Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha öngyilkos lennék, de...

Ha öngyilkos lennék, de meggyónok közvetlenül előtte, akkor csak az öngyilkosság terheli a lelkem, tehát ha felajánlom magam szervdonornak és ezáltal több embert is megmentek, áldozatom kiválthatja a Kárhozatot?

Figyelt kérdés

Ha gyónás közben elmondom a papnak, hogy felajánlottam a szerveimet, majd mielőtt bármi rosszat elkövetnék, közvetlenül gyónás után agyhalált idézek elő magamnak még ott a templomban, akkor már csak a paptól függ mennyire gyorsan értesülnek a hatóságok és kezdik meg a szervek megfelelő eltárolását.


Természetesen mindez pusztán elméleti, de azért jó tudni..



2023. márc. 9. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem válthatja ki, az ember nem képes megváltani önmagát. Aki eldobja életét, az az örök életet is eldobja.
2023. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"agyhalált idézek elő magamnak "


Azt hogy kell csinálni? Leülsz meg nézni a star wars 9-et?

2023. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem egy működik. Ez nem olyan, mint egy bolti vásárlás. Jézus kereszthalála tud csak megváltani.
2023. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ melyik istenről van szó
2023. márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lucifer-666 ***** válasza:
54%
Hááát...ha berángatok egy járókelőt ollóval meg konyhakéssel a gyóntatóba, akkor ha a végén beböfögöm, hogy megbántam csak annyit fog mondani a pap, hogy takarítsam fel a tejfölt meg a vértócsát, ő majd beszél a riadt családtagokkal? Sőt ünnepelésre hívja őket, mert valaki végre megtért a pokolból...
2023. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az agyhalál már sikerült ... De szervdonornak jelentkezni nem fog sikerülni, mert az - micsoda pech! - nem így működik! Alapból mindenki szervdonor, aki nem tiltakozik ellene, amíg még tud.
2023. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Milyen megváltást remélsz az istenedtől, hiszen mikor először vetemedett a földre saját népe üldözte a halálba, kínozta meg, feszítette keresztre. Nemhogy a világot, saját magát képtelen volt megmenteni.
2023. márc. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem érvényes a gyónás, ha nincs meg az elhatározás a bűn kerülésére. Ha valaki bemegy gyónni és közben pontosan tudja, hogy kilépve a gyóntatószékből gyilkosságot akar elkövetni (akár önmaga ellen, akár másokkal szemben), akkor a gyónás nem érvényes, nem szentségi, hiába kapott feloldozást.

Egyébként hozzáteszem, az elkárhozás kérdése összetettebb dolog. Mivel az öngyilkosság kapcsán felmerül, hogy az illető mennyire volt beszámítható. Mert ha nem, akkor ez betegség, nem kizárólag a személyes döntése, felelőssége.

2023. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Az Úr adja a halált és az életet", az emberek Isten képére lettek teremtve és mindannyiunkban van egy kicsi Isten, tehát ha megkérdezem magamban Istent: Istenem, nem akarok tovább élni, vedd hát életem, hogy általam mások élhessenek. Tudom, ez nem volt kérdés, mégis, fogadd el kérésnek.

Érzem, hogy helyesel, az Élet célja így is a Halál, a módjának megválasztása az, amiről dönthetek.

Nem akarok szenvedni, mint Krisztus tette, mi értelme a szenvedésnek? Nem viselek vezeklőövet sem, hogy imitáljam Krisztus fájdalmait. Álszentségnek tartom, hogy emberek imádkoznak a kereszten lógó Krisztushoz, földi életének utolsó óráinak szenvedéseire emlékezve minden alkalommal, házukat díszítik kereszten lógó hullájával. Undorító. Mert erre akarnak emlékezni, a fájdalomra, a halálra, mindenre, ami negatív érzelmekkel telített.

Mármost, a keresztény Egyház, aki egy szenvedő embert ábrázoló jelképhez imádkozik elítéli az öngyilkosságot, "Élj, és szenvedj, tűrj és szenvedj, adakozz és a Mennybe jutsz. Mert ezek Isten szavai." Ez a mottójuk. Hobbijuk az emberroncsok gyűjtése, pusztán felebaráti szeretetből tartják életben őket, ahelyett, hogy átsegítenék a Halálba.

A halálban ugyanis megszületünk... - ezt nem tudom hol olvastam, de igaza van. Miért nem fogadjuk el a halált, ami így vagy úgy, de elkerülhetetlen? A Földnek is jobb a kevesebb éhes száj.


1: biztos vagy benne, hogy Isten pontosan ezt mondta?

2: az agy traumatizálásával gondoltam, összpontosított kis erejű robbantással koponyára telepített szerkezettel, vagy megkérek valakit dobjon rám egy bowling golyót a karzatról, vágjon fejbe az oltáriszentséggel, vagy felakasztom magam a templomban ezzel oxigénhiány által okozott az agyhalált kivitelezve.

3: már megint a kereszthalál. Mások is meghaltak a kereszten, kik közül több volt a bűnöző, mint Szent. Valahányszor keresztet vetsz, őket is megidézed.

4: e naprendszer istene, a keresztény Istenről, a gyónásból gondoltam világos.

5: az már gyilkosság lenne és a vérveszteség szervleállást okozna, tehát a szerv életmentő célra hasz-nál-ha-tat-lan.

6: a magyarok 2/3-ad része agyhalott, legalább nem lógok ki a sorból és büszkén viselem, talán még a pólómra is ráíratom. Ha hordok magamnál egy jegyző által hitelesített dokumentumot, amelyben megtagadom a szerveim felhasználását, de gyónás közben a pap gondolatait arrafelé terelgetve, míg meg nem említi, hogy Istennek tetsző lenne, ha azt a dokumentumot az ő kezébe adnám és összetéphetné, ha megteszi, hiszi, hogy Isten által változott meg a gondolat és bízni kezd a javulásomban. Az ezután elkövetett öngyilkosság esetén azonnal tudná kit kell hívni és hogy a szervek azonnal felhasználhatóak orvosi célokra.

7: félreértetted. Krisztus végső sorsa mindenképp a Halál volt, ahogy minden a Földre születő embernek is. Élhetett volna tovább, meghalhatott volna öregen, de inkább ön-gyil-kos lett. Tudta, hogy az életére törnek, érte jönnek, mégse menekült, maradt, hagyta, hogy elfogják. A halálának nem volt értelme. Születésének célja az új szövetség megkötése Isten és az emberiség között. Isten soha nem akarta feláldozni egy szülött fiát, mint áldozati bárányt, mint ahogy Ábrahám feláldozta volna fiát Istennek. Isten nem ilyen, mégis, az ezt követő évszázadokban keresztények ezrei haltak meg ellenkezés nélkül, téves hitükért, szívükben Isten szeretetével. A Szentek Életében erről bővebben olvashatsz. Az egész kereszténység rossz alapra épült, ezért omladozik jelen korunkban.

8: nem az öngyilkosságot akarom meggyónni, hanem azonkívül minden bűnömet. Ha egyedül az öngyilkosság bűne terheli a lelkem, de mennyire beszélhetünk bűnről, ha az adott ember már semmit nem képes tenni az emberiségért, de akiket a szerveivel megmentenek, azok talán igen? Mennyire számít be a beszámíthatóság kérdése? Ha tudatmódosító szer hatása alatt azt képzelem, hogy uszodában vagyok és fejest ugrok a karzatról, öngyilkosságnak számít e?

2023. márc. 10. 13:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha gyónás közben elmondom a papnak, hogy felajánlottam a szerveimet"

Erre megkérdezi, hogy miért, hogy miért pont mostanában, amire kénytelen leszel elmondani őszintén (ha nem akarsz bűnt elkövetni ugye...), hogy azért, mert öngyilkosságra készülsz - és így nem oldozhat fel, mert így nem lehet őszinte az erősfogadásod...

2023. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!