Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt olvastam a Bibliában,...

Azt olvastam a Bibliában, hogy nem szabad disznóhúst enni. Egy ismerősöm (református) azt mondta, hogy az nem vonatkozik a keresztényekre, mert az Ószövetségben van. Ez igaz? Akkor szabad vagy tiltott a keresztények számára a disznóhús fogyasztása?!

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szabad.
2023. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Szabad.
2023. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

15Péter ekkor ezt kérte: „Magyarázd meg nekünk az előbbi példázatot.” 16Ő pedig így szólt: „Még ti is értetlenek vagytok? 17Nem gondoltok arra, hogy minden, ami bemegy a szájon, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe kerül? 18Ami azonban kijön a szájból, az a szívből származik, és az teszi tisztátalanná az embert. 19Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúskodások és az istenkáromlások. 20Ezek teszik tisztátalanná az embert. De az, hogy mosdatlan kézzel eszik, nem teszi tisztátalanná az embert.”


1Meghallották azonban az apostolok és a Júdeában levő testvérek, hogy a pogányok is befogadták az Isten igéjét. 2Amikor aztán felment Péter Jeruzsálembe, vitatkoztak vele a zsidó származású hivők, ezt mondva neki: 3„Körülmetéletlen emberekhez mentél be, és együtt ettél velük.” 4Ekkor Péter sorjában beszámolt a történtekről, és ezt mondta: 5„Én éppen Joppé városában tartózkodtam, és imádkoztam, amikor révületben látomást láttam: valami nagy lepedőhöz hasonló szállt le, amely négy sarkánál fogva ereszkedett le az égből, és lejött egészen énhozzám. 6Közelebbről megnéztem, és láttam benne a föld négylábú állatait, a vadakat, a csúszómászókat és az ég madarait. 7Hallottam egy hangot is, amely így szólt hozzám: Kelj fel, Péter, öld és egyél! 8Én azonban így szóltam: Semmiképpen sem, Uram, mert szentségtelen vagy tisztátalan még soha nem volt a számban. 9De másodszor is megszólalt a hang az égből: Amit az Isten megtisztított, azt te ne mondd tisztátalannak. 10Ez pedig három ízben történt, azután az egész felemelkedett újra az égbe.

2023. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:
13%

A Törvény (amelyben a disznóhús evés tilalma is benne van), bár igaz volt, csak az árnyéka volt a valóságnak, és nem a teljes igazságot tartalmazta, ezért át kellett adnia a helyét a valóságnak, melyet előárnyékolt. Pál apostol is ezt hangsúlyozta a kolosszéiaknak írt levelében:

„Senki tehát meg ne ítéljen titeket evés és ivás dolgában, vagy ünnep vagy az újhold megtartása vagy sabbat tekintetében; mert mindez az eljövendőknek árnyéka, a valóság azonban a Krisztusé” Kolosszé 2:16, 17

2023. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert az ószövetségbe van, de akkor a gondolat bűn?
2023. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Ami nem tetszik a Bibliából a keresztényeknek arra behazudják hogy rájuk nem vonatkozik. Jézus nem evett disznóhúst mert Isten megtiltotta és a tanítványainak sem engedte.
2023. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezeket én nem értem.


Akkor kezet sem szoktatok mosni?

2023. márc. 23. 07:16
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
7. Ugyan már ilyen badarságokat ki se találj, ezért a mi kis Ignácunkat is dilóházba zárták az orvos közösség, mi lesz a következő? xDD
2023. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

#4: "A Törvény ... csak az árnyéka volt a valóságnak, és nem a teljes igazságot tartalmazta"

Mi a szösz? A Szent, áldott Õ, eltitkolt volna ezt-azt VÁLASZTOTT NÉPE elõl?

Fölöttébb érdekes megközelítés ...

2023. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az Örökkévaló és Mindenható meggondolta magát.Valóban így váltogatja elvárásait? Kicsoda véli,hogy megváltoztatja Isten törvényeit és az időket?
2023. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!