Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hogyan álljon...

Keresztényként hogyan álljon az ember a ruhavásárláshoz? A Máté 6-ban Jézus arról beszél, hogy ne aggódjunk étel és ital sem ruházat miatt, hanem keressük először Isten országát. Hogyan kell ezt értelmezni?

Figyelt kérdés

Azt mondja Jézus, hogy ne aggódjunk, hogy mibe öltözzünk, majd megadatnak mindezek ráadásként, mi csak keressük Isten országát.

De mit jelent ez valójában?

Mi az hogy majd megadatik?

Ha szükségem van ruházatra és elmegyek venni akkor az helytelen?

Vagy ha éppen gyerekként megkérem a szüleimet, hogy vegyenek nekem ezt azt, mert szükségem lenne rá. Vagy esetleg ők felajánlják, hogy vesznek nekem valamit.

Akkor azt elfogadhatom, nemde?

Hogyan értsem hát ezt az igerészt? Mit akar ez valójában jelenteni? És mindezek fényében én magam hogyan viszonyuljak ehhez a dologhoz?



2023. márc. 9. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül."


Szóval nem kell ruhát vásárolnod, majd az Úr felöltöztet.

2023. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem. A liliomnak nem tudom, mi a ruházata, az emberét tudom. Meg azt is tudom, aki ilyen szövegeket betű szerint értelmez, annak a számára a hely nem alkalmas a felvilágosításra.

Tetszik vagy ne tetszik, ugyan nagyon fontos a lelki béke, de az ember a világban élelem, ruházat nélkül igen rövid ideig fog tartózkodni. És szintén tetszik vagy sem, önmagát kell eltartania mindenkinek, mert életvitelszerűen erre (rendkívül ritka, speciális esetet leszámítva) ez az élet rendje. Lehet ellene tiltakozni és meghalni, vagy lehet eszerint élni és akár a vallás egyes tanait követni.

2023. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem ebből is le lehetne szűrni, mennyire életszerűtlen a kereszténység... egy olyan vallásról beszélünk, ahol Jézus ezeket tényleg komolyan gondolta, és a követői tényleg el is hitték, mert úgy gondolták, napok kérdése a végítélet.

Eltelt 2000 év: nyilván egy teológus azt mondja, hogy "biztosan nem úgy gondolta Jézus, hogy fagyjunk meg, csak ne a külsőség legyen a szempont", és persze elfogadhatod ezt is.

2023. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
71%

Szia

Nem tudom miért ezt a gondolatot ragadtad ki: "Ha szükségem van ruházatra és elmegyek venni akkor az helytelen?"

Hiszen előtte felsoroltad a többit is, "ne aggódjunk étel és ital sem ruházat miatt," Szóval a ruházattal együtt említi az ételt és italt is. Ha első helyre tesszük az életünkben Isten szolgálatát, ezeket a dolgokat "ráadásként" garantáltan megkapjuk a Teremtőtől. Ez persze nem azt jelenti, hogy valaki az életünkhöz szükséges dolgokat behozza nekünk a házunkba (bár olykor ez is előfordul). Inkább azt, ha azt tesszük amit a teremtőnk kér, akkor megadja az erőt, lehetőségeket, (pl, munkahelyhez segít) hogy az életszükséglethez szükséges dolgokat meg tudjuk szerezni. Amikor Krisztus ezeket a szavakat mondtam akkor még nem volt gázszámla, villanyszámla és a többi....

Ez mindig is így volt. A zsoltáríró ezt jegyezte le: "Egykor fiatal voltam, mára pedig megöregedtem, de nem láttam, hogy Isten elhagyta volna az igazságost, vagy hogy a gyermekei kenyeret kéregettek volna."" Zsoltárok 37:25


Egy másik példával szeretném szemléltetni, hogyan értsd Krisztus szavait az általad idézett részben.

Nos a Zsoltérok 27:24 versében ezt olvashatjuk: "Jehova irányítja az ember lépteit, ha kedvét leli annak útjában. Még ha elesik is, nem marad a földön fekve, mert Jehova a kezénél fogva felsegíti."

Nos hogyan irányítja Isten a lépteidet? Úgy ha megfogadod a tanácsait

Hogyan fogja meg a kezedet? Embereket használhat fel az érdekedben, a tanácsival segít lábra állnod...

2023. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Józan paraszti ésszel végig gondolva teljesen egyértelmű, hogy mit jelenetek ezek a mondatok. Ne aggódj a jövőd miatt, hogy mit fogsz enni és miből fogsz ruházkodni, mert Isten gondoskodni fog rólad és ezért meg tudod vásárolni a ruháidat meg az ételeidet az üzletben. Máshol Pál azt írja, hogy aki nem akar dolgozni ne is egyen. Tehát dolgozni kell, vásárolni kell. Aggódni nem kell, hogy a jövőben, miből vásárolsz.
2023. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

4, 5-nek van igaza.


Azt jelenti ez a példabeszéd, hogy ne a pitiáner, földhözragadt dolgok miatt aggódj az életedben, hanem egy nagy, magasztos, jó célt tűzzél ki az életedben, és élj, dolgozzál teljes erődből, teljes lélekkel annak a megvalósításán. Persze ez a cél Istennek kedves cél kell, hogy legyen. Ha ezt tartod figyelem előtt, Isten megáldja a munkádat, az életedet, és nem lesz gond a napi betevőd megléte.

2023. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged van egy ruhadarabra, akkor vegyed meg nyugodtan. Vehetsz szép darabokat is, egy kereszténynek nem kell rongyokban járnia. De ne arról szóljon az életed, hogy minden ruhát megveszel, ami csak megtetszik, aztán nem tudod már hova tenni őket.
2023. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Szóval a ruházattal együtt említi az ételt és italt is. Ha első helyre tesszük az életünkben Isten szolgálatát, ezeket a dolgokat "ráadásként" garantáltan megkapjuk a Teremtőtől." -- ez valami új szupermarket? Mi van itt a fejekben, te jó ég :D
2023. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jácint78 ***** válasza:

szia...f44vagyok

hasonlóan vélekedem ... ne aggódjuk túl a dolgokat... ne a hedonizmus legyen a célunk ...


ha van öltözeted élelmed lakhatásod akkor gondolj a bajba jutottakra özvegyekre árvákra ...

becsuletesen szorgalmasan dolgozz gazdálkodj isten dicsőségére


isten országának gondozására támogatására


ne gyarapitsd a vagyonod vagy saját gondjaidat telhetetlenseggel..


érezz együtt a nélkülözőkkel ...

egyes fő papok lemondtak a bőséges ételről hogy oda adhassák a nehéz sorsúaknak ..

teréz anya pedig betegségben nyomorúságban is szolgálta az Urat


ha építhetsz szervezhetsz műveszkedhetsz mások megsegítésében akkor ne fuvalkodj fel...


vidd bizonyságod ajándékod az úr elé hogy megsokasitsa

2023. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!