Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hogy lenne már a zsidók...

Jézus hogy lenne már a zsidók Messiása?

Figyelt kérdés
Illetve hogy teljesíthette volna a zsidó prófécíákat? Akkor még a zsidók Izraelben éltek, nem voltak elűzetve, allt a Templomuk is, szóval ezek akkor nem voltak a Messiásnak a feltételei...

2023. márc. 27. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Csak a királyuk volt🤭
2023. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban az időben Júdea provincia volt, a zsidók római megszállás alatt éltek. Bár a zsidók többsége elfogadta a római uralmat, az első század elején Keresztelő János, később pedig Jehósua ben Anániás azt hirdette, hogy a rég várt messiási kor elérkezett. Sok zsidó remélte, hogy a rómaiakat egy, a Dávid király vonalából származó zsidó király fogja felváltani.

A legtöbb zsidó hite szerint történelmüket Isten vezérelte, vagyis Júdea rómaiak általi leigázása isteni akarat volt és így a rómaiakat csak isteni beavatkozás által válthatja fel egy zsidó király, a Messiás.

Ebben a történelmi helyzetben jelent meg Jézus, és az esszénusok, valamint a liberális farizeusok elvei alapján álló új, lelki Izráelről, új templomról, új Jeruzsálemről kezdett tanítani.

2023. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: "Jézus hogy lenne már a zsidók Messiása?"


Jézus mindenki Messiása és megváltója! Az megint egy más kérdés, hogy Jézus Zsidó volt, testben a héber zsidóságba született.

2023. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Jézus nem csak a zsidók messiása!(A messiás szó szabadítót jelent.)


Ő,a világ messiása,Megváltónk.


Benne teljesült a"választott nép"minden próféciája,ami az eljövendő messiásról-szabadítóról-Jósuáról szólt.

2023. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ő az egyetlen Messiás. A zsidóké is.
2023. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha már a zsidók találták ki.
2023. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Blackice75 ***** válasza:

Segítség Jézustól / Yahushától !?


Csaknem egy éve, hogy a Torah útját választottam és mindent kamunak tartok, amit az nem támaszt alá, és ebbe a kategóriába tartozik Jézus/Yahusha is. Többek között, ami az elején dilemmát okozott az a sok tanúságtétel volt, amiket hallottam, olvastam amikor az emberek elmesélték tapasztalataikat, hogy milyen csodálatos, Jézussal kapcsolatos élményük volt, és ő volt az, aki megmentette/megsegítette őket. Ráadásul nekem is voltak hasonló tapasztalataim. Úgyhogy arra gondoltam, hogy a Jézus történetnek igaznak kell lennie.


DE… jobban megvizsgálva ezeket a tapasztalatokat és újraelemezve a saját tapasztalataimat valamint másokét, mi emberek csak azt mondjuk (rá fogjuk), hogy Jézus volt, de az ominózus tapasztalat ideje egyetlen pontján sem nyilatkoztattak ki nekünk nevet. Csupán csak imádkoztunk, és segítséget kaptunk, és azt állítottuk, hogy Jézus volt az, akitől jött a segítség, természetesen minden bizonyíték nélkül.


Valójában az történik itt, hogy lelki tapasztalataid vannak, te ezt Jézusnak tulajdonítod, mert ez minden, amit tudsz. Ha egy másik országban élnél, más kultúrában, más vallásban, akkor a segítségnyújtást annak a hitnek az istenének tulajdonítanád, amit ott ismernek. Mert tapasztalataik vannak az embereknek Indiában, Afrikában, az Arab országokban is, de ezeket beleillesztik a spirituális narratívájukba.

Más szavakkal, a tapasztalatok minden vallásban jelen vannak. A katolikusoknak például a Szűz Máriával vannak tapasztalataik. Vajon miért nem jelenik meg Mária a muzulmánoknak, vagy Kínában Budha követőinek? Miért csak Brazíliában meg katolikus embereknek. Indonéziában a Majom isten tesz csodákat, viszont az nem jelenik meg a vatikániaknak. Értjük már? A tapasztalatok nem lehetnek útmutatók egy igazság irányába. Nem mutatják meg ki az igaz Elohim (Isten).

Ha az egyik kézben ott vannak a tapasztalatok amik mutatnak egy bizonyos irányba, a másik kézben viszont ott van a Torah, ami egy másik irányba mutat, akkor én a Toráht választom.

A Torah az ő szava és az az igazság, minden más egy teszt számunkra. Válazd az életet!


5Móz 30:8

" Te azért térj meg, és hallgass יהוה szavára, és teljesítsd minden parancsolatát, amelyeket én (Mózes) e mai napon parancsolok neked."


Térj vissza a Tórához!

Minden egyéb KAMU!

2023. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: "...ezek akkor nem voltak a Messiásnak a feltételei..."


Ezt hogy érted? Milyen feltételekre gondolsz vagy utalsz?

2023. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!