Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetében miért...

A Hit Gyülekezetében miért van ennyi jómódú, gazdag ember, ha állítólag egy szekta?

Figyelt kérdés

2023. máj. 9. 16:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Miért, az egyik hogy zárja ki a másikat?
2023. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%

"Similis simili gaudet" mondták régen a rómaiak, vagyis hasonló a hasonlónak örül.

A hasonló természetű, egyforma gondolkodású, egzisztenciájú emberek jól megértik egymást és gyakran alkotnak közös csoportokat.

Gondolj például a hollywood-i filmiparra, amelynek kulcsfigurái már száz éve egy bizonyos embercsoportból kerülnek ki.

2023. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%

A Hit gyülekezete nem szekta, habár problémás a teológiájuk néhol. Többek között az általad említett jelenségben is ez mutatkozik meg: ők a jóléti evangéliumot hirdetik: hogyha sok pénzed van, az biztos azért van, mert megáldott Isten, ha nincs, akkor nincs elég hited és ezért nem tudott Isten megáldani.


Remélem ez válasz a kérdésedre

2023. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Bezony x3-as!

A South Park esti része ragadt meg... :)

2023. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
5%

Ismered Jób történetét? ott a válasz a kérdésedre.


Tudod ki Dr.Hack Péter, a Pécsi gyülekezet vezető lelkésze. És kicsoda a jogtudományi karon? hm?


Olvasd el Jób történetét, és megfogod látn i belőle, hogy miken mentek keresztül.


Utána mondj rájuk egy rossz szót is.


Irigykedni, irigyelni, készbe ülni akarni, vagy ülni nagyon könnyű. De lássuk meg a medvét akkor amikor kikér a sátán téged példáuul kérdező, meg a sok irigységből eredő rágalmazót hogy állna helyet egy ilyen próbában. Ők helyt álltak, ti?

2023. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%
*Jogtudományi Karon
2023. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%

Nincs több jómódú, mint más felekezetekben, sőt... Elég nagy térítést végeztek cigány telepeken is, hiszen a tanulatlan, buta embereket még könnyebben be tudták csapni.

Valószínűleg az ATV-n látható vidámvasárnap showműsorból indultál ki, de ott előre meg van adva, hogy kik ülhetnek a nagykenetű sámán közelében, sőt az is, hogy ki mennyire közel.


Az első bekezdéshez még annyit, hogy meg kell nézni, hányan ajánlották fel az 1%-ot, majd azt a felajánlók számával osztani. Így képet kapsz róla, hogy általánosan milyen anyagi helyzetű emberek alkotják.

2023. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

*Ők helyt álltak, ti? vagy ti azt sem tudjátok mi az, hogy próba?


A zsidó emberekkel-már akik életbe maradtak, ugyan ez-ma mindenki irigyli őket. De akkor nem irigykedett senki amikor kirabolták az őseitek őket. Akkor senki. Most meg kigyó-béka szöveg a vagyonuk miatt.


Szóval? melyikötök az a nagy szája mögött aki végig bír egy próbát? nem az edzőtermi táncikálást a súlyokkal, hanem igazi próbát.

2023. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Vannak sokan megáldva de a többség nem igazán tud hitből kitörni. Aki persze beleszületett az áldásba vagy örökölt vagy előtte is jómódú volt az megint más mint aki csak alulról kezd kapaszkodni felfelé.

Ha nekem meglenne akkor saját ingatlanjaim lennének, autóim, stb. De a többség nem ilyen.

2023. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

9 Türelem, megfog jönni az áttörésed.


Hogy egy kicsit mosolyogj is. Kezdő keresztényként 18 éve olvastam egy keresztény könyvet, és hitből imádkoztam, mert akkoriban nagyon nagyon szerettem volna egy Fujitsu Siemens laptopot. Már el is felejtettem a kérésemet, nem is foglalkoztam vele. Jelenlegi cégemnél kértem új gépet, mert már haldoklott a régi, és hát mit ad Isten. Új Fujitsu Siemens lapit kaptam-mint céges:DD Néztem nagyot:DD és hálát adtam. Aztán volt mg egy kérésem-szintén megkaptam anyagit, pont annyit amennyit akkor kértem.


Neked is szeretettel ajánlom:


[link]

2023. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!