Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan veszi az iszlám, hogy...

Honnan veszi az iszlám, hogy a Tóra hamisított?

Figyelt kérdés
Nyilván akinek egy kicsi esze van, az tudja, hogy az Újszövetség nem teljesen igaz, sokat kivettek és hozzáraktak. A Vatikán titkairól pedig már ne is beszéljünk. Viszont a Tóra már nagyon régóta ugyanaz, minden zsidó közösségben és semmi nem utal arra, hogy hamisított lenne. Egyébként a zsidók voltak az első Istenfélők, nem hiszem, hogy meg merték volna hamisítani a Szavát. Világos parancs a judaizmusban: a Tórához sem hozzáadni sem elvenni nem szabad.

2023. jún. 6. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

"A Vatikán titkairól pedig már ne is beszéljünk."

Miért ne? Mert kibukna, hogy egy tudatlan konteóhívő vagy? :D

2023. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

1. A mi értelmezésünk szerint a Tóra valahogy ugy néz(ne) ki mint a Korán.

Nem ugy néz ki. Egy elejétől a végéig tartó beszámolo történet.


2. Én magam azt vallom hogy nem teljesen hamisitásrol van szó.


Nagy esélyel az eredeti tóra mellé, irni kezdtek egy könyvet ami a hagyományaikat és történetüket foglalja össze. Majd idő sorrendbe rakták. Ebbe a könyvbe pedig bele raktak tóra magyarázatokat és olyan isteni parancsolatokat amiket csak a hagyományaik alapján állitottak istentől valónak. Aztán végül isteni ihletésü könyvként kezdték kezelni. Ilyesmi történt már, lásd a Talmudot.

2023. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Drakula_VAGY_Ahmed, ne keverjük a Könyveket! A Tóra a Biblia elsõ kb 200 oldala, Mózes öt könyve. Az egyebek a próféták (n´viim) könyveiben és az "írásokban" (khetuvim) vannak.

Egyébként a Tórát és az "Újszövetségi Szentírást" (Evangéliumot) a Korán is I-teni eredetûnek, Allahtól származónak írja.

(régebben mentettem, az egyik dr Mihálffy Balázs fordítása, amásik [link] fordítása. (A [link] -n van egy 19.sz-i ford., az még "hamis profetanak" mondja Mohammedet) :

3. Szura Imrán Nemzetsége ( Al-Imran ) ( El-'Imran című szúra - Imran nemzetsége )

...

3. Õ reád bocsájta (Muhammad} az írást az igazzal, megerősítve azt, mit előtte kinyilatkoztatott, s lebocsájtá a Tórá-t és az Újszövetségi Szentírást

{3} Leküldte reád (Te Próféta) az írást az Igazsággal ama kinyilatkoztatások bizonyságaképpen, amik előtte voltak. Leküldte a Tórát és az Evangéliumot

...

48. S Õ (az Úr) megtanitá néki (Jézusnak) az Írást, a bölcsességet, Tórát, és az Újszövetségi Szentírást..

{48} És Allah megtanítja néki az Írást, a bölcsességet, a Tórát és az Evangéliumot.

...

65. Ó Írás népe! Miért vitatkoztok Ábrahámról, s nem jövendt el a Tóra es az Újszövetségi Szentírás csak öutana? Hát nem éritek fel (ésszel)?

{65} Ti Írás birtokosai! Miért szálltok vitába Ábrahám miatt, holott a Tóra és az Evangélium csupán őutána küldetett le? Vajon nem éltek az eszetekkel?

2023. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Nos egy kicsit félre értés van.


Az evangélium alatt, egy olyan iratott értünk amit Allah (mint minden más íratott) egy prófétán keresztűl küldött le.


Az új szövetségi evangéliumok meg beszámolok, életrajzok. Nem ugyan arról van szó.


A tórárol meg csak elmélet nálunk hogy nem az a tóra amit Mózes hozott le. Hanem késöbbi beszámolok alapján készült hagyományok idősorrendbe rakot gyüjteménye. Amit egy picurkát alá támaszt hogy a Tórában néha néhány aprobb részletet kétszer emlit meg, csak másodjára már más változatban. Pl. a teremtés történet, Nóé állatai, vagy hogy kiknek milyen sorrendben adták el józsefet. (meg jegyzem hogy igen a Koránban is van hogy isten többször emlit egy történetet, de a korán nem egy elejétől végéig tartó történet, hanem inkább egy istenszavai gyüjtemény féleség)


Az újszövetség szó, még csak nem is szerepel a Koránban, elnem tudom képzelni hogyan forditotta a csávó igy le. Gondolom forditási kiegészités lehet.


"van egy 19.sz-i ford., az még "hamis profetanak" mondja Mohammedet"


Hát akkor már biztos hogy nem az eredeti szöveget forditotta le.


DE azért tiszteletem neked, hogy Korán szövegekkel probáltál érvelni nekem.

2023. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az írásokkal van baj, hanem a vallás által belemagyarázott hülyeséggel, amik háborúkat robbantottak ki!
2023. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi fordítás linkje ott van, meg tudod nézni, aaz eihit is, Mihálffy [link]

Nem tudok arabul, nem tudom ellenõrizni. :)

2023. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs elfeledtem: Mihálffy rádióban többször említette, hogy a fordítását Pakisztánban hitelesítették. (Ehhez szintén nem tudok hozzászólni.)
2023. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Bocsásd meg ha fel bosszantalak vele, de nem értem hogy mit akarsz közölni a 6-os válaszodban, pontosabban hogy hogyan kapcsolodik a beszélgetésünkhöz.
2023. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!