Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is utálja az emberi fajt...

Más is utálja az emberi fajt amiért megölték Jézust?

Figyelt kérdés
És mert semmi jóra nem fogékony ez az önző kis semmirekellő evolúciós zsákutca faj.
2023. jún. 2. 20:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Emberként a gonoszra gonosszal válaszolok."


Üdv a sátánisták között!

2023. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Az, hogy utálod az emberi gonoszságot az rendjén is van, de ha az embereket utálod az már kevésbé. Valójában kevés olyan ember van aki kizárólag a színtiszta gonoszság lakik és semmi jó. Én nap mint nap látom és tapasztalom az emberi gonoszság mélységét és az emberi jóság magasságát egyaránt.
2023. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Kólauborkával ***** válasza:

Az pedig önbíráskodás, amit a törvény büntet.

Egyébként, kérdezö, ne legyen igazam, de az ilyen emberek, mint te szoktatok mindent ördögtöl valónak kikiáltani, tolerancoa egy csepp sem szokott belétek szorul i, szóval igazából ti magatok vagytok a rossz amitöl “féltek”.

Amennyiben téged csak rossz emberek vesznek körül, meg gonoszak, úgy valószínüleg te csinálsz valamit rosszul, mert én körülöttem alig akad 1-2 rossz szándékú ember…

2023. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

23


Az, hogy valaki épp nem viselkedik gonoszul az semmit nem jelent.

Attól még ugyanúgy ott lakozik benne a gonosz csírája arra várva, hogy a megfelelő körülmények között aktiválódjon. Tehát az a “jó” viselkedés az nem más mint kísérlet a benne lakozó fenevad kordában tartására.

Lásd náci Németország. Ott az egész német lakosság bűnös volt mert azonosult a beteg és gonosz elvekkel amelyeket a pszichopata Hitler propagált. Ha ne lett volna ott bennük a gonosz magva Hitler sosem tudta volna megvalósítani azt amit megvalósított.

2023. jún. 8. 13:16
 25/26 2*Sü ***** válasza:

> Emberként a gonoszra gonosszal válaszolok.


Ezzel pontosan szembemész azzal, amit Jézus tanított. Olvasd el a hegyi beszédet, főleg annak a második felére figyelve.


„Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is. És aki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is. És aki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre. Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól. Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é? És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é? Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.”


Te pár száz vagy pár ezer ember gonoszságáért milliárdokat gyűlölsz. Jézus keresztre feszítésén háborodsz fel, miközben – már elnézést – pont szembeköpöd, elárulod azt a tanítást, amit Jézus hirdetett.


Lehet, hogy hiszel Jézus feltámadásában, lehet, hogy eljársz templomba, lehet, hogy a nyakadba veszel egy keresztet, de mégsem vagy keresztény, mert Jézus tanításait vagy nem érted, vagy nem fogadod el, szembemész mindazzal, amit Jézus képviselt. Vagy máshogy fogalmazva Jézus pont azzal az értékrenddel szemben emelt szót, amit a te kérdésed és kommentjeid képviselnek.

2023. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

25


De sehol nem írtam, hogy egyetértek a jézusi tanításokkal. Persze mert odatartod a másik orcádat és az idióta s*gg venni fogja a lapot, hogy amit tett az nem helyes. Ez nem így működik. Aki aktívan gonosz abban nincs semmi lélek, semmi ami belátásra bírná őt. Egyetlen út a totális kiirtása.


Jézust csupán egy végtelenül jó embernek (vagy istenségnek, erről most nem akarok vitázni mert off téma) és még őt is képesek voltak legyilkolni barbár mód. Ezért is írtam, hogy utálom az emberi fajt.


Nem párezerről van szó. Leírtam, hogy a náci Németországban a teljes német lakosság felsorakozott az embertelen elvek mellett és azonosult velük, imádták Hitler mint valami istenséget. Itt arról beszélünk, hogy a gonosz mindnekiben benne van és csak arra vár, hogy aktiválódjon. Mert a megfelelő körülmények között aktiválódik. Mindig!


Egyébként mizantrópként nehéz lenne krisztusi szeretetet táplálnom a gonosz emberek iránt.


Egy igazi mizantróp az élet teljes megszüntetését fogadja egy mint egyetlen megoldás.

2023. jún. 8. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!