Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a viszonyod Istennel...

Milyen a viszonyod Istennel és a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
Egyháztól, felekezettől függetlenül.

2023. ápr. 26. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Hívő keresztényként gyakorlom a vallásom, a világnézetem és a hitem teljes egészében a Biblián alapul.
Hiszek Istenben, és elfogadom a Biblia erkölcsi és lelki útmutatásait, de nem kizárólagosan ezen alapul a hitem, nyitott vagyok más irányokba is.
Más a hitem, más vallást gyakorlok.
Agnosztikus vagyok. (Nem hiszek, de mivel nincs biztos tudás, nem zárom ki a létezését.)
Ateista vagyok. (Nagyon szeretnék hinni, de egyszerűen nem tudok.)
Ateista vagyok. (Igazán sosem akartam hinni, mindig a racionális megközelítést tartottam célravezetőnek.)
Nem tudom, miben higgyek, még keresem az utam.
37 szavazat
1 2
 1/14 anonim válasza:
60%
Nem vagyok vallásos. Istenben hiszek, az intézményrendszerében nem. Pl. hiszem, hogy "segíts magadon, Isten is megsegít", mindenkiben van jó, a 7 főbűnt nem igazán bűnnek tartom, inkább "energiapazarlásnak", amivel magamnak ártok, stb. Jézusban nem hiszek.
2023. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Talán lehettem volna konkrétabb, de úgy gondoltam a "más a hitem" opcióba ez is belefér (ideértve még a New Age-t, meg az ezoterikus felfogásokat is).
2023. ápr. 26. 18:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Leírhatatlan. Tökéletes. Mint anya és gyermeke, csak még sokkal közelibb. Végtelenül szeretjük egymást, amennyire tudok, hálás vagyok. Támogat mindenben, sokkalta jobban, mint azt én várom.


Ebből fakad, hogy a kereszténységgel, és minden vallással nagyon rossz a viszonyom, mivel azok istenkáromló fertő mind, amik elfelé húznak istentől.

2023. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ateista vagyok. Nagy keresztény voltam, de kitértem a hitemből.
2023. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és a szavazatokat!:)

Ha lehet, szavazzatok minél többen, légyszi!

Esetleg leírnád kommentben, hogy mi volt az oka annak, hogy kitértél? (4-es válaszoló)

2023. ápr. 26. 20:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a hívő és az agnosztikus-teista között vagyok félúton. Bár azzal kapcsolatban, hogy mi van a halál után inkább csak agnosztikus vagyok.

Egyébként én hiszek a kereszténység igazságában, a valóságában nehéz hinni a mai világban. Szeretném, ha igaz lenne, de attól még nem lesz igaz, csak mert én azt szeretném.

2023. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező:


Röviden összefoglalva:

Rájöttem arra, hogy a kereszténység nem nekem való. Nem lett tőle jobb az életem, viszont ment a bűntudatkeltés, ráadásul kiderült, hogy a kereszténység teljesen megalapozatlan, semmi sem szól mellette, sőt erősen vitatható. A természettudományból pedig azt is megtudtam, hogy nem kell istent feltételezni ahhoz, megértsem a világot.

Így otthagytam az egészet. #4 voltam.

2023. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ész távolít, a szív közelít.
2023. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Én kb belenőttem a keresztyén hitbe. De sokáig féltem megnézni az ellenérveket, mi van, ha nem igaz a keresztyénség. Jobbak az ellenérvek.


Aztán végre megnéztem a keresztyénség mellett és ellen szóló érveket…


Azóta teljesen biztosan vallom, hogy Krisztus meghalt a bűneinkért, és feltámadt. És hogy a keresztyénség igaz!

2023. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es megértem, hogy “nem működött a kereszténység” neked. De jó esetben nem azért hiszünk bármit is mert működik vagy nem működik.


A bűntudatkeltésről meg annyit: megértelek ebben is, sajnos sok egyház és lelkész nem tudja normálisan lekommunikálni, hogy mit tanít a biblia: az hogy rámutatnak a bűneinkre az azért van hogy rámutassanak arra, hogy mennyire Isten kegyelmére van szükségünk. Ha elfogadjuk az Isten által Krisztusban kínált INGYEN kegyelmet, akkor utána nincs már kárhoztató ítélet rajtunk.


És nem azért fogsz jót tenni mert félsz a Pokoltól vagy nem a bűntudat meg szabadulása miatt fogsz Istennek tetsző módon élni, hanem mert hálás vagy azért amiből megmentett Krisztus kereszthalála által.

2023. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!