Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó körülmetéléshez kell rebbi?

Zsidó körülmetéléshez kell rebbi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ott van? Illetve lehet, hogy hülye kérdés, de mit csinálnak a levágott fitymákkal?

2023. ápr. 9. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mohél végzi a körülmetélést.
2023. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kórházban is kérhetsz ilyet
2023. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
51%
Mi az a rebbi???????????????
2023. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"kórházban is kérhetsz ilyet"

Persze, csak az nem lesz kóser.

Amúgy #1 tegnap(20230409) 16:38-nál a pont, csak tegyük hozzá: mohél = metszõ. Természetesen vannak elõírt imák is.

2023. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Már nem kell körülmetélni, nincs érvényben a Mózesi törvényszövetség, Jézus az oszlopra szegezte. Krisztus törvénye alatt vagyunk.
2023. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 ma(20230410) 15:28: "Már nem kell körülmetélni"

a nem zsidókat, õket eredetileg sem kellett, csak, ha részt akartak venni a széder esti lakomán.

"Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek. Metéljétek körül előbőrötök húsát és ez legyen a szövetség jele köztem és köztetek. Nyolc napos korában metéljetek körül minden fiút, nemzedékeiteken keresztül" -

Mózes elsõ könyve, 17. fejezet, 10-12. vers.

Ez az Örökkévaló, áldott Õ, parancsa. Soha nem mondta, hogy már nem érvényes. I-ten parancsa ÖRÖK parancs.

2023. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mohél természetesen lehet rabbi (pl Köves Slomó), de nem kötelezõ, viszont, természetesen rendelkezik a szükséges speciális ismeretekkel.
2023. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!