Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Isten mindig...

Lehetséges, hogy Isten mindig gonosz volt, csak azért teremtette a szeretetet, mert úgy hatalmasabb szenvedést lehet okozni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért gondoljuk, hogy volt teremtés, csak mert minket valaki szült és kezdetünk van?

2023. márc. 27. 00:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát, Lucikám, veled tényleg kitolt, de ez már nagyon régen volt.

Még mindig hurcolod az emlékét, vagy már túltetted magad rajta?

2023. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez elgondolkodtató..
2023. márc. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az emberek istenképe szükségszerűen antropomorf.Úgyanúgy ahogy a földönkivüliek is csak szürke emberkék lettek,pedig számtalan felfoghatatlan alakjuk is lehet.

Továbbra sem keverném az emberi rosszindulatot a gonoszsággal ami egy tiszta dolog,az egyetlen erkölcs.És az sem istené.

A teremtéselmélet lényege az,hogy alapból isten tulajdona vagy,igy jogot formál az életedre az egyház.

2023. márc. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A csecsemőkori rákkal mi volt a terve istennek?

Na ugye.

2023. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy komolyan tetted-e fel ezt a kérdést, vagy csak poénból, de igazán elgondolkodtató. Ez eddig nekem eszembe sem jutott.

Jó a kérdés!

2023. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Isten nem lehetett szerintem. soha gonosz. Miért gondolom így? Nem csak azért, mert a Bibliában az áll az 1János 4:8-ban,hogy Isten szeretet. Pedig ez nagyon érdekes mondat. Magára Istenre mondja, hogy szeretet. Nem kis dolog. Az egész lényére kell gondolni.


De van itt más, ami miatt nem tudom Istent gonosznak látni. Ha megfigyelem ajó dolgokat. Amikor például kimegyek a természetbe egy nyugodt helyre, ahol madárdalt hallok, jó levegő van, gyönyörű virágok. Kellemes napsütés, elgondolkodok azon, hogy egy gonosz személynek nem lehetett volna soha érdeke, hogy olyat alkosson, ami nekem, vagy más embereknek örömet okoz.


Vagy mikor elgondolkodok azon, hogy érzem. az ételek ízét, a virágok illatát, vagy ha abba gondolok bele, hogy színesen látok a szemeimmel, megint azt a következtetést vonom le, hogy Isten nem lehet gonosz, és soha nem volt az.


Éppen ezért Isten nem teremtett Ördögöt sem. Az Ördög maga döntött úgy, hogy gonosz lesz. Mert sokan azt hiszik, hogy az Ördög mindig is Ördög volt, vagy Sátán. De nem. Kezdetben nem volt az, de ő saját maga döntött úgy, hogy az lesz. Például: senki sem születik tolvajnak, de idővel tolvajjá válhat, ha az akar lenni. Ezt egy ilyen példával tudom szemléltetni. Valami ilyesmi történt az Ördöggel is.


Nekem ez a véleményem.

2023. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az Ördög maga döntött úgy, hogy gonosz lesz."

Ez a fajta gondolkodás irgalmatlan butaságon alapszik. Nem is tudom, egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele.

2023. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:
0%
".... a szeretet Istentől van, és aki szeret, Istentől született, és ismeri Istent. Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet. Abból vált nyilvánvalóvá, hogy Isten szeret minket, hogy elküldte a világba az egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa. A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért." 1János 4:7-10
2023. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Zitus... hogy te most mennyire hiányoztál...

nem is tudom, hogy te vagy az okosabb, vagy ez a másfél pipás muszlim/keresztény... de mindketten nagyon nem illetek most ide.

2023. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akiket megöltek, megkínoztak a keresztény hitük miatt, azokat szentté avatták és azt vallják, hogy nincs annál nagyobb szeretet, mint ha valaki az életét adja.Isten amig volt kompetenciája a világunkon számtalanszor bosszúból irtott népeket és ezrével áldozták az állatokat neki.Szeretet és kereszténység sosem járt kéz a kézben.
2023. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!