Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a Nefilimek? Jelenleg...

Kik a Nefilimek? Jelenleg segítenek az embereknek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem segítenek sem most sem máskor. Az őrzőkként vagy virrasztókként is ismert angyalok együtt háltak emberi nőkkel, az ő gyermekei voltak a nefilimek. A szó maga bukottat jelent, de a Bibliában, valamint az apokrif Énok könyvében óriásnak fordítják, és az utóbbi alapján találó rájuk ez a megnevezés.
2023. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként a özönvíz során kipusztultak.
2023. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Bukott angyalok, akik ki lettek/le lettek vetve a földre. Sátánhoz tartoznak. A leszármazottaik köztünk vannak. Az egyik jellemzőjük-a nagyon nagy magasság.2,10+ cm.
2023. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3+ Bukott angyal mióta segít az embernek? A "segítsége" addig tart, mig az adott ember aki azt hiszi, hogy a segítője el nem pusztul.
2023. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon jó cikk róla:

[link]


Én elvetem azt az okkultista nézetet, miszerint az angyalok emberekkel párosodtak volna, ilyen csak az apokrifekben szerepel, mint a Jubileumok vagy Énok könyve.

2023. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

5 *Én elvetem azt az okkultista nézetet, miszerint az angyalok emberekkel párosodtak volna


Ez nem okkultista nézet. Meg van írva a Bibliába.


Mózes I. könyve 6. rész


1. Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2. És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.


Istennek fiai=bukott angyalok

2023. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6+ Ezek az angyalok hozták le az okkult tanokat és adták át a nőknek.
2023. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

* Igy pontos:


Mózes I. könyve 6. rész


1. Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2. És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.

3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

4. Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

5. És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

2023. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4-esben megtalálod a Nephilimeket. Innen erednek.
2023. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Istennek fiai=bukott angyalok"

Ezt sehol se írja a Biblia, csak az okkult hagyományokban van így.


Távozz tőlem sátán!

2023. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!