Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus milyen ember...

Jézus Krisztus milyen ember volt korai életében?

Figyelt kérdés

Tudom nem sok információ maradt fent életének zöméről, gondolom főként a csodatevései és nagyobb tettei terjedtek szájhagyomány útján néhány évszázad hosszan, míg leírásra nem kerültek.

Van é olvasmány a korai életéről ami leírja hogy nőtt fel, Mária és József milyen neveltetésben részesítette, féltestvéreivel milyen viszonyt ápolt, voltak e barátai, az állatok felé is szeretettel fordult, készült e az áldozatára? Milyen volt Jézus családja?

José Saramagotól Jézus Krisztus evangéliumát és Nicolas Notovitchtől Jézus ismeretlen életét már elolvastam, ezért is érdekel van e még más is.



2023. máj. 8. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olvasmány.

Nincs is értelme linkelnem.

Google: Jézus fiatalkora pl. keresés.

2023. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tévút mert nekünk csak vallasos elképzeléseink lehetnek róla. Az evangéliumban az is megdöbbentő ahogy gyerekként 12 évesen már hogyan viszonyult a szüleihez amikor 3 napig keresték mert visszamaradt a templomban. Már akkor az identitása az volt, hogy ő Isten egyszülött Fia. "Nekem Atyám dolgaiban kell foglalatosnak lennem..." Ezen kivül semmi megbizhatót nem fogsz olvasni, de ha mégis szólj. Xd
2023. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom, hogy csodatetteket is keresel. Nos az evangélium szerint első csodája a viz borrá változtatása a Kánai mennyegzőn. Ezért mondom, hogy csak kamut találsz egyéb forrásból ezen a téren.
2023. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
35%
Mosogatófiú egy sztriptízbárban
2023. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy a maga nemében tökéletes, amiben minden benne volt. Szelíd volt de mégis határozott. Megbocsátó mégis megítélő. Szeretetteljes bölcs. Jó képű. Se sovány se kövér se kigyúrt. Nem alacsony és nem túl magas. Szóval röviden és tömören tökéletes. Szeme színe összetett volt, zöldes kék mégis barna. Majdhogynem gyémántosan türkizben csillogó.
2023. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ő már gyermekkorában tisztában volt kilétével és küldetésével. Gyermekkorában is tett már csodákat és ezzel a tetsvérei és családtagjai is tisztában voltak. Nem tanulta az írásokat mégis tudta és ismerte azokat.
2023. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szia

A Lukács 2:41-50 leírása szerint szelíd, alázatos és szófogadó gyermek volt.

"Mármost a szüleinek szokásuk volt évről évre elmenni Jeruzsálembe a pászka ünnepére. Mikor aztán 12 éves lett, felmentek az ünnep szokása szerint. Az ünnepnapok elteltével, amikor visszatérőben voltak, a gyermek Jézus ott maradt Jeruzsálemben, de a szülei ezt nem vették észre. Feltételezve, hogy az útitársaságban van, egész nap mentek, és csak utána kezdték keresni őt a rokonok és ismerősök között. De mivel nem találták, visszatértek Jeruzsálembe, és szorgalmasan keresték őt. Végül három nap múlva megtalálták a templomban, amint ott ült a tanítók körében, figyelt rájuk, és kérdezgette őket. És mindenki, aki csak hallgatta, ámuldozott az értelmén és a válaszain. Mikor pedig a szülei meglátták őt, megdöbbentek, és az anyja ezt mondta neki: „Gyermekem, miért bántál így velünk? Apád és én kétségbeesetten kerestünk.” De ő ezt mondta nekik: „Miért kerestetek? Nem tudtátok, hogy nekem az Atyám házában+ kell lennem?” Ők azonban nem értették, hogy mit mond nekik."

2023. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!