Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak Istennek és az angyalok...

Vannak Istennek és az angyaloknak érzelmei, érzései?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az embernél bizonyos érzelmek szenvedélyek, azaz külső objektumok által előidézett passzív reakciók, amelyek fizikai változást is előidéznek. Ilyenek csak az embernek vannak. De az olyan tetteknek, mint a szeretet, öröm, gyűlölet, bánat, nem csak passzív, hanem aktív, akaratbéli vonatkozásuk van, és ezek nem az érzéki, hanem a szellemi vágyból erednek. Ilyenek léteznek az angyaloknál is.
2023. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thunderfairy ***** válasza:
41%
Előbb bizonyitsuk be tudományosan isten és az angyalok létezését. Utána visszatérhetűnk ehhez a kérdéshez.
2023. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lucifer-666 ***** válasza:
36%
Nincs, mert ahhoz idő kell.
2023. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Persze.:)
2023. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen, de nem úgy, ahogy gondolod.
2023. máj. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Istenről, az érzéseiről ezt olvashatjuk: "....a szeretet Istentől van, és aki szeret, Istentől született, és ismeri Istent. Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, MERT AZ ISTEN SZERETET. Abból vált nyilvánvalóvá, hogy Isten szeret minket, hogy elküldte a világba az egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa. A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért.

Szeretteim, ha Isten így szeretett minket, akkor mi is kötelesek vagyunk szeretni egymást."

Figyeld meg milyen erőteljesek az érzései, és mit tesz az emberért Isten:

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened.

Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.«...Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.« Ézsaiás 41:10,13

Gondolj magadra, miközben a szavait olvsasod: »Mert én jól ismerem a gondolatokat, amelyeket felőletek gondolok — ez Jehova kijelentése. — Békének és nem veszedelemnek gondolatai azok, hogy jövőt és reménységet adjak nektek." Jeremiás 29:11

Az angyalok, és a később földre született Jézus hogyan éreznek:

Jóbnál ezt olvashatjuk róluk: "amikor együtt ujjongtak a hajnali csillagok, és Isten minden fia lelkendezve kiáltott?" Jób 38:7

"akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem." Példabeszédek 8:30,31

2023. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Istennek egyértelműen vannak érzései. Első és legfontosabb a SZERETET, amit minden ember iránt érez.
2023. máj. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Igen vannak.
2023. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!