Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy képzeli el Istent?...

Ki hogy képzeli el Istent? Kinek mennyire erős a hite Isten tuti létezésében?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 00:19
A kérdező szavazást indított:
Erősen biztos vagyok benne, hogy tuti, hogy létezik Isten.
Én csak egy képzeletbeli barátnak tudom csak hinni, minthogy igazából létező személy lenne.
Egyáltalán nem hiszek a létezésében.
23 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem létezne, hogy tudnánk beszélni róla? :)
2023. máj. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Hiszek Spinoza Istenében.
2023. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nevelőapám szerint csak valakik ezt kitalálták és szétterjesztették Isten létét meg Jézus és a Szűzanya létezését is, hogy az embereknek lehessen miben hinnijük.


De valójában úgy keletkezett a föld és az élet a földre, hogy van a Nap és a Hold és a hold részéből darabocskák szakadtak le és abból alakultak ki különböző sejtek, meg mindenféle sejtek molekulák és abból alakultunk ki mi is emberek, állatok is, növények, víz meg minden.


Kérdezte tőlem nevelőapám, hogy nem szoktam ilyeneket nézni, ilyenekért utána érdeklődni, hogy hogy keletkezett a föld és a világ?!


Nevelőapám mondta, hogy hát nem Istentől vagyunk, csak valakik ezt kitalálták és szétterjesztették, hogy Isten gyermekei vagyunk, hogy az embereknek legyen miben hinni.

És utána találták ki Isten mellé, utána Jézust és a Szűzanyát, hogy csak az emberekkel mindent ellehessen hitetni, hogy az embereknek legyen miben hinnijük és befolyásolni, irányítani az embereket, hogy valamivel mindig ellehessen vonni, terelni az embereknek a figyelmét a normális élet ritmusáról és működéséről.

Azaz csak valamivel mindig ellehessen vonni az emberek figyelmét a normális, igazi élet működéséről és ritmusáról.


Azaz pénzcsinálás.


Nevelőapám szerint, aki 62 éves meg még jó sok ember szerint is.

2023. máj. 1. 09:02
 4/21 Lucifer-666 ***** válasza:
32%

Nagy 2 méteres kigyúrt benga néger férfi lándzsával, pajzzsal meg szőrös mellkassal. Nők azonnal elájulnak a hőségtől, ha meglátják. Férfiak letérdelnek, mert annyira feláll nekik, hogy nem tudnak másra gondolni.

Csak egy mondatot sikerült rögzíteni tőle. Magyarul így szól: kegyelmezek, akinek kegyelmezek. Az égből ekkor gyermek szózat reagált: ezt mondja az uratok Istenetek!

2023. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

#1

Akkor hogyan tudunk az összes többi istenről beszélni, ha nem léteznek?

2023. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

ma 13:46


Nem léteznek? Biztos? :)

2023. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen megvagyok győződve róla, hogy Isten létezik, törődik velünk. Nap mint nap látom, ahogy segít és támogat.
2023. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

Attól függ melyik istenre gondolsz.


#7

Akkor szólj neki, mert a több millió éhező Afrikában ki van felejtve.

2023. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

ma 18:18


Honnan tudjam, melyikre gondoltál? :)

2023. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9

PL. Zeusz, keresztény isten, és az összes többi ősmagyar isten.


Ők tudnak egyszerre létezni?

2023. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!