Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha komoly hitű vagy, alkalmazo...

Ha komoly hitű vagy, alkalmazotti állásban hogyan tudsz tisztességes munkát végezni?

Figyelt kérdés

Elsősorban világi munkahelyen (nem valamilyen egyháziban).

Vezetőként is leírhatod, ha az vagy.



2023. jún. 6. 10:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondod, nem ütközöl semmi akadályba egy világi munkahelyen alkalmazottként?"


Én is ezt mondom. Állami munkahelyen, egy hivatalban dolgozom. Eddig semmi olyat nem kellett csinálnom, ami a hitem szempontjából akadály lett volna. Most így lassan 7 év után lehet, hogy lesz egy olyan jogszabálymódosítás miatt, ami által olyan változások állami hátterét kéne biztosítanom az egészségügy területén, amikkel morálisan nem tudok egyetérteni. Ebben az esetben fel fogok mondani.

De ez most egy itteni eset, eddig sem volt ez jellemző.

2023. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Prókátor ***** válasza:
81%
Sehogy. Tisztességes munkahely nem létezik manapság.
2023. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagy lehet a kérdező az olyan munkákra gondolt mint például a guminő kipróbáló. xD
2023. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván olyan munkahelyet választok, ami nem erkölcstelen. Utasítottam már vissza emiatt állásajánlatot.
2023. jún. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A férjem nagyon vallásos. Idegsebész. Van hogy vasárnap behívják. Akár a templomot is ott kell hagynia. Úgy van vele, hogy Isten sokkal jobban haragudna azért, ha nem mentene meg egy embert a haláltól, mintsem azért, mert vasárnap lemaradt egy miséről, majd nem pihent.
2023. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!