Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlölöm Istent, úgy érzem...

Gyűlölöm Istent, úgy érzem elvett tőlem valamit, de nem tudom mit, vagy tudtam, de elfelejtettem? Hogy deríthetném fel az okát?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbblépni, de nem tudok. Felépítettem saját börtönömet, mindent feltettem Isten gyűlöletére és a gyűlölet mögött? Semmit nem érzek, nincs alapja, csak ott lebeg, majd szép lassan hozzánő a börtön ablakához, beterítve és hamis világot mutatva.

Mondták, hogy az idő mindenre gyógyír, de úgy gondolom van a demencia előtt is élet és én azt az életet szeretném kipróbálni. Szeretném, hogy Krisztus engem is megváltson.

A Biblia nem megoldás, semmitmondó számomra, nem is tudom olvasni, a szavak összefolynak a szemem előtt, az agyam elködösül, érdektelen, lassú álomba merülés és nyugtalan álmodás.

Ébren sem jobb, eltemetve a negatív érzések alá, melyek közül a gyűlöletem Isten iránt, mint nehéz betonréteg nyom agyon. Az életem hosszadalmas agónia, a lezárást várom csak egyedül, abban szeretnék hinni akkor meglátom az igazságot, a végén. Megtapasztalom, amit sok milliárd ember énelőttem, korunk felfoghatatlan kérdését, a halált és megszűnök létezni, talán elhagy mind a gyűlölet, feloldódik a semmiben, jómagam visszatérek a Teremtőhöz, Isten része leszek. Akkor elmúlik a gyűlölet. Szeretnék ebben hinni, ha nincs más.



2023. máj. 13. 15:47
1 2
 1/15 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
80%

"A Biblia nem megoldás, semmitmondó számomra, nem is tudom olvasni, a szavak összefolynak a szemem előtt,"


A diszlexiád az egyetlen amit ebből kitudtam hámozni.

2023. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lucifer-666 ***** válasza:
Van egy jó sorozat. Titánok a címe. Kikapcsolódáshoz javaslom.
2023. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Arról miért nem beszélsz a kérdésedben, hogy mit műveltél amiért ezt az "ajándékot" kaptad odafentről.


Az egész írásod erről az "ajándékról" tanuskodik. Az egész.


Nosza, lemered-e írni a valóságot mit műveltél az emberekkel?

2023. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam, hogy ekkora "bátor" ember leszel. Csak a háttérben vagy "bátor". De szemtől szemben már..nulla.


Akkor viseld is az amit kaptál odafentről.

2023. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diszlexiás, szeretek olvasni, de a Biblia, a Szentírás, nem tudom...hogy álljak hozzá? Történelmi? Fantázia? Annyira más. Mint a fény, az alagút végén, de az alagút soha nem ér véget, éppen így érzem a Biblia olvasásakor, a tudás, az üzenet amit megosztana velem, mindig elhúzza az orrom elől. Isten ezzel átkozott meg, gonoszságból, válaszul a gyűlöletemre?


Nem tudom miért beszélsz, mit műveltem?! Mondd meg! Igen, olvastam és kipróbáltam ezt-azt, mint mindenki más is tette, senki sem volt szent élete első szakaszában. De nem én választottam meddig tartson ez a szakasz! Őket miért nem sújtja büntetéssel Isten?! Nem tettem semmi rosszat másokkal! Nem öltem meg senkit! Nem nyomorítottam meg senkit! Miért kéne bűnhődnöm tehát? Érdekelt az okkultizmus, a mágia, tanultam hát, teljesítettem szolgálatokat másoknak, nem vagyok rá büszke. De soha nem okoztam közvetlen kárt senkinek!

Most viszont eljött az idő, érzem. Szerettem volna megszabadulni a múlttól, Isten felé fordulni, mint Cyprianus tette, ő ördögökkel próbált megrontani egy szüzet, Belzebub szolgált az igája alatt, mégis elfogadta őt Isten. Én miért lennék kivétel? Isten gyűlöl engem, ezért érzem a gyűlöletet, igaz? Te tudsz valamit. Mondd el. Mondd el!

2023. máj. 13. 18:08
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

De ha nem vagy biztos benne hogy igaz, akkor miért úgy írsz, mint aki igaznak veszi?

2023. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6 Telitalálat.
2023. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért beszélsz, mit műveltem?! Mondd meg! Igen, olvastam és kipróbáltam ezt-azt, mint mindenki más is tette, senki sem volt szent élete első szakaszában. De nem én választottam meddig tartson ez a szakasz! Őket miért nem sújtja büntetéssel Isten?! Nem tettem semmi rosszat másokkal! Nem öltem meg senkit! Nem nyomorítottam meg senkit! Miért kéne bűnhődnöm tehát? Érdekelt az okkultizmus, a mágia, tanultam hát, teljesítettem szolgálatokat másoknak, nem vagyok rá büszke. De soha nem okoztam közvetlen kárt senkinek!"


hazudsz. A "gyümölcsöd" beszél helyetted a valóságról.

2023. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez kizárólag neked:


Jn 8,44

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

2023. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Nem vagyok diszlexiás,"


Akkor még ezt sem tudtam ki hámozni.


Nézd akár törölheted is az értesitést erről a kérdésről, mert pár biblia idézeten meg prédikácion kivül nem szerzel itt semmit.

2023. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!