Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus pénteken halt meg, 3....

Jézus pénteken halt meg, 3. Napra feltámadt, és nem 3 nap múlva? Tehát péntek, szombat az 2 nap vagy ha péntek estétől vasárnap reggel az most hány nap? Régen másképp számoltak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A zsidók a csillagok feljövetelétől számolták a napokat. Péntek délután meghalt, ez halálának az első napja. Szombat a második. A szombat este kezdődő vasárnap a harmadik, és valamikor éjjel feltámadt. Nem 72 óra telt el, csak kb. 36.
2023. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szombat a második nap, vasárnap a harmadik. Amikor feltámadt. Vagy nem egészen értem most mi a gond.
2023. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösziszépen, már értem is, 👍
2023. ápr. 7. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne ez aggassza a hitetlenkedőket, hanem ez:

Még 10 év barátaim. 10 év

2023. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Ne ez aggassza a hitetlenkedőket, hanem ez:


Még 10 év barátaim. 10 év:



2Péter 3:8-13

Az az egy azonban ne legyen rejtve előttetek, szeretteim, hogy az Úr előtt egy nap annyi, mint ezer esztendő, és ezer esztendő annyi, mint egy nap. Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen. De el fog jönni az Úr napja, mégpedig úgy, mint a tolvaj, amikor az egek recsegve-ropogva elmúlnak, az elemek égve felbomlanak, a föld és a rajta levő alkotások is megégnek. Mivel pedig mindezek így felbomlanak, milyen szentül és kegyesen kell nektek élnetek, akik várjátok és siettetitek az Isten napjának eljövetelét, amikor majd az egek lángolva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak! De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyben igazság lakik.

2023. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
47%
Ezt mondtam én is! 2 nap,minek szàmoljàk bele a pénteket? Hétfőn akkor mu van? Nem értem.
2023. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz ezen ? Szombat a második nap, vasárnap a harmadik.

Harmadnapon feltámadt.ilyen egyszerű, nem értem mit nem értesz

2023. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!