Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet érvényteleníte...

Miért nem lehet érvényteleníteni a keresztséget?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban kereszteltek meg - nyilvánvaló a beleegyezésem nélkül - ez által erőszakkal hozzákötöttek a Katolikus Egyházhoz és vérgőzös Istenéhez.

Papíron lehet, persze, de a katekizmus szerint "eltörölhetetlen lelki pecsét". A lelkemen örök foltként lesz ott a szégyen bélyege, ami távol tart tőlem minden olyan lényt, amivel esetleg kapcsolatba szeretnék kerülni nem beszélve az egyéb hátrányairól.

Valahogy csak meg lehet törni... Minden pecsétet meg lehet törni, igaz? Például, ha kijelentem a szabad akarat teljes sárba tiprása volt a keresztelés?


Amíg ez rajtam van, nem tudok újjászületni!

"A keresztség pecsétje nem garantálja a jegyet a Mennyországba, de örökre megjelöli az emberek lelkét, és Isten ezen pecsétnek megfelelően fogja megítélni őket."



2023. ápr. 26. 00:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy létezik érvénytelen keresztelés. Ha pl. utólag kiderül, hogy nem vízzel történt, akkor érvénytelenítik (ilyenre amúgy volt már példa). Vagy ha pl. nem a Szentháromság nevére történt. Végül is ez a két akadály lehetséges. Ha ezek közül valamelyiket tudod utólag bizonyítani, akkor érvényteleníthetik a keresztségedet.

Amúgy kicsit zavaros a gondolkodásod. Nem hiszel a keresztség szentségében, de azért zavar. Ujjászületésről hadoválsz, mikor pl. a buddhizmus/hinduizus vagy nem tudom milyen keleti vallás, aminek a tanára hivatkozol, lényegtelennek tartja a reinkarnáció szempontjából, hogy meg vagy-e keresztelve vagy sem. Vica versa: én nem hiszek a reinkarnációban, ezért nem is érdekel, hoy szerintük milyen formában fogok újjászületni.

2023. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

24 éves voltam. Pontosan így gondolkodtam, sőt talán még szó szerint ugyanezeket mondtam emlékszem valakinek.

Istenben hittem, de Krisztusban nem. Mondjuk azt is elmondhatom, hogy 21 éves koromig Istent is elvetettem.

Mondjuk azt, hogy lelkem lenne azt elfogadtam. Hiszen hogyan lenne bűntudatom vagy lelkiismeretfurdalásom, ha nem lenne lelkem?

Legfeljebb a reinkarnációt tartottam elfogadhatónak akkoriban, ez 21 éves korom környékén volt.


Ma 35 éves vagyok. Hiszem, sőt tudom, hogy van Isten. Hiszem, sőt tudom, hogy létezik Jézus és hogy nem egy hétköznapi ember volt, hanem hatalommal bírt. Ismétlem: "sőt, tudom".

Viszont amit a mai napig nem fogadok el, az az, hogy a keresztelés kisbabakorban vagy akár felnőttkorban sem ér semmit, ha az ember nem önszántából akar Krisztushoz tartozni.


Engem is megkereszteltek kisbabakoromban. De én a gyermekeimet nem kereszteltettem meg. Nem ettől függ, hogy ki hova tartozik és, ha majd eljön az idő, akkor maguk is elmehetnek megkeresztelkedni. Van egy ismerősöm, közelebb a 60-hoz, ő pár hete lett megkeresztelve. Na ez az, amire azt mondom, hogy ennek a keresztelésnek van értelme. Az ember megérett, eljutott a hitre és megkeresztelkedett.


Így hát én azt mondom neked, hogy nem számít locsoltak e vizet a fejedre vagy sem. Isten szeret téged.

Tapasztalatból mondom, hogy Isten létezik és Krisztusban vált nyilvánvalóvá. Ha nem így lenne, akkor már lassan 3 éve, hogy földben lennék elhantolva.


De tudom, hogy te más okból szeretnéd eltőlni a keresztséget. Entitásokat akarsz megidézni, behívni. Úgy gondolkodsz, hogy azért nem jön össze mindez, mert meg vagy keresztelve. Ember! Krisztusnak hatalma volt parancsolni ezeknek a dögöknek. Azt ismét tapasztalatból mondom, hogy nem kispajtásaid lesznek és még ha segítenek is, akkor is többe fog kerűlni amit fizetsz érte.

Az, hogy kisbabakorodban a fejedre csepegtettek az semmi. Te is megteszed mindennap. Már ha szoktál fürdeni. Elmondom neked, hogy a papok sem föltétlenül vannak közelebb Istenhez vagy bármi egyébhez, mint te vagy én. Azt is elmondom neked, hogy én nem ítéllek el és Krisztus sem fog elítélni azért, ha nem akarod őt. Ilyen nincsen. Isten sem fog elítélni.


Ha pedig nem akarod a hitet, ám mégis hitet kaptál, akkor az sincsen véletlenül. szabad akarat van. Annak az Úrnak szolgálsz, amelyiknek akarsz és attól távolodsz el, amelyiktől csak el akarsz távolodni.

Szabad akarat van, szabad döntési lehetőség, ám minden döntésnek van egy következménye.


De tessék: Én felszabadítalak e terhek alól. Sőt, mindenkit felszabadítok a keresztség terhe alól, mert van hatalmam ezt megtenni. Aki akarja nekem adhatja, se találkoznunk nem kell hozzá, se pénzt adnotok nem kell, hogy levegyem rólatok.

Ennyi az egész, kész is van, ha nem ragaszkodsz hozzá. Szabad vagy.

2023. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy kérdező, így is mehetsz a pokolba.
2023. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
pokol sem létezik, azért találták ki hogy az ostoba parasztokat félelemben lehessen tartani akik annyira végtelenül buták voltak, hogy kitalált dolgoktól rettegtek.
2023. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

Létezik a pokol. Ugyanúgy, ahogy a Menyország is. Mind kettő beletorkollik a földi létbe és már életedben megtapasztalhatod. Ez ahol sem a keresztség nem ment fel és bele sem fog vinni. Mindenki saját maga poklát és menyországát teremti meg itt a földön is és Odaát is.

A babakeresztelő pedig semmi, pusztán egy újabb alkalom a piálásra. Ahogy minden más esemény is, legyen az jó vagy rossz. De ugyanígy alkalom mindez a józanságra is. Szabad akarat van. Nem pecsételt meg senki sem, hanem te pecsételed meg saját magad.

De én ezalol a pecsét alól felmenthetlek. Isten szemében semmivé teszlek. Csak kérd ezt magadban és szabaddá teszlek. Menj, aztán vétkezz kedvedre és vállald a következményeit. Mert van rá hatalmam, hogy akinek ez teher, arról levegyem. Ennyi. nem krisztus vagyok, hanem Krisztián.

Szabad vagy. Nem az ember van a keresztért, hanem a kereszt az emberért. Gondolkodjatok már!

Szabaddá tettelek titeket. Aki pedig rabnak érzi magát, az nyugodtan lepontozhat. Kivéve Pált. Mert Ő Krisztus rabja.

2023. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Legyél nyugodt, a keresztség önmagában nem akadályozza meg, hogy démonokkal lépj kapcsolatba, és megszálljon mindenféle gonosz lélek, vagy az olyan lények, amelyekkel te kapcsolatba akarsz kerülni. A kereszténység szerint egyébként ezek is gonosz lények.

Miért zavar téged, hogy kis korodban leöntöttek pár csepp vízzel, és elmondtak egy rövid mondatot fölötted, ha nem hiszel benne? Ugye, te sem tudod magadnak megmagyarázni!

2023. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%
#3: Majdnem igazad van. Azt, hogy létezik-e isten, nem tudhatjuk. De ha létezik, akkor biztos nem úgy, ahogy azt bármelyik egyház is állítja. Aki egy kicsit is képes gondolkodni, az pont ugyanúgy rájön erre, mint ahogy az általad említett esetekben is. De lehet, hogy pont ez volt Isten célja, hogy kételkedjünk, és hogy jó emberek tudunk-e maradni akkor is, ha nem hiszünk el minden sületlenséget róla.
2023. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!