Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknak mi a véleménye...

A zsidóknak mi a véleménye jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Mit szólnak ahhoz, hogy isten neveként használják azt hogy Jehova?
2023. márc. 16. 11:16
1 2 3 4
 1/31 KZitus ***** válasza:
63%

Szia

Tanú vagyok, és egyik tapasztalatomat leírom.

Egy zsidó származású/vallású egyén egy egy alkalommal megkérdezte tőlem, miért használjuk Isten nevét, amikor azt nem szabad kimondani?

De egyébként szimpatikus volt neki, hogy Jehova az Istenünk.

Megmutattam neki a Bibliából, azt, miért hívnak Jehova tanújának, azt, mire épül az a tanítás "Isten nevét HIÁBA fel ne vedd", és azt is, mit hagyott meg Krisztus Isten, Jehova nevével kapcsolatosan a Miatyánkban. Érdekesnek találta...erről így addig nem hallott.

2023. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

A zsidók szerint istennek 72 neve van.

Melyiket nem szabad kimondani és miért nem?

2023. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Itt volt egy zsidó kommentelő, és ha jól emlékszem, "Sehova Kamui"-nak nevezte őket.
2023. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Meg is találtam. Tessék:


Olvasd el 7-es kommentet, ezt egy zsidó írta:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ír benne a Jehova tanúiról is.


#3 voltam.

2023. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
51%
A zsidók isten kiválasztott népe(úgy kell nekik...),ezért elég lesújtó a véleményük minden más felekezetről,oedig a javát ők találták ki a nem-zsidóknak.
2023. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan az valószínűleg mint az összes többi keresztényről
2023. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%

Zsidó vagyok. Csakugyan sehova kamuiként emlegetjük, ha egyáltalán. Azért, mert a Bibliafordításokban csak régebben (16. legfeljebb 17. századig) szerepelt ez a TELJESEN TÉVES "I-tennév", nyilván, mert akkoriban a fordítók még nem konzultáltak zsidókkal.

A tetragrammatont, ha egyáltalán, a héber nyelv szabályai szerint úgy lehet kimondani, hogy Jahve.

Azért "kamui", mert a szekta a 19. sz-ban alakult, az alapító, képzettségére nézve semmiféle hivatalos teológiai képzettséggel nem rendelkezett. Ettõl persze vélekedhetett volna helyesen, de sajnos, úgy gondolta, hogy nála van a "bölcsek köve" és mindenki más hülye.

2023. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Viszont rájöttek,hogy a pokollal már nem lehet hívőket ijesztgetni,így meglátva a piaci rést a halhatatlanság elvesztésével kezdték magukhoz zsarolni a híveket.

Mert minden vallás a félelemre épül,nem az ösztönös,hanem csak az emberre jellemző hiú alapon.

2023. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

#7

A primitív gúnyolódáson és a marhaságokon kívül tudsz esetleg értelmes választ is írni?


#8

Legalább utánanéztél volna a tényeknek, de hát látom erre sem voltál képes.

2023. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 NTBS ***** válasza:
Nem kedvelik őket.
2023. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!