha Istennek, a Fiának, sőt, még az angyaloknak is van nevük, akkor a szentléleknek miért nincs, ha az egy személy?"


Tudod nagy különbség van Isteni mindenható több és magasabb dimenzióban látni és gondolkodni és a múlandó 3D látás és gondolkodás között!!!

Te vajon látod az Angyalokat, démonokat, meghalt személyek leleit, a poklot, a Paradicsomot, a kezdetet és a véget egyszerre stb???? Ha ezekről nem tudsz semmit, akkor nem csoda, hogy nem érted, hogy Isten Aki szelem, tudati létállapot, akiben fenn áll az egész teremtett világ, kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára Jézus személyében!!!


Istennek nincs személyi tulajdon neve! a Jehova is torzulás. JHVH-YHWH Én Vagyok, Aki Vagyok! Azaz én vagyok az örökkévaló! Neve Jézusban lett teljessé!


"Ószövetségben található יְהוֹשֻׁעַ (Jehosua) formának. A név jelentése „Jahveh a szabadító”."

2023. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!