Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen karkötőt adhadtak nekem?

Milyen karkötőt adhadtak nekem?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy random embertől egy piros fonalat aminek a két vége összevan kötve és a közepén van egy görcs, rákötötte a kezemre, de nem tudom mi lehet ez. A férfi azt mondta hogy ezt múlt héten áldotta meg egy budhista vagy egy tibeti szerzetes. (pontosan már nem emlékszek rá melyik volt) Arra lennék kiványcsi hogy mit jelentez, miért kaphattam és hogy ez tényleg valós dolog hogy egy szerzetes megáldotta?

2023. márc. 10. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Buddhista vagy?

Ha igen, akkor tudod, miről lehet szó.


Ha viszont nem, akkor semmit sem jelent az egész, csak egy számodra idegen kultúra egy tárgya, mint pl. egy kereszt alakú medál egy nyakláncon nem vallásos ember számára, vagy valami hasonló.

2023. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

Biztos novicsokos. Egy Geiger–Müller-csövet ráengednék.

Altató is lehetett benne, a medálban meg GPS.

2023. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy görcs van rajta, nem vagyok budhista de érdekelne a jelentése, hogy miért hozzám került, milyen szándékkal?
2023. márc. 10. 21:40
 4/9 A kérdező kommentje:
És ami még fontosabb infó lehet, hogy a nyakából vette le szóval nem lehetett semmilyen kábítószerbe beásztatva, nem az utcán kaptam és nem egy csövestől
2023. márc. 10. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egyfajta védelem, de szerencsét, áldást tulajdonítanak neki.

Még kicsit divatos is szerintem.

2023. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, használd a fantáziádat. Miért jobb, ha mi írjuk le a lehetőségeket? Minél több választ kapsz itt, annál többféle eshetőség fog felmerülni. Melyiknek fogsz hinni és miért pont annak?


"Egy görcs van rajta, nem vagyok budhista de érdekelne a jelentése"

Mindenki számára mást és mást jelent. A buddhisták között sem mindenki ugyanúgy magyarázza. Van, aki szerint csak dísz, mások szerint szerencsét hoz, egyesek szerint kirögöhteted magad, ha hordod, annyira hülyén néz ki, megint mások szerint meg megóv a bajtól.

Akkor most számodra mit jelent?


"miért hozzám került, milyen szándékkal?"

Azt attól kéne megkérdezni, akitől kaptad. Lehet, hogy szomorúnak látott és fel akart vidítani, azért adott ajándékot. Lehet, hogy látott a kezedben egy lottószelvényt, és azért adta, mert szerinte szerencsét hoz, és azt akarja, hogy inkább hozzád kerüljön a pénz, mint hogy a Szerencsejáték Zrt zsebében maradjon, mert haragszik rájuk valamiért.

Stb.

2023. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam egy gyakorló buddhista barátomtól, hogy a piros fonál egy "útmutató". Ha valamikor elszakad - lekerülve a kezedről -, az azt jelenti, hogy egy aspektusa az életednek fordulóponthoz ért. Egy gyökeres változási folyamatot hivatott jelezni.
2023. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha valamikor elszakad - lekerülve a kezedről -, az azt jelenti, hogy egy aspektusa az életednek fordulóponthoz ért."

A buddhisták szerint. A kérdező viszont nem buddhista.


És mivel az emberi élet minden létező aspektusa folyamatosan változik, és mivel a fordulópontok sokszor csak utólag ismerhetőek fel, így bármit bele lehet majd magyarázni abba, hogy miért pont akkor szakadt el, amikor...

2023. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Azt kérdezte, mit jelenthet, én meg válaszoltam, hogy mit jelenthet. :D
2023. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!