Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor van itt a keresztelő ideje?

Mikor van itt a keresztelő ideje?

Figyelt kérdés
Gyermekkor(tudattalanul) vagy felnöttként ( tudatosan)
2008. dec. 28. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felnőttkorban lenne, de sokan keresztelik gyerekeiket csecsemőkorban (bár erre nincs "kötelező szabály", ott is keresztelhetik nagyobb korban, ahol lejjebb hozták régen a korhatárt). Végülis nem kötelező csecsemőkorban, mindenki maga dönthet szabadon a gyerekéről, és bár engem csecsemőkorban kereszteltek (pont karácsonykor), és benne is maradtam, de ez egy szuperjó közösségnek köszönhető, én azért visszaállítanám az eredetit, és kicsit tudatosabb életkorra tolnám ki a keresztelést.

Ahol csecsemőkorban szokás keresztelni, az a középkorban azért lett előre hozva, mert sok volt a háború és az akkoriban gyógyíthatatlan, halálos kimenetelű járvány, és ez a hívők számára egyfajta "biztosíték" volt. Egyébként az első keresztényeknél se volt csecsemőkeresztelés.

2008. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
János vezette be a keresztelést, Jézust és más embereket is felnőttkórban keresztelt meg. (Lukács 3:21)
2008. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
S milyen vallásba kereszteltek, amiben benne is maradtál? Hogyan lehet oda bejutni?
2009. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. válaszolónak: tudod, nem elég ám a vallás, ahhoz olyan emberek kellenek a közösségben, akik hiteles mintájukkal jó példát adnak neked, és így jól érzed magad benne, én római katolikus kereszténynek vagyok keresztelve, és tudom, hogy sajnos rengeteg olyan hely van, ahol az álszent képmutatás az úr, én hála Istennek egy olyan közösségbe tartozom, ahol nem ez van, hanem a pozitív példa, ez kéne máshol is, néhány helyen van, az ilyen közösségeket kell megtalálni, és ha az ilyen közösségek kibontakozhatnak és utat törnek, akkor végre kevesebb bántás érne ismeretlenektől csak a hitem miatt.


Bocs, kérdező, nem tartozik szorosan ide, amit első hozzászólásban leírtam, tartom a véleményem.


Boldog új évet, sok jó tapasztalatot!

2009. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen normális egyén se akarja, hogy életének irányítása teljesen kicsússzon a kezei közül. Miért nem? Mert Isten így alkotott meg minket. A Biblia elmondja nekünk, hogy Isten az ő ’képére és hasonlatosságára’ teremtette meg az embert, s Isten képességeinek egyike a szabad választás 1Mózes 1:26; 5Mózes 7:6. Amikor megalkotta az embereket, őket is felruházta ugyanezzel a csodálatos képességgel — vagyis a szabad akarat ajándékával. Ez az egyik oka annak, amiért reményvesztettnek éreznénk magunkat, ha elnyomó uralkodók rabszolgáivá kellene lennünk.
2009. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen normális egyén se akarja, hogy életének irányítása teljesen kicsússzon a kezei közül. Miért nem? Mert Isten így alkotott meg minket. A Biblia elmondja nekünk, hogy Isten az ő ’képére és hasonlatosságára’ teremtette meg az embert, s Isten képességeinek egyike a szabad választás 1Mózes 1:26; 5Mózes 7:6. Amikor megalkotta az embereket, őket is felruházta ugyanezzel a csodálatos képességgel — vagyis a szabad akarat ajándékával. Ez az egyik oka annak, amiért reményvesztettnek éreznénk magunkat, ha elnyomó uralkodók rabszolgáivá kellene lennünk.

Szerinted kedves kerdezo az embernek nincs meg a joga ahoz hogy megvalasza hogy hogyan akarja szolgalni Istent. Mar megtortent hogy valakit mivel kiskoraban megkereszteltek kesobb mikor erett lett mas volt a velemenye a dolgokrol, es mivel a szulei meghoztak egy olyan dontest amit o kellett volna nyomta belulrol.

Olyan kerdesek merenghettek benne, hogy ha valtoztat mit fognak mondani a szulei, a baratai, vagy az egyhaza vezetoi.

Az emberektol valo felelem igy meggatolta abban hogy keresse es megtalalja azt az utat amelyik az igazi.

Igy hat logikus hogy kel hagyni a gyereket hogy megnojon, es majd maga valasza meg azt azutat amelyet o szeretne jarni.

2009. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha meg vagy győződve arról, hogy egy vallás igaz és jó, és üdvözít, akkor hogy akarhatod, hogy a gyereked majd esetleg, talán felnőttkorában fogadja el annak a tanításait?

Az első keresztények nyilván csak felnőttkorukban tudtak megkeresztelkedni, de több helyen olvani a Bibliában, hogy x megtért, és megkeresztelkedett egész háza népével együtt- ebben gondolom benne vannak a gyermekek is.

2009. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amilyen hamar csak lehet. A keresztség által ugyanis az ember - ha nem is üdvözül halála után, de egy ,,bélyeget", megkülönböztető jelet kap a lelkére. Akkor is, ha később nem gyakorolja vallását.
2009. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!