Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ahhoz hogy megkeresztelhessene...

Ahhoz hogy megkeresztelhessenek tényleg kell egy keresztszülő?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Rendes körülmények között igen.

Életveszély esetén nem.

2023. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell, még gyermek keresztelés esetén se elvárás, felnőtt esetén még kevésbé.
2023. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Felnőttnek nem kell katolikusoknál. Nekem se volt, pedig elsőáldozáskor nagyjából 3. Osztályos általános iskolás koromban kereszteltek.
2023. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

872. kán. - A keresztelendőnek, amennyiben lehetséges, adjanak keresztszülőt; ennek feladata, hogy a felnőtt keresztelendőnek a keresztény beavatásban segítségére legyen, a keresztelendő gyermeket pedig szüleivel együtt a keresztségre bemutassa


Tehát minden esetben.

2023. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Úgy értem, gyermek és felnőttkeresztelésnél is.
2023. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

"Tehát minden esetben."

Tehát azt se tudod értelmezni, amit bemásoltál. Na sebaj, de válaszokat még ügyesen tudsz lepontozni, biztos sokat gyakorlod ;)

2023. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát minden esetben."


Köszönöm, hogy bemásoltad a kánoni szabályozást. Amiban épp az olvasható, hogy nem minden esetben szükséges, hanem "A keresztelendőnek, AMENNYIBEN LEHETSÉGES, adjanak keresztszülőt".

Nekem pl. nincs keresztszülőm. Érvényesen megkereszteltek még babaként és nem voltam életveszélyben. Amennyiben a szülők, nagyszülők révén megalapozott a gyermek keresztény nevelése, akkor meg lehet keresztelni. Ez a minimum kritérium. Viszont ha a szülők, nagyszülők révén ez nincs megalapozva, akkor szokták kérni.

2023. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

gumiszabály


amennyiben lehetséges azt jelenti, hogy ha nem lehetséges, el lehet tekinteni tőle


ez kb. az életveszély esete

2023. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!