Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egész Újszövetséget kb...

Az egész Újszövetséget kb mennyi idő elolvasni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kb. 300 oldal, elvileg pár nap. De ez nyilván nem egy kalandregény. Oda kell figyelni, mit olvasol, összevetni a korábban olvasottakkal, elgondolkozni rajta stb. Így azért már beletelhet egy kis időbe. Én 1-2 hónapot tartanék reálisnak.
2023. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hasonlóan gondoltam. Muszáj az Ószövetséget is elolvasni ahhoz, hogy érthető legyen az Újszövetség?
2023. ápr. 27. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. (Bár vannak utalások az Újszövetségben az Ószövetségre.) (Én elolvastam (ráadásul sorrendben), nekem úgy volt "kerek", de sokan pl. eleve csak az Újszövetséget olvassák vagy ha az egészet el is akarják olvasni, az Újszövetséggel kezdik.)
2023. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm!
2023. ápr. 27. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szükségtelen az Ószövetséggel vesztegetni az időt. Újsz. tényleg úgy jó, ha nem olvasol naponta 10-20 oldalnál többet.
2023. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
2-3 hónap az alapos elovasása.
2023. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen célból szeretnéd elolvasni? Műveltség miatt vagy szellemi keresés? Az Ószövetség elolvasása nélkül is megérthetők a lelki tanítások belőle. Az ószövetségi történeteket egy Gyermekbibliából is gyorsan átveheted.
2023. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az Ószövetség egy fos.
márc. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!