Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyülekezetbe való belépésnél...

Gyülekezetbe való belépésnél mire figyeljek, hogy ne szektába menjek , hanem keresztényi értékeket valló közösségbe? Vannak figyelmeztető jelek vagy zsákbamacska és hosszas keresgélés??

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Keresd a Szent Lelket. Isten harmadik személyét. Ő az aki igazolja, hogy élő Isten Szellemével lévő gyülekezetről van-e szó, vagy csak utánozzák/utánozni próbálják Istent.


Ő az Igazság Szelleme, Ő az aki azért jött hogy leleplezze a hamis az Igaztól. Ő az aki bizonyságot tesz.


A többi hamis. Ahol Ő nem jelenik meg, nincs, csak ájtatoskodás, ahol a hívőknek nincs élő hite-az tévút.


Őt keresd és akkor célba érsz. Bár hol is vagy a világon őt keresd. Ő Isten lámpása, Ő a fény.

2023. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Ebben megtalálsz mindent, hogy ne kerülj róla megcsalattatásba, és fel tudd ismerni:


https://www.youtube.com/watch?v=G0ixdXIoDjI

2023. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Lucifer-666 ***** válasza:
66%
Gyülekezet....templomról hallottál?
2023. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
3 bálványok közé küldenéd?:D Gratu..
2023. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
1+ Törekedj mindennél az eredetire, és sose elégedj meg utánzattal! Soha, semmiben az életedben.
2023. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Lucifer-666 ***** válasza:
95%
#4 a bálványok hallgatnak...de amúgy jobbak, egy iskolázatlan képzelgéseinél.
2023. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Ne menj oda ahol a gyülekezetvezető valamely másik keresztény felekezetről beszél rosszat vagy megosztót. Mert Krisztus megmondta ti /keresztények/ legyetek egyek.


Ne menj olyan gyülekezetbe, ahol kézrátétellel elájulnak a hívek. /Sokan vannak aki az Én nevemben jönnek..ne higgyetek nekik./


Ne menj olyan gyülekezetbe ahol bármilyen kötelezettséget rónak ki rád.


Menj olyan gyülekezetbe, ahol többet adnak, mint amennyit kérnék. De legyél szeretetteljes adakozó szemléletű.


Menj olyan gyülekezetbe, ahol fiatalok zenélnek és énekelnek.

/csecsemők és gyerekek szájával hirdetik Isten dicsőségét/


Menj olyan gyülekezetbe, ahol biztatnak, szeretetet találsz.

2023. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Eloszor felekezetet keress. 3 nagyobb tortenelmi egyhaz van, a romai katolikus, a reformatus es az evangelikus. Ezek biztos nem szektak.

Nem kell "belepni", eljarsz templomba, vagy pl. ha van het kozben bibliaora korosztalyodnak megfeleloen.

Elotte olvass utana annak az egyhaznak, ahova ennel. Es majd meglatod, hogy szimpatikus-e, vagy az a kozosseg (pap, lelkesz) szimpatikus-e.

2023. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Megint egy hamis szöveg-döbbetnet.


"Mert Krisztus megmondta ti /keresztények/ legyetek egyek"


Azoknak mondta Krisztus, akik vele szövetségkötésben vannak, és megváltottak. De nem mindenkinek, főleg nem egy világinak.

2023. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

9+


"Ne menj olyan gyülekezetbe, ahol kézrátétellel elájulnak a hívek. /Sokan vannak aki az Én nevemben jönnek..ne higgyetek nekik./"


Itt például elestél Szent Lélek káromlásban. Ugyanis Jézus kézrátétellel gyógyított. És én is gyógyultam már kézrátétel által, szabadultam is, és ajándékot is kaptam, és rajtam keresztül is gyógyult más kézrátételem által..


+ Kézrátétel által kapja meg az megszentelődés alatt lévő ember a Szent Lélek keresztséget kizárólag egy olyan személyen keresztül aki már megszentelődőtt.


És még te beszélsz a hamisságról, mikor masszívan félremagyarázol?:D

2023. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!