Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek sok probléma...

Szerintetek sok probléma adódott József és Mária házasságában Jézus miatt?

Figyelt kérdés
Amikor József megtudta, hogy Mária terhes pedig le sem feküdtek, el akart válni tőle csendben (azért csendben, mert nem akarta, hogy Máriát kivégezzék házasságtörés miatt), de Isten figyelmeztette, hogy ne tegye, mert a gyerek Tőle van. Nos nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem ez egy férfinak nagyon rossz fényt vet a becsületére. Tudom, hogy József jó ember volt, keményen dolgozó ács és a szíve is a helyén volt. De nem gondoljátok, hogy sok probléma volt emiatt a házasságával? Nem esett nehezére felnevelni egy fiút, aki nem az övé? Tudom, hogy manapság sok ilyen van, de akkoriban ez szinte alig fordult elő. Én magam hívő ember vagyok, de én nem lennék képes arra, amit József tett. Ti képesek lennétek rá?

2023. máj. 27. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Isten gyermekét hordta József felesége. Erről József kapott egy kinyilatkoztatást. József pedig szerette Máriát.

Ebben a helyzetben mit tehetett volna máskép József? Szembe megy Isten akaratával? Az sosem vezetett semmi jóra, ha az ember szembe ment Isten akaratával.

Nem hinném, hogy emiatt sok probléma lett volna. Jöttek sorban a jelek is: Napkeleti bölcsek jöttek, igazolták, hogy Jézus a Messiás.


Azért manapság nem történnek ilyenek. Ő nem egy másik férfi gyerekét nevelte, hanem Isten gyermekét, sőt tovább megyek a gyermek Istent nevelte.

Ha hívő ember lennél és az asszonyod teherbe esne és egy angyal jönne hozzád azzal a dumával, hogy Isten gyermekét hordja szíve alatt az asszonyod, ne válj el tőle, akkor mit tennél kérdező? Nem lennél képes erre?

Ha nem lennél erre képes, hogyan nevezhetnéd magad hívőnek?

Különben meg volt Jézusnak csomó testvére. Szerintem ez azért jelzésértékű, hogy egész jól kijött József ezután is Máriával.


Én képes lennék erre. De nekem a gyermeknevelés egész máshogyan adatott meg és egész más áldozatok meghozatalát követelte. Viszont pontosan átérzem József dilemmáját. Első gyermek, nem lehetsz benne biztos, hogy a tiéd. Mária neveltetése miatt pedig nem lett volna bölcs dolog az sem, ha csak felvetődik a gyanúja is, hogy másé legyen. De mondok én még valamit:


Jegyese volt Mária Józsefnek és nem felesége. A zsidó törvények szerint pedig nincs szex, a házasságig. Azt tisztátalanná teszi az asszonyt és a gyermeket is. Tehát ezt így elismerni nem lett volna bölcs dolog, hogy házasság előtt volt szex. De viszont így felvetődhetett a férfiban a kérdés, hogy Mária mennyire lehetett szabados mással, amikor nem látta senki? József meghozta a döntést. Jól döntött, mert ha ő az apa, ha nem, mégis csak róla beszélgetünk így 2000 év után is. Ezt azért írom így le neked, mert látom, hogy hited az sehol sincs.

2023. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Tehát ezt így elismerni nem lett volna bölcs dolog, hogy házasság előtt volt szex. De viszont így felvetődhetett a férfiban a kérdés, hogy Mária mennyire lehetett szabados mással, amikor nem látta senki? József meghozta a döntést. Jól döntött, mert ha ő az apa, ha nem, mégis csak róla beszélgetünk így 2000 év után is. Ezt azért írom így le neked, mert látom, hogy hited az sehol sincs."

Márpedig Józsefben is felmerült ez a kérdés, azért akarta elhagyni Máriát. Addig, amíg az Úr angyala meg nem jelent álmában. Nekem nagyon is van hitem, de önbecsülésem is. Józsefnek is volt.

2023. máj. 27. 13:37
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Máriának és Józsefnek nem volt közös gyermeke és nem szexeltek egymással a Katolikus vallás szerint.

József idős ember volt, Mária az unokája lehetett volna, nem akarta bajba sodorni.

2023. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Igen, egy idősebb férfi nem dönt már indulatosan. Amúgy Szűz Mária is kapott Gábrieltől üzenetet, az is erősíthette öntésében Józsefet, ha Mária beszámolt neki az üdvözletről.


Megértem kérdező a kérdésedet, de még túlságosan a földi életből, a földi gyakorlatból indulsz ki.


Isten sokszor rámutat önzésünkre, birtoklásvágyunkra és mi ezeket fájdalomként éljük meg, és nem értjük Isten igazságosságát amikor hátra kell lépnünk, meg kell alázkodnunk,

2023. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Prókátor ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, hogy bármi problémát okozott volna a későbbiekben, csak meg kellene érteni, hogy egy másik világban, más felfogás mentén történtek a döntések.

Az tény, hogy Józsefnek volt önbecsülése, és nem volt hülye, viszont emberséges volt. Ezek teljesen egyértelműek a leírtak alapján. Hiszen: ki akarja dobni Máriát, mert állapotos (tehát más férfi gyermekét hordja), de mindezt titokban (tehát nem kívánja más ember vérét, még akkor sem, ha joga van hozzá, tehát emberséges).

Viszont! Igazán hívő és Istenfélő is volt! Többször is hitt embereknek és angyaloknak. Egy mai ember, ha hasonlóan angyalt látna, valószínűleg keresni kezdené, hogy hol van a rejtett vetítő, hol vannak az eldugott hangszórók. Ő az angyal szavát nem megkérdőjelezte, és nem az okát kereste, hanem azon járt az agya, hogy hogyan teljesítse azt. Mondjuk, mikor az angyal azt mondta, hogy el kell tűnniük, nem azt kezdte firtatni, hogy honnan jött az angyal és hogyan jutott a közelébe, hanem hogy mi kell az adott hosszúságú úthoz. Mondjuk ebben a hozzáállásban az sem lehetett mellékes, hogy a környezetében voltak más csodák, prófétálások (lsd Jézus körülmetélésekor a prófétai szavak) és jelenségek is (lsd Keresztelő János hírüladását és születését, idős, termékeny koron túli szülők, megnémulas).

Egyszóval: a történetben szereplők hite és a miénktől lényegesen eltérő élet felfogása miatt nem valószínű, hogy bármi problémát okozott volna.

2023. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 27. 16:41
 7/10 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Semmilyen probléma nem adódott József és Mária házasságában Jézus miatt.

Az természetes, József nem értette eleinte a dolgot, mert ilyen még előtte nem történt a földön. Miután az angyal megjelent neki, megértette, mindez Istentől van.


"Jézus Krisztus születésének pedig ez a története: Azután, hogy József eljegyezte Jézus anyját, Máriát, de még mielőtt összeházasodtak, Mária terhes lett a szent szellem által. De mivel a leendő férje, József igazságos volt, és nem akarta őt közmegvetésnek kitenni, titokban akarta felbontani az eljegyzést. Ám miután végiggondolta ezeket, megjelent neki álomban Jehova angyala, és ezt mondta: „József, Dávid fia, ne félj feleségül venni Máriát, mert a szent szellem által lett terhes. Fiút szül, akit nevezz Jézusnak, mert ő fogja megmenteni a népét a bűneitől.” Mindez valójában azért történt, hogy beteljesedjen az, amit Jehova mondott a prófétája által, aki így szólt: „És akkor a szűz teherbe esik, fiút szül, és a fiúnak az Immánuel nevet adják”, ami lefordítva azt jelenti, hogy ’velünk az Isten’.

Ezután József felébredt az álmából, és azt tette, amire Jehova angyala utasította őt: feleségül vette Máriát. De nem volt vele nemi kapcsolata addig, amíg az meg nem szülte a fiút. József a Jézus nevet adta a fiúnak." Máté 1:18-25

2023. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

„Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa. Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják őket. Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld. Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele. Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak. Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent. Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket. Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa. Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam. Örüljetek és ujjongjatok, mert nagy lesz a mennyben a jutalmatok! Így üldözték előttetek a prófétákat is.

(Máté 5: 3-12)

2023. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

József békente testét illatos olajokval és békopoga az Miriámnak ablakán. De Miriám ezt mondta: sajnálom József, ma nem lehet.

Másnap József üsmét békente testét illatos olajokval és üsmét békopoga az Miriámnak ablakán. De Miriám ezt mondta: sajnálom József, ma sem lehet.

Harmadnap ugyanaz, mire József: hogy az I-ten ... meg tégedet, Miriám!

Hát így ...

Mé balhézott volna, hisz õ fohászkodott?

2023. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha Józsefnek necces lett volna a szüzen fogantatás kérdése,azt akár ő,akár egy spec. rabbit megbízhatott volna annak ellenőrzésére. Mivel ilyesmiről nincs szó a Bibliában, József számára elégséges bizonyíték volt az angyal bizonysága.


A későbbi csodás történetek mind megerősítették az első bizonyságtételt.

2023. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!