Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarázzátok el, hogy mit...

Magyarázzátok el, hogy mit jelent Krisztus testét enni és vérét inni?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2023. máj. 14. 09:38
1 2
 1/17 Lucifer-666 ***** válasza:
12%
A parazizák úgy maradnak életben, ha megeszik a gazdatestet...
2023. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Kannibál borzalom.
2023. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Legközelebb bele kell foglalom a kérdésbe, hogy sátánisták ne írjanak...
2023. máj. 14. 10:32
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Eggyé válni vele.


Nem fogom itt jobban magyarázgatni, mivel látod, hogy milyen a szellemi közeg itt. De vannak itt olyanok is akikért érdemes még.


Kiálltó szó a pusztában..

2023. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

János evangéliumában található a válasz:


"6,54 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

6,55 Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.

6,56 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.

...

6,60 Sokan azért, a kik hallák ezeket az ő tanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt?

6,61 Tudván pedig Jézus ő magában, hogy e miatt zúgolódnak az ő tanítványai, monda nékik: Titeket ez megbotránkoztat?

...

6,63 A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a BESZÉDEK, a melyeket én szólok néktek, LÉLEK és ÉLET."

2023. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Test és vér..Szerintem ha már egyszer magyarul fogalmazunk,akkor olvasd össze a két szót..Testvér.
2023. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Hogy befogadod Krisztust a kenyér és bor színe alatt, mely valóságosan az Ő teste és vére, ahogy tanítja is:


Jn 6,55

A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.

2023. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Képzelheted/jük, mennyire visszatetszően hangzottak ezek a szavak zsidóknak, akik hallották, hallgatták Krisztus szavait! Azt gondolhatják, hogy Jézus kannibalizmusra ösztönzi őket, és arra, hogy szegjék meg a vér fogyasztását tiltó törvényt, amely a 1Mózes 9:4; 3Mózes 17:10, 11) van leírva. Pedig Jézus mindezt nem szó szerint érti. Inkább arra utal, hogy aki örök életet szeretne kapni, annak hinnie kell az áldozatában. Ugyanis fel fogja áldozni a tökéletes testét, és vérét fogja adni az emberekért.

2023. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mit jelent? Hát mit jelentene? Kanibalizmust.
2023. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%
Az Eucharistia színe alatt.
2023. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!