Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha keresztényként az...

Bűn, ha keresztényként az életembe beépítek elemeket a buddhista filozófiából, hitelvekből?

Figyelt kérdés

Vannak dolgok, amelyeket nyilván nem fogadok el, hiszen keresztény vagyok, és alapvetően ehhez mérem a dolgokat. Nyilván azokat a tanokat, nem vallom, nem hiszem, ami összeegyeztethetetlen a keresztény tanokkal. Azt is fontos leszögezni, hogy én a hagyományos, ázsiai buddhizmusra gondolok ezalatt, tehát nem a nyugaton manapság népszerű new age tanokra. Elsősorban a théraváda és a mahajána irányzat főbb életelvei szimpatikusak: előbbi a lemondásra, utóbbi az együttérzésre helyezi a hangsúlyt. Szintén szeretem olvasni, illetve hallgatni a szuttákat, illetve a szútrákat, mivel nagyon mély filozófia van bennük, amelyeket életünk minden percében alkalmazni tudunk. Maga a Buddha személye egyébként rendkívül közel áll hozzám, rendszeresen kérem az ő imáit értem, mint Budhasaf/Jozafát néven. Ő még nem ismerhette semmiképpen Jézus tanait, de ettől függetlenül mondjuk Zarathusztrához/Zoroaszterhez hasonlóan szerintem voltak neki is érzései, látomásai, annak ellenére, hogy nem voltak zsidók. A hagyományos buddhista meditációt, egyébként több keresztény, római katolikus szerzetes is alkalmazza szemlélődő imádság előtt: [link] Ami számomra a legszimpatikusabb, az a három láng kioltása (vágy, indulat és tudatlanság), amihez a kereszténységben is létezik hasonló.


Mennyire számít ez bűnnek?



2023. márc. 30. 00:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem ellenkezik a kereszténységgel, nem baj. Az, hogy Buddhához imádkozol, viszont ellenkezik rögtön az első parancsolattal.
2023. márc. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1.

Akkor a római/görög katolicizmus, az ortodoxia, az anglikanizmus és a lutheranizmus megsérti az első parancsolatot?


Csak mert ők mind imádkoznak szentekhez.


A Buddha élete pedig a keresztény szentek közé is bekerült.


[link]


Szoktam egyébként imákat mondani Mózeshez, Illéshez, Keresztelő Jánoshoz, az arkangyalokhoz, Józsefhez (Jákobnak fiához), Szent Miklóshoz, Szent Katalinhoz, Szűz Máriához is szólni, hogy legyenek mellettem, és segítsenek az utamon.

2023. márc. 30. 00:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérdező mindent jól teszel, mert jó akaratából teszed, és igen be kellene hozni a kereszténységbe a meditatív életformát is.
2023. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Istenhez és az ő fiához a közbenjáróhoz imádkozz. Senki mast nem vesz figyelembe közbenjáróként csak a fiát Jézust. Es igen, azért mert szentnek kiáltunk ki valakit aki egy földi ember, attól nem biztos hogy az. Ez olyan mintha én tennék valamit, szentté avatnának, aztán nekem imadkoznánaky holott egy huszadrangú senki vagyok az Úr és a Messiás előtt.. ugye érted mit mondok?
2023. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A Buddha élete pedig a keresztény szentek közé is bekerült."

Nem került be (a linked szerint se került be), Buddha a keresztény felfogás szerint nem volt szent, sőt...


"Csak mert ők mind imádkoznak szentekhez."

Pontosabban szentek közbenjárását kérik, pont úgy, mint Pál apostol is kérte az emberek közbenjárását. Ugyanis a Krisztusban elhunytak élnek.

2023. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Választanod kell. A kettő együtt nem elfogadható Krisztus szavai szerint: "Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór." Lukács 11:23

2023. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ne olyan jehovisták írjanak, akik történetesen nem jártasak a filozófiában. Miért nem? Mert akkor nem lennének Jehova Tanúi.
2023. márc. 30. 16:27
 8/15 A kérdező kommentje:

#5.

Budhaszaf viszont bekerült a keresztény szentek listájába. Ünnepnapjuk is van a katolikus egyházban és az ortodoxiában.

2023. márc. 30. 16:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor legyél bálványimádó és imádkozz mindenkihez.
2023. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Addig amíg azok a tanok nem mennek szembe keresztény tanokkal, addig nincs gond.

Ahogy írták, nem helyes, hogy Buddhához imádkozol. Ha minden áron a róla mintázott szent legendájával érvelsz, akkor azon a néven szólítsd legalább.

2023. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!