Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán miben tér elés miben...

A Korán miben tér elés miben hasonlít a keresztény (vagy héber) Bibliához?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
83%
Sok esetben ugyanazok a történetek, személyek, esemémyek szerepelnek a Koránban, de persze lényeges különbségekkel. Röviden a Koránban leír történet sokkal logikusabb, hitelesebb, erkölcsösebb mint a Bibliában leírt ugyanazon történet. Például a Biblia kegyetlen, csecsemőgyilkos , parázna cselszövő próvétákról ír. A Korán szerint ugyanezek a próféták erkölcsös példamutató emberek. Vagy például a Biblia az egész bolygót eltön özönvízről ír, a Korán szerint viszont ugyanez csak egy helyi árvíz volt.
2023. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
13%
Nos a Korán Mohamed nevéhez fűződik aki állítása szerint Gábriel arkangyal sugallatára írta a Koránt. A különös az, hogy aki ismeri a Bibliát, Mózes könyveit, a Tórát valamint ismeri és olvasta a Koránt az rögtön levágja, hogy a Korán egy átirat. Azaz Mohamed átírta a Tórát és lett belőle Korán. Mind ez közel 20 évébe került! Csupán csak ennyi az eltérés!!! Mikor is történt mindez? Kr.u. úgy kb. 600-as években. Gratulálok a hamis tan követőinek. Mohamed a fél közel-keleti arab világot megbolondította és félrevezette.
2023. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
11%
A Korán gyakorlatilag egy átirat. Mohamed fogta, kigyűjtögette a neki tetsző részeket, a többit meg átírta. Gyakorlatilag egy a valóságtól sokkal elrugaszkodottabb, összevissza csapongó, így egy sokkal logikátlanabb és hiteltelenebb verziója ugyanazoknak a sztoriknak.
2023. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
65%

"összevissza csapongó, így egy sokkal logikátlanabb és hiteltelenebb verziója ugyanazoknak a sztoriknak."


Tehát azt mondod a Bibliai próféták akik nőkket és csecsemőket gyilkkoltak halomra, paráználkodtak, csaltak, városokat irtottak ki, hitelesek mint Isten prófétái, a Korán szerinti erkölcsös példamutató próféták pedig hamisítás mert Istennek nem lehetnek ilyen prófétái? Jól értem? :)

2023. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
0%
Nem jól értem. Azt mondom, hogy a Korán legtöbb története teljesen irreális, túlzóan komolytalan, mint egy mese. Másrészt az egész egy összevissza csapongó, sokszor önellentmondásos írás egy átlátható, kerek történet helyett, mintha nem egy ember írt volna végig egy történetet, hanem innen-onnan lopkodta volna és fűzte össze futtában a neki tetsző sztorirészleteket. Emiatt számomra teljesen hiteltelen. Semmi köze ahhoz, hogy a Biblia mit ír, a Korán akkor is logikátlan és hiteltelen lenne a szememben, ha semmilyen más vallási irat nem létezne.
2023. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%

"Nem jól értem. Azt mondom, hogy a Korán legtöbb története teljesen irreális, túlzóan komolytalan, mint egy mese."


Szerintem rosszul írtam. Azt akartad monadni hogy a Biblia legtöbb története teljesen irreális, túlzóan komolytalan, mint egy mese, igaz? Mert így igaz lenne. Ott van Noé története. A Biblia szerint az egész bolygót elönti az özönvíz, Noé pedig a világ minden álltfajából begyömszöl a hajóba egy párat. Mi ez ha nem mese? :) Ellenben a Korán egy helyi árvízet ír le. Akkor melyik az életszerű szerinted és melyik a mese? :)



"Másrészt az egész egy összevissza csapongó, sokszor önellentmondásos írás egy átlátható, kerek történet helyett, mintha nem egy ember írt volna végig egy történetet, hanem innen-onnan lopkodta volna és fűzte össze futtában a neki tetsző sztorirészleteket. Emiatt számomra teljesen hiteltelen."


A Korán nem úgy épül fel mint egy átlagos emberi iromány. Mozaikszerűen épül fel ami azt jelenti egy egy fejezet sok mindent tartalmaz és a végin áll össze a teljes kép. Ellenben a Biblia úgy épül fel mint bármilyeik emberi iromány. Elkezdi az elején a tememtésel, egy fejezet egy témáról egy prófétáról szól stb. Szóval pont hogy a Biblia emberi iromány. Ja és persze nem a Korán van tele ellentmondásokkal hanem a Biblia.



"Semmi köze ahhoz, hogy a Biblia mit ír, a Korán akkor is logikátlan és hiteltelen lenne a szememben, ha semmilyen más vallási irat nem létezne."


Ezt már többször leírtad de semmi konkrétum. Ez így semmi.

2023. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
16%

"Azt akartad monadni hogy a Biblia legtöbb története teljesen irreális, túlzóan komolytalan, mint egy mese, igaz? "

Nem, a Koráné. Ne produkáld magad és hazudozz. Pontosan azt írtam, amit gondolok a Koránról, attól még, hogy neked ez nem tetszik!

2023. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Azt mondom, hogy a Korán legtöbb története teljesen irreális, túlzóan komolytalan, mint egy mese. "


Nem nagyon értem hogy melyik történetével lenne a korán túlzobb is irreálisabb, beszélő kígyoknál is szamaraknál, tengeri szörnyeknél, a erejüket a hajukban tartó nagyharcosoktol, egészen az égen közlekedő lángoló szekereken át, ami szinén meg található a bibliában.


"Másrészt az egész egy összevissza csapongó, sokszor önellentmondásos"


Oké az össze vissza csapongot értem, hisz isten nem egy elejétől a végéig tartó mesét küldött le, hanem adott helyetben a szavait. De at őn ellentmondásosat kikérem magamnak. Már mint konkrét példával.


A bibliában találhatok inkább ön ellentmondások:


Ki parancsolta meg Dávidnak, hogy számolja össze a

fegyverfogható férfiakat Izráel és Júdeából?

1. „Ismét felgerjede az Úrnak haragja Izráel ellen, és

felingerlé Dávidot ő ellenek, ezt mondván: Eredj el, számláld

meg Izráelt és Júdát.” (Sámuel II. könyve, 24:1)1

2. „Támada pedig a Sátán Izráel ellen, és felindítá Dávidot,

hogy megszámlálja Izráelt.” (Krónika I. könyve, 21:1)


1. „És beadá Joáb a megszámlált népnek számát a királynak;

és Izráelben nyolcszázezer erős fegyverfogható férfi...”

(Sámuel II. könyve, 24:9)

2. „És megjelenté Joáb a megszámlált népnek számát

Dávidnak. És volt az egész Izráel népének száma ezerszer ezer

és százezer fegyverfogható férfi...” (Krónika I. könyve, 21:5)


Ki volt az apja Józsefnek, Mária férjének?

15

1. „Jákób nemzé Józsefet, férjét Máriának, akitől született

Jézus, aki Krisztusnak neveztetik.” (Máté Evangéliuma, 1:16)

2. „Maga Jézus pedig mintegy harminc esztendős volt, mikor

tanítani kezdett, ki, amint állítják vala, a József fia vala, ez

pedig a Hélié,” (Lukács Evangéliuma, 3:23)


1. „…Az én leányom épen most halt meg; de jer, vesd reá

kezedet, és megelevenedik.” (Máté Evangéliuma, 9:18) – halott

volt már

2. „És igen kéré őt, mondván: Az én leánykám halálán van;

jer, vesd reá kezedet, hogy meggyógyuljon és éljen.” (Márk

Evangéliuma, 5:23) – még élt


1. „És megparancsolá nékik, hogy az útra semmit ne

vigyenek egy pálcán kívül; se táskát, se kenyeret, se pénzt az

övükben;” (Márke Evangéliuma, 6:8) – igen

21

2. „Ne szerezzetek aranyat, se ezüstöt, se réz-pénzt a ti

erszényetekbe, ~ Se útitáskát, se két ruhát, se sarut, se pálcát;

mert méltó a munkás az ő táplálékára.” (Máté Evangéliuma,

10:9-10)

„És monda nékik: Semmit az útra ne vigyetek, se pálczákat,

se táskát, se kenyeret, se pénzt; se két-két ruhátok ne legyen.”

(Lukács Evangéliuma, 9:3) – nem


Miért a „Vérmező” elnevezés?

1. „Ez hát mezőt szerze hamisságának béréből; és alá

zuhanván, elhasadt középen, és minden belső része kiomlott. ~

És ez tudtokra lőn mindazoknak, kik Jeruzsálemben lakoznak;

úgy hogy az a mező tulajdon nyelvökön Akeldamának, azaz

Vérmezőnek neveztetett el.” (Apostolok Cselekedetei 1:18-19)

– Júdás erőszakos halála miatt

2. „Ő pedig eldobván az ezüst pénzeket a templomban,

eltávozék; és elmenvén felakasztá magát. ~ A főpapok pedig

felszedvén az ezüst pénzeket, mondának: Nem szabad ezeket a

templom kincsei közé tennünk, mert vérnek ára. ~ Tanácsot

ülvén pedig, megvásárlák azon a fazekasnak mezejét idegenek

számára való temetőnek. ~ Ezért hívják ezt a mezőt

vérmezejének mind e mai napig.” (Máté Evangéliuma, 27:5-8)

– mert a főpapok a vérnek árából vásárolták azt


1. „És menének arra Midiánita kereskedő férfiak, és kivonák

és felhozák Józsefet a kútból, és eladák Józsefet az

Ismáelitáknak húsz ezüstpénzen: azok pedig elvivék Józsefet

Égyiptomba.” (Mózes I. könyve, 37:28)

49

2. „A Midiániták pedig eladák őt Égyiptomba Pótifárnak, a

Faraó főemberének, a testőrök főhadnagyának.” (Mózes I.

könyve, 37:36)


1. „És menének arra Midiánita kereskedő férfiak, és kivonák

és felhozák Józsefet a kútból, és eladák Józsefet az

Ismáelitáknak húsz ezüstpénzen: azok pedig elvivék Józsefet

Égyiptomba.” (Mózes I. könyve, 37:28)

49

2. „A Midiániták pedig eladák őt Égyiptomba Pótifárnak, a

Faraó főemberének, a testőrök főhadnagyának.” (Mózes I.

könyve, 37:36)


Meggondolja-e magát Isten?

Mal. 3,6 "Mert én, az Úr, meg nem változom"

4 Móz. 23,19 "Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?"

Ezék. 24,14 "Én, az Úr szólottam; jőni fog és megcselekszem, el nem engedem s nem kedvezek és nem könyörülök"

Jak. 1,17 "a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."

ezzel szemben


2 Móz. 32,14 "És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére."

1 Móz. 6,6.7 "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, ... És monda az úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; ... mert bánom hogy azokat teremtettem."

Jón. 3,10 "... és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre."


Hány állat volt Noé bárkáján?

1 Móz. 6,19 "És minden élőből, s minden testből, mindenből kettőt-kettőt vígy be a bárkába"

1 Móz. 7,8-9 "A tiszta barmok közül, és a tisztátalan barmok közül, a madarak közül, és minden földön csúszó-mászó állat közül, Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába, hím és nőstény: a mint Isten megparancsolta vala Noénak."

1 Móz. 7,15 "Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába minden testből, melyben élő lélek vala."

ezzel szemben


1 Móz. 7,2-3 "Minden tiszta baromból hetet-hetet vígy be, hímet és nőstényét; azokból a barmokból pedig, a melyek nem tiszták, kettőt-kettőt, hímet és nőstényét. Az égi madarakból is hetet-hetet"


Volt-e Mikálnak gyermeke?

2 Sám. 6,23 "Ennekokáért Mikálnak, Saul leányának nem lőn soha gyermeke az ő halálának napjáig."

ezzel szemben


2 Sám. 21,8 "De elvevé a király Aja leányának, Rispának két fiát ... és a Saul leányának, Mikálnak öt fiát"

2023. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagyon értem hogy melyik történetével lenne a korán túlzobb is irreálisabb, beszélő kígyoknál is szamaraknál, tengeri szörnyeknél, a erejüket a hajukban tartó nagyharcosoktol, egészen az égen közlekedő lángoló szekereken át, ami szinén meg található a bibliában."

Ugyanilyen képtelen történetekkel a Korán is tele van, mint például Mohamed repülése. Amivel még irreálisabb, hogy még a Bibliából átvett karaktereket is olyan szinten átírta, hogy gyakorlatilag hibátlan, Mary Sue karakterek lettek belőlük, akikben semmi realitás nem maradt.


Önellentmondással meg ugyanúgy teli van a Korán is. Csak néhány példa:

[link]

Gyakorlatilag egyik kutya, másik eb. A Biblia is, a Korán is tartalmaz mesés elemeket, vannak bennük ellentmondások, de a kettő közül a Korán sokkal elrugaszkodottabb a valóságtól, ezért számomra kevésbé komolyan vehető, sokkal kevésbé hiteles.

2023. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
51%

"Nem, a Koráné. Ne produkáld magad és hazudozz. Pontosan azt írtam, amit gondolok a Koránról, attól még, hogy neked ez nem tetszik!"


Akkor talán válaszolj erre:


Ott van Noé története. A Biblia szerint az egész bolygót elönti az özönvíz, Noé pedig a világ minden álltfajából begyömszöl a hajóba egy párat. Mi ez ha nem mese? :) Ellenben a Korán egy helyi árvízet ír le. Akkor melyik az életszerű szerinted és melyik a mese? :)

2023. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!