Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású a Tudatos...

Milyen vallású a Tudatos Teremtés? Miért tanít és képvisel ilyeneket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/@TudatosTeremtes/featured

[link]

[link]


Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e ki, lehet, hogy ez ezotériakategória jobb hely lett volna (ha valaki így gondolja, nyugodtan tetesse át), bár ő soha nem használja ezt a szót. Szerintem new age.


Miért tanít és csinál ilyeneket? Pénzért ad különböző spirituális, meditációs, relaxációs, önismereti, életmódos, lelki foglalkozásokat stb., az egyik videójában azt állítja, hogy "merjünk állatként viselkedni", merjünk dühösek, lenni, ha azt érezzük, hogy visszaállhassunk a lelki stabilitásba, egy másik videójában azt mondja, hogy a maszturbáció, a szex, meg a vágyak megélése spirituális tevékenység lehet, és közben ilyen kihívóan öltözködik, meg mágia eszközökről beszél stb.


Ezek mind ellentmondanak szögesen a világvallások lemondásról, szerénységről, önmegtagadásról szóló tanainak. Buddha-szobrokat tesz ki a szobájába, meg az oldalára, közben az indulat, az anyagi ragaszkodás és a nemi, vagy bármilyen más sóvár vágy a buddhizmus szerint olyan lángok, amelyeket ki kell oltani a megvilágosodás eléréséhez. Az Istent az Univerzummal azonosítja, és még hasonló finomságok.


Milyen vallás ez? Miért tanít valaki ilyeneket?



2023. márc. 5. 17:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!