Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért nevetik ki ha...

Sokan miért nevetik ki ha valaki hisz Istenben és mondjuk a Hit gyülekezete tagja?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból elmentem néhány Hit gyülekezete Istentiszteletre, de abszolút jó tapasztalataim vannak.


Az emberek kedvesek, segítőkészek, jól öltözöttek, kulturált hangnemben el lehet beszélgetni bárkivel jóformán bármiről. A zene kifejezetten jó.


Nyilván van egy-egy ember aki túljátssza a szerepét, meg tényleg gáz amikor valaki elkezd rángatozni, de ez egy az ezerből.


Mégis kb. sokan úgy állítják be ezeket az egyházakat mintha mindenki agymosott félkegyelmű lenne, közben ez távol van a valóságtól.


Ha valaki ettől teljesebbnek, jobbnak, boldogabbnak érzi az életét az más embereknek miért fáj?


Mennyivel különb az az ember aki mondjuk kocsmába jár vagy foci meccsre?



2023. máj. 7. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Semmi, de semmi gond nincs a hit gyülekezetével. A gond a fundamentalistákkal van, amit az az egyház úgy vonz mint a mágnes. Ennél talán csak a Jehova tanúi a rosszabb.
2023. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lucifer-666 ***** válasza:
18%
Félnek az ismeretlentől. Evolúciós előnyért.
2023. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Én senkit sem ismerek, aki kinevetné őket, pedig nem mozgok hit gyülis közegben.


Szerintem rossz társaságban mozoghatsz, mert értelmes emberek senkit sem néznek le a vallási hovatartozásuk miatt, hanem elfogadják, ha van nekik meg azt is, amilyen.

2023. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem azzal van a baj, aki hisz Istenben, az egy jó dolog nagyon. A baj inkább ezekkel a szektákkal van. Nem biztos, hogy ezeken keresztül Istent ismered meg, sokkal inkább kapsz egy hamis istenképet.

Ettől függetlenül sok ottani ember biztos kedves, ahogy nagyon sok jehovás is kedves, én is ismerek párat személyesen is.

2023. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Eleinte velem is nagyon kedvesek voltak, aztán megfenyegettek, hogy ha nem lépek be, akkor elkárhozok, na itt hullott le a lepel róluk, hogy szekta, mert szerintem Istennek nem tetsző semmilyen érzelmi zsarolás..!
2023. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sok család, família esett szét miattuk, mert az ő vallásuk szerint aki nem hitgyülis, az tisztátalan.

A környezetembe 3 pár is elvált miattuk.

Ez nem egyház, hanem szekta, biznisz szekta, kőkemny leadózással.

2023. máj. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Attól még, hogy kedves emberek, egy hülyeség, amiben hisznek.
2023. máj. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

A hiedelemnek az a fő célja, hogy megtanuld, hogy nem követendő. A tudás az út, ami nekünk ki van jelölve. Ne higgy, tudj.


A hitgyüli meg már egyházhoz tartozik, semmi köze istenhez, és általában eléggé öntagadók járnak oda, akik azt hiszik jól vannak, közben brutális hiszti és idegesség akár az életük.


Másik része pedig, amit írtál, a világiaik vak, oktalan megítélései

2023. máj. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Én pl azért, mert ismerek hit gyülekezete tagokat.

Egy barátom anyjáék is tagok. Egyszer a templomokról beszéltünk és kiderült, hogy szerinte minden templomban van pápa. A pápa a templomok vezetője.

Nah ez is szép dolog.

A másik meg az, hogy szerintem egy hit gyülis se ismeri a bibliát se. Azt se tudják miről szól a vallásuk. Jól írtad, jó a zene, dumcsiznak, szerveznek néha programokat és habzsi dőzsiznek. Ennyit tudnak.

Na és persze mivel ők vallásosak - jelentsen is ez akármit-, mások felett állbak. Lenézik az átlag embert. A nem gyülis az a fertő megtestesítője.

Mindegy hogy pl anem gyülis egy szűz vegán 0 káros szenvedéllyel, a fyülis meg egy 5 abortuszos alkesz aki több f4szt fogott mint mas kilincset. A gyülis többet ér! Mer' vallás!

Belemehetsz a vallás részleteibe, idézhetsz a bibliából is hogy rámutass a helytelen viselkedésére de neki van igaza. Mer' ő gyülis és jobban tudja.

Elfogult, tudatlan barmok. A leggonoszabb, legrosszindulatúbb emberek.

2023. máj. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező,


Egy ember 2 db regisztráción ontja a hazug előadását az általa nem ismert közösségről-ha jobban megfigyeled.


A saját magad tapasztaltakra alapozz-én ezt tenném a helyedben.

2023. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!