Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg vagyok keresztelve, római...

Meg vagyok keresztelve, római katolikusként. Ha eddig nem gyakoroltam a vallást, vissza lehet állni az útra, milyen kötelezettségeket kell tennem?

Figyelt kérdés
Szentmise, gyónás és hasonlókra gondolok. Mi ennek a rendje. Köszönöm!

2023. ápr. 7. 17:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szüleim nem igazán hívők, nem járunk templomba sem. Szeretnék váltztstni amin szükséges
2023. ápr. 7. 17:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ha csak keresztelés volt, előbb-utóbb következne az első szentáldozás, majd a bérmálás.

Elsőáldozás előtt történik az első szentgyónás, onnantól rendszeresen (az Egyház előírása szerint nagyon minimálisan évente, Húsvét előtt). Vasár- és ünnepnapi szentmise hallgatás, a kötelező böjtök megtartása. Kb.

2023. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok és nálam nem voltak meg ezek a szertartások, nem részesültem ilyen nevelésben
2023. ápr. 7. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Bármikor Testvér. Múlt héten keresztelték meg egy 50-60 év körüli ismerősömet. Ha neki nem volt késő, akkor neked sem az.

De azt mondom neked, én is úgy voltam mint te, ám én 32 évsen tértem meg szívemben. Azóta sem járok templomba, de naponta olvasom a Bibliát. A testvérek pedig fel-fel bukkanak életemben temlomba járás nélkül is.

Viszont én nem szégyenlem isten szavát , sem isten beszédét és az Úrban Dicsekedem, hogy Krisztus velem mekkora csodát , sőt csodákat tett velem. Újjá születtem azon a napon hallásom is, mint az újszülötté , ami előszőr hallja meg a dalt, amit azelőtt már ezerszer hallottam. Látásom is mintha előszőr csodálkozott volna rá azokra a dolgokra, melyek nap mint nap körbevettek.

Nem kell templom, nem kell pap. Ha az Atya vonz téged, akkor hozzá akarsz eljutni. Ehhez a célhoz pedig egy út és egy igazság vezet el.

"Jézus így válaszolt: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam." (János 14:6)


Az pedig meg van írva, hogy:

"Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá!" (Máté 6:33)


Meg még ennyi minden meg van írva Testvérem. Ha ezt mind le akarnám ide írni neked, nem lenne, aki elolvasná a válaszomat.


Az ördög pedig, aki Lucifer-666 néven nevezteti magát egy leányzó.

2023. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"28 éves vagyok és nálam nem voltak meg ezek a szertartások, nem részesültem ilyen nevelésben"

A keresztség eltörölhetetlen jegy, tehát nem kell újra, azt senki se veheti el tőled. Javaslom, hogy bátran járj szentmisére, ha szeretnél további szentségekben is részesülni, akkor beszélj a helyi plébánossal és megmondja, hogy milyen felkészülést igényel.

2023. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lucifer-666 ***** válasza:
#4 kérlek ne legyél belém szerelmes, mert nem vagyok nő. Keressél magadnak más hobbit...
2023. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Megkeresztelt katolikusként elmész gyónni, és meggyónod a tévelygéseket. Aztán elkezdesz temploma járni. Ennyi.
2023. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Meselj hogy megy el gyonni, ha semmit nem tud a hiterol? Meg azt sem tudja, hogy papot kell felkeresnie.


A szuleidnek gratulalok, megkereszteltek, aztan ugy hagytak! Most mef tehetsz miattuk eletgyonast, mikozben ha nem lennel megkeresztelkedve, akkor nem kellene.


Katekumenatus az ut. Olyan papot keress, ahol van ilyen felnott hittan, kb 1-2 evig tart. Ott mindenrol szo lesz. Hajra!


Ja, es a lenyeg: NE KEZBE ALDOZZ!

2023. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Állj!

Nem a papnak kell gyónni kiskutyáim.

Isten előtt tárd fel a bűneidet. Istennek gyónd meg, Isten az egyetlen, illetve Jézus, aki semmissé teszik bűneidet. Nem a pap, kispofáim.

A pap csupán egy béres legény Isten országában.

Ezért mondom, hogy Istennek valljátok meg a bűneiteket elsősorban. Mert bűneitek a ti keresztjeitek. Ha pedig Krisztust követnétek, akkor nyilvánosan kell hordoznotok azt a keresztet a nép szeme láttára, ám addigra már áltatlanul, hiszen Krisztus, Isten előtt bűntelenné tett titeket.

Ha pedig megbánt és megbocsátott bűneitek az ember előtt olyan súlyosak, hogy azt a törvény bünteti, akkor se riadjatok vissza. Mert a nép keresztre feszíti a bűnöst is és a bűntelent is.

Amikor pedig büntetésedet elfogadod az az a pillanat, amikor beverik a szögeket a testedbe. Ha pedig letöltöd a bűntetésed, akkor együtt vagy Krisztussal a kereszten. Ám, ha szabadulsz, akkor támadsz fel.

És ezt hívják felelősség vállalásnak kiskutyáim, példamutatásnak hívják ezt nyuszikáim.


Viszont a papnak ne gyónj meg, hiszen ő nem a jó pásztor, akinek gondja van a juhokra. Ő egy béres. Azért kapja a bérét, hogy a földet művelje. Mert Isten ott arat, ahova nem is vetett és oda vet, ahol nem is aratott.

Jézus a jó pásztor, Ó az igazság, Ő az élet és Ő az út.

Nem a temlom az út. És nem is téglából épűl Isten országának temploma.

A szentírás a temlom, ahol Krisztust találod.

2023. ápr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Ezek szerint nem ismered a Bibliat, de semmi gond


Csak akkor nem kene ennyit kommentelned

2023. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!