Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki megkeresztelkedik, bele...

Aki megkeresztelkedik, bele megy a Szentlélek/Szentszellem?

Figyelt kérdés

2023. márc. 13. 14:44
 1/9 KZitus ***** válasza:
11%
nem
2023. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
A pasi megy bele a csajba, a szentélek nem megy bele senkibe..
2023. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Igen. Rácuppan a lelkére a köldöke meg ostya lesz.
2023. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
A vízkereszteség egy jelképes szimbólum, mellyel a már keresztény hívő ember bemerítkezik az Atya a Fiú és a Szent Lélek nevében a bűnök bocsánatára, kinyilvánítva ezzel az Isten és az emberek előtt a hitét Jézusban és Istenben. A víz-keresztségnek nincs szellemi közvetítő vagy megújító szerepe, ereje, hatása vagy hatalma. Általában az ember akkor keresztelkedik meg, miután hívő lett és megbánta bűneit Jézusnak és behívta, befogadta Őt a szívébe és elfogadta Őt Urának, Istenének és személyes Megváltójának. Az így Szent Szellemtől újjászületett és bűnbocsánatban részesült hívő ember merítkezik be és keresztelkedik meg víz által.
2023. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Biblia szerint a keresztség vízzel és Szentlélekkel történik. Legalábbis a Krisztus által elrendelt keresztség, ami a keresztényeknél szentség. Ez nem összetévesztendő a jánosi keresztséggel, ami csak jelképes alámerítés volt.
2023. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5#: "Igen, a Biblia szerint a keresztség vízzel és Szentlélekkel történik"


Így van. Van a Szentlélek keresztség és a víz keresztség, de ez a kettő nem ugyanaz és nem egyszerre történik. A Biblia sehol nem írja, hogy a víz keresztség által történik egyidejűleg a Szentlélek keresztség is.


Pedig milyen jó lenne, ha már a gyermek keresztségkor megtörténne a Szentlélek keresztség is, mert akkor nem lenne ennyi hitetlen ember. De mint azt tudjuk és a tények is igazolják sajnos ez nem így van. A gyerekek a keresztelés során nem részesülnek Istentől szentlélek keresztségben ezért sokan, rengetegen hitetlenek maradnak, akiket kiskorukban megkereszteltek.


Más!


Vegyük pl. a Jehova tanúit. Náluk is van víz keresztelés, bemerítés, mégsincs és nem történik náluk Szentlélekkeresztség! Bennük eleve nem lakhat a Szentlélek, mert tagadnak mindent, köztük Jézus Istenségét, mint a testben megjelent Istent (Krisztust), mint pedig a Szentlélek személyét, mint Isten harmadik megnyilvánulását, kinyilatkoztatását.


Tehát, ahogy azt korábban az előzőekben is írtam a "A víz-keresztségnek nincs szellemi közvetítő vagy megújító szerepe, ereje, hatása vagy hatalma."!


A János keresztsége a víz általi keresztelkedés, ami jelképes. Az ember vízzel keresztel, Jézus pedig Szentlélekkel! Tehát a víz keresztség szimbólum ill. jelkép a Szentlélek keresztség pedig a valóság Jézus Krisztustól Ő általa a bűnök bocsánatára. (Üdvbizonyság).


Mt.3,11. Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

Csel.1,5. Hogy János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva.

Csel.11,16. Megemlékezém pedig az Úrnak ama mondásáról, a mint mondá: János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni.

Csel.19;

2. Monda nékik: Vajjon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.

3. És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére.

4. Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.


Talán így most-már érthetőbb!

2023. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, és szeretem fel se tudtad fogni amit írtam. Vagy nem akartad. A Szentháromság nevére történő keresztség továbbra is vízzel és Szentlélekkel történik a Biblia szerint.

Például direkt írtam, hogy ne a jánosi bűnbánati keresztséget vedd alapul, mert annak semmi köze hozzá, de imént is csak azzal tudtál érvelni. Ez így elég gyenge.

Tudom, hogy a pünkösdi és karizmatikus szektákban máshogy tanítják, de ott nem ez a legnagyobb hülyeség.

Talan múltkor te hivatkoztál Lutherre, hát néz meg mit ír róla, vagy Kálvin. Mind a kettő nagy teológus volt, nem pedig hozzád hasonló fotelharcos. Talán az ő szavuk többet ér a kérdésben

2023. ápr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7#


Köszönöm a lehurrogó kioktatást. Viszont úgy látom te tényleg nem értetted meg amit írtam. Bár nem értem mit nem lehet rajta érteni. Van a Szent Szellem keresztség személyesen Jézustól a bűnök bocsánatára és van a jelképes, szimbolikus víz keresztség, amit egy egyház vezető ember végez el. Ez a kettő nem ugyanaz és nem is egyszerre történik, és szerintem annyira nem bonyolult. Azért mert te ezt nem érted, azért nem engem kell lehurrogni. Most akkor mélyülj el és gondolkodj el egy kicsit.


Neked milyen keresztséged is van és hogyanis kaptad ill. történt ez nálad? Ja sehogy??? Akkor méginkább nem értelek!!!

2023. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szaja,6.Hsz!


Többnyire igazat adok neked s csak abban nem értek veled egyet,hogy tagadod a bemerítés és a "szentlélekkeresztség" kapcsolatát.


Szerintem,a keresztséggel kifejezett szövetségkötés Istennel-ha az őszinte hitvalláson alapult- megnyitja az emberben a Szentlélek megújjító,átalakító munkája (újjászületés a Lélek által) lehetőségét.


Nyilvánvalóan a Lélek szólította meg Kornéliust,hogy hívja meg Pétert egy isteni üzenet átadására, de mindazok,akik hittek akkor Péter bizonyságtevésének és bemerítkeztek,befogadhatták a Lélek erejét,Aki mind annak gyümölcsét,a szeretetet,mind a hitük bizonyságtételének különleges ajándékait adhatta nekik.

2023. máj. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!