Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szavazással. Az igazság odaát...

Szavazással. Az igazság odaát van?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 12:32
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Nem tudom.
Talán.
8 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Nem. Már itt van. A földön. Amit te csak az odafelvalóknak hiszel, az már itt is van. Még életében az ember tapasztalja.


Amíg életben vagy, amig a szellemedben lélek van, amig a tudatod szabad, addig van lehetőséged dönteni. Utána már nincs.


Tehát, ha figyelmesen olvasol a sorok között, talán feltünik számodra valami:


amig a tudatod szabad, ezen gondolkodj el. Még nem segítek,. gondolkodj.

2023. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mt.5,6. Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Jn.8,32. És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

Jn.8,45. Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.

Jn.8,46. Ki vádol engem közületek bűnnel? Ha pedig igazságot szólok: miért nem hisztek ti nékem?


Az igazság jelenti a világosságot is, ill. a világosság is igazságot jelent.


Lk.8,17. Mert nincs oly titok, mely nyilvánvalóvá ne lenne; és nincs oly elrejtett dolog, mely ki ne tudódnék, és világosságra ne jőne.

Jn.1,4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

Jn.1,5. És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.

Jn.3,19. Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.

Jn.3,21. A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.

Jn.8,12. Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.

2023. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!