Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják a papoknak hogy...

Miért mondják a papoknak hogy ,,atyám" amikor a Biblia tíltja?

Figyelt kérdés

,,Atyátoknak se hívjatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei."

(Máté 23:9)



2023. ápr. 2. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Az "atya" szónak több jelentése is van a magyar nyelvben, a Biblia meg eredetileg nem magyarul íródott, ezért lehet, hogy több szót is ugyanazzal a magyar "atya" szóval forítottak magyarra.
2023. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

„Nem azért írom ezeket, hogy megszégyenítselek titeket, hanem azért, hogy intselek, mint szeretett gyermekeimet. Ha tanítómesteretek sok ezer volna is a Krisztusban, atyátok azonban nincs sok: mert az evangélium által én vagyok a ti atyátok a Krisztus Jézusban.” (1Kor 4:14-15)

(Protestáns fordítás)

2023. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

"Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok. Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei. Tanítónak se hívassátok magatokat, mert egy a ti tanítótok, Krisztus. Aki nagyobb közületek, az a szolgátok lesz. Aki felmagasztalja magát, azt megalázzák, aki megalázza magát, azt felmagasztalják." (Máté 23: 8-12)


Na ki mondta ezt szerintetek?

Máté szerint Jézus.

Én hiszek neki.


Ez az igaz út.

2023. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Angolul:

,,And give no man the name of father on earth: because one is your Father, who is in heaven."


[link]

2023. ápr. 2. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

#3

Pál apostol nem hitt neki, vagy te okosabb vagy, mint Pál apostol?

2023. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok.

Értek dolgokhoz, amikhez Pál nem érthetett. Ám nem férek hozzá minden forráshoz, melyhez Pál hozzá férhetett.

Azt tudom, hogy én nem kell, hogy pénzt kérjek senkitől, semmilyen ügyre. Nekem nem kell bizniszt csinálnom Krisztusból még csak véletlenül sem. Pál megtette, meglehet véletlenül.

Ám ugyanaz az Úr ítél meg engem is, amely Pált is megítéli és ugyanazt a Krisztust hirdetem, melyet Pál is hirdetett.

Azt írja a 2. válaszban Pál, hogy ő az atyánk, Krisztusban. Ám én inkább, mind szorgalmas postást vagy híradóst látom Pált, aki elsajátította Isten beszédét.

De nem isten lenne az Atyánk? Krisztus is elvégezte a rá kiszabott munkát, elnyerve Jutalmát. Pál is elvégezte a munkát elnyerve Jutalmát. A próféták és a szentek is elvégezték munkájukat, elnyerve jutalmukat.

Hát nem rajtunk van most a sor? Nem a mi feladatunk, hogy elvégezzük a munkát és elsőkként úgy, hogy ne lássák arcunkat, ne hallják hangunkat?

Mert most ezek az idők jöttek el. Ahol szívből lehet terjeszteni a Krisztust, őszintén felvértezve mindennel, melyet Pálnak köszönhetően elnyerhettünk.


Mert nézték az Istent 2000 éve Jézus képében és nem ismerték fel. Most pedig nem kell, hogy bárki képét is nézzék így könnyebben felismerik az írásokban.


Okosabb vagyok-e mint Pál? nem, de több a lehetőségem, mint Pálnak. Úgy végezhetek apostoli szolgálatot, ahogy Jézus megjövendölte:

„Semmit se vigyetek az útra – hagyta meg nekik –, se botot, se tarisznyát, se kenyeret, se pénzt, se egy váltás ruhát. Ha egy házba betértek, ott szálljatok meg és onnét induljatok tovább. Ha valahol nem fogadnak be benneteket, hagyjátok ott a várost, és még a port is rázzátok le lábatokról ellenük tanúságul.”

(Lukács 9: 3-5)


Köszönöm világháló és köszönöm Pál testvérem az Úrban, felmenőm az Úrban.


"Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, amit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?

Immár beteltetek, immár meggazdagodtatok, nálunk nélkül uralkodásra jutottatok; vajha csakugyan uralkodásra jutottatok volna, hogy mi is veletek egybe uralkodhatnánk.

Mert úgy vélem, hogy az Isten minket, az apostolokat, utolsókul állított, mintegy halálra szántakul: mert látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek.

Mi bolondok a Krisztusért, ti pedig bölcsek a Krisztusban; mi erőtlenek, ti pedig erősek; ti dicsőségesek, mi pedig gyalázatosak.

Mindezideig éhezünk is, szomjúhozunk is, mezítelenkedünk is, bántalmaztatunk is, bujdosunk is,

Fáradozunk is, tulajdon kezünkkel munkálkodván; ha szidalommal illettetünk, jót kívánunk; ha háborúságot szenvedünk, békességgel tűrjük;

Ha gyaláztatunk, könyörgünk: szinte a világ szemetjévé lettünk, mindeneknek söpredékévé egész mostanig." (1 Korintus 4: 7-13)


Való igaz, amink van Pál apostolnak és kő kemény munkájának köszönhetünk, ugyanúgy, ahogy a többi tanítványnak is.

Nélkülük nem tudhatnánk arról, hogy Isten kinyilatkoztatta magát több ízben is a földön, még Emberfiában is.


Pállal válik teljessé a történet, de nekünk már vannak szavaink, melyek 2000 éve nem létezhettek. Újra kell, hogy szemléltessünk mindent, hiszen a mondern ember nem építi házát, nem aratja földjét, nem végzi mindazt, amit egykoron végeztek. A példabeszédek pedig érthetetlenek lettek sokaknak, akik választottak, mert nem tudják mi a konkoly, nem tudják, mi a csűr.


Magyarúl:

Kell a frissítés a példázatoknak. Hogy Isten szava érthető legyen.

nem vagyok sem okosabb sem hülyébb, mint a Pál. Csak én más problémát kell, hogy megoldjak, amit neki nem kellett. Más idők járnak. Nem tudják a választottak értelmezni a példázatokat vagy csak kő kemény kutatómunkával.

Ezt sejtettem meg 3 éve és ezért dolgozom ma.


Olvastad a jelenéseket. Láttad, hogy mikhez hasonlították a tankokat, a kocsikat, a repülőket és az atomrobbanást? Nem? Mert ezek a szavak nem léteztek. Istenem, mihály sem Mihály arkangyal, csak akkor nem volt rá szó. hogy írta volna le János szerencsétlenem a saját szókincsével amit látott a jelenből, ha nem úgy, ahogy leírta.

A monitort oltárnak hívta szerencsétlenem, mert nem volt szava rá.

Kemény dolgok ezek. Valakinek folytatnia kell.

2023. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Angolul: ,,And give no man the name of father on earth: because one is your Father, who is in heaven.""

Igen, az angolban is két szó van, látod: father meg Father. Nem ugyanaz.

[link]

Egyébként eredetileg nem angolul írták a Bibliát, úgyhogy nem értem, hogy jön ide éppen az angol...

2023. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ime a név: Jézus

Nem is adatik magyar embernek ez a név.

Mondjuk mi magyarok nem hiszem, hogy meg kockáztatnánk.

2023. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Olvastad a jelenéseket. Láttad, hogy mikhez hasonlították a tankokat, a kocsikat, a repülőket és az atomrobbanást? Nem? Mert ezek a szavak nem léteztek. Istenem, mihály sem Mihály arkangyal, csak akkor nem volt rá szó. hogy írta volna le János szerencsétlenem a saját szókincsével amit látott a jelenből, ha nem úgy, ahogy leírta. A monitort oltárnak hívta szerencsétlenem, mert nem volt szava rá."


Ritkán olvasni ilyen kivételes marhaságot.

2023. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szp72 ***** válasza:
100%

"Atyátoknak se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van." (Mt 23,9)


Egész pontosan Jézus nem csak azt mondja, hogy ne hívjunk senkit Atyának, hanem hogy ne is tartsunk annak senkit, mert csak egy Atyánk van az Isten.


A katolikusok azért nem tartják be Jézusnak ezt a parancsát szó szerint, mert már az apostolok se tartották be szó szerint:


"Ha számtalan tanítótok volna is Krisztusban, atyátok nincs sok. Az evangélium által én adtam nektek életet Krisztus Jézusban." (1Kor 4,15)

"Fiaim, újra a szülés fájdalmait szenvedem értetek, amíg Krisztus ki nem alakul bennetek." (Gal 4,19)

"Köszöntelek titeket, akik Babilonban, mint ti, kiválasztottak, fiammal, Márkkal együtt." (1Pét 5,13)

"Gyermekeim! Ezeket azért írom, hogy ne kövessetek el bűnt." (1Ján 2,1)



Látható, hogy az apostolok fiaiknak tekintették a tanítványaikat, vagyis atyának tartották magukat, ahogy azt Pál kifejezetten is teszi. Megszegték hát a parancsot, mert világos volt a számukra, hogy Jézus a farizeusok rangkórságát és felfuvalkodottságát tiltja, nem pedig az apostolok és a tanítványaik között kialakult bensőséges lelki atya-fiú kapcsolatot.


Teljesen mindegy, hogy ki minek nevezteti magát, ha rangkórságból és felfuvalkodottságból teszi. Lehet az evangélista, misszionárius, tanító, vezető, elöljáró, presbiter, pásztor, lelkész, vagy akármi, pontosan neki szólnak Jézus szavai.

2023. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!