Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gazdagok (van mondjuk...

A gazdagok (van mondjuk 10millió +)mind a pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 11. 11:53
1 2
 1/20 qkker1 ***** válasza:
75%
10 millióval nem vagyok gazdag, a pokol meg nem létezik.
2023. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Hát a legtöbb magyar/Balkan/kelet európai ember az életben nem lát ennyit egyben. Még a felét sem
2023. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jézus szerint a gazdag nehezebben jut a mennyek országába mint a cérna a tű fokán. Ezt olvastam a bibliában. Meg ha jól emlékszem valami gazdag herceg akart hozzá csatlakozni de nem akart a vagyonáról lemondani ezért nem követte Jézust? Tudja ezt valaki pontosabban?
2023. ápr. 11. 12:37
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

A gazdag ifjú.

Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? – kérdezte Jézus. – Senki sem jó, csak egy: az Isten. Ismered a parancsokat: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Ne tanúskodjál hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!” „Mester – válaszolta –, ezeket mind megtartottam kora ifjúságomtól fogva.” Jézus ránézett és megkedvelte. „Valami hiányzik még belőled – mondta neki. – Menj, add el, amid van, oszd szét a szegények közt, és így kincsed lesz az égben, aztán gyere és kövess engem!” Ennek hallatára az elszomorodott és leverten távozott, mert nagy vagyona volt.

A gazdagság veszedelme.

Jézus erre körülnézett és tanítványaihoz fordult: „Milyen nehezen jut be a gazdag az Isten országába!” A tanítványok csodálkoztak szavain. Jézus azonban megismételte: „Gyermekeim, milyen nehéz bejutni az Isten országába! Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” Ezek szerfölött csodálkoztak és egymás közt kérdezgették: „Hát akkor ki üdvözülhet?” Jézus rájuk nézett, és folytatta: „Embernek ez lehetetlen, de az Istennek nem. Mert az Istennek minden lehetséges.” (Márk 10.17-27)

2023. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez az köszönöm csak rosszul emlékeztem.:)))
2023. ápr. 11. 12:47
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint gazdag vagyok? Igaz, a miniszterelnöknek sincs ennyi pénze...


Kérdésedre a válasz: nem hiszem. De ha mégis, szívesen megkérdezném Jézust, hogyan kellene egy gyereket felnevelni a jelenlegi körülmények között.

2023. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

Persze mert a pénz megrontja az embert… a gazdagoknak max a 0,1 százaléka a normális

Mivel a pénz uralja a világot, így aki gazdag egyszerűen a fejébe száll és egy undorító tuskó lesz belőle

Meg eleve nehéz becsületes módon meggazdagodni, szóval eleve sok gazdag bűnözés útján jutott a vagyonahoz

2023. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Engem lenéznek a gazdagok akiket ismerek megvetnek mert szegény vagyok de nem érdekel elfogadom. Viszont beszéltem már külföldi milliomosokkal őket valahogy teljesen másnak láttam mintha jobban álltak volna hozzám. Érdekes.
2023. ápr. 11. 12:59
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Eléggé relatív a gazdagság. Nekem majdnem van 10 millióm. De mire megyek vele? Kevés minden nagyobb befektetéshez. Egy jövedelmet hozó ingatlanhoz kevés. Földhöz is. Bár azt nem is tudom, hogy lehet-e még venni.

Ahhoz is kevés, hogy ebből eléljek hosszú ideig munka nélkül.

Szóval ez egy biztonsági tartalék. Nagyon jó, hogy van. Tényleg biztonságban érzem magam, és baromi rossz lenne, ha nem lenne. De azért nem olyan összeg, amivel kiemelkednék a környezetemből. Vagy amivel élhetném a tényleg gazdagok fényűző életét. (Bár arra nem is vágyom egészében.)

2023. ápr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Laylah ***** válasza:
37%
Az 5. válaszoló által leírt sztori lényege, hogy nem a világi dolgainkhoz kellene ragaszkodnunk, hanem a lelkiekhez. Keresztény értelemben nem az a bűn, ha gazdag vagy, hanem ha ebből nem áldozol mások megsegítésére, hiszen a keresztény tanításhoz az visz közelebb. Mai helyzetre lefordítva, aki nagyon gazdag, az hajlamos a mának élni, az anyagi dolgokat előtérbe helyezni (mije van, még több kell, stb.), más embereken átgyalogolni, stb. Egyébként a 10 millió édeskevés a gazdagsághoz, bár attól függ, mi van még mellette. Ha ingatlanja van legalább egy saját, és mindene megvan, amire egy átlagember vágyik, a 10 milliós keret azért elég bő tud lenni, szemben azzal, akinek nincs saját tulajdona, mert annak a 10 millió épp egy lakás önerejére elegendő.
2023. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!